Strój na śmierć

Cykl: Komisarz Brunetti (tom 3)
Wydawnictwo: Noir sur Blanc
Dressed for death

Autorka raz jeszcze opowiada nam o Wenecji innej niż ta, którą znamy z przewodników. To miasto posępne, gdzie murszeją domy, pałace i mostki, a wraz z nimi ludzie, ich styl życia i zachowanie. Ów ponury obraz świata upadających wartości potęguje spowijająca miasto mroczna atmosfera, choć nie jest to tajemnicza aura z powieści Agaty Christie - to przytłaczające wrażenie bierze się z przekonania o prawdziwości wizji autorki, ukazującej, że przestępstwo jest bliżej, niż byśmy się spodziewali.

W tej powieści Brunetti stawia czoło kolejnej zagadce kryminalnej - jest nią tajemnicze zabójstwo prostytuującego się transwestyty. Osoby z półświatka i seksualni odmieńcy okazują się jednak tylko pionkami w grze o duże pieniądze...

źródło opisu: [Oficyna Literacka Noir sur Blanc , 1999]

Meli | 2011-08-16
Przeczytana: 15 sierpnia 2011

„Stroj na smierc“ jest moja pierwsza ksiazka Donny Leon i z pewnoscia przeczytam kolejne. Jest to przyjemny kryminal z akcja w Wenecji (mmm, jak wszystkie jej ksiazki, z tego co wiem!), wciagajacy, przyjemny, bez szczegolnie makabrycznych scen. To brzmi wrecz nudnie, ale z pewnoscia ta ksiazka taka nie jest. Czytalam ja po niemiecku, wiec nie moge ocenic jezyka, a tlumaczenia bywaja rozne...
Niemniej jednak "Stroj na smierc" jest godny polecenia, przede wszystkim na urlopy czy mile wieczory w domu! No i fakt, ze akcja toczy sie w Wenecji dodaje calej historii jeszcze wiecej uroku :-)

pulcinella | 2015-08-05

W tym tomie komisarzowi Brunettiemu było ciągle tak gorąco - jak mnie:) W dodatku jadł smaczne potrawy i rozwiazywał ciekawą zagadkę ( bo z tymi zagadkami u Donny Leon to różnie bywa). Uwielbiam też jego zakłopotania i niezwykle ujmującą relację z żoną:)

jamczyk | 2016-02-10
Przeczytana: 09 lutego 2016

Jest gorące lato, Wenecja, smaczne jedzenie, zbrodnia i komisarz Brunetti, cóż pozostaje, tylko usiąść z lampką czegoś chłodnego i czytać.

scarbossa | 2012-06-07
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2012
Przeczytana: 07 czerwca 2012

Komisarz Brunetti się rozwija i do tego znowu Wenecja tym razem sierpniowa, gorąca :)

krapus | 2016-09-06
Na półkach: Donna Leon, Przeczytane