Aforyzmy i sarkazmy

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
83-7255-472-2
Agnieszka

Ojciec w niebiosach stworzył człowieka, ponieważ rozczarowała go małpa - pisał Mark Twain, a my możemy śmiało stwierdzić, że najwybitniejszy humorysta Ameryki tworzył, bo nieustannie rozczarowywali go ludzie. Czyni to Twaina paradoksalnie bliskim tradycji europejskiej, która od czasów oświecenia woli pouczać przez ironię, śmiech i sceptyzm niż przez namaszczoną perswazję i moralizowanie.

monika | 2015-02-26
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 24 lutego 2015

Książka rozpoczyna się krótką biografią Marka Twaina w której to dowiadujemy się jak bardzo wszechstrony był autor,co lubił a co go irytowało.W dalszej części poznajemy wiele aforyzmów i sarkazmów odnośnych ludzi,zwierząt,polityki itp.Fajna książka.

Ergo_sum | 2015-08-08
Przeczytana: 2012 rok

Mam i jestem ogromnie z tego zadowolony, gdyż to są mądrości, których większość nie docenia. Proste, acz trafne. W każdej chwili można otworzyć i znaleźć coś co zmienia kąt oceny rzeczywistości.
Intelektualna delicja, od lat.

amen | 2016-09-30
Przeczytana: 15 maja 2016