Ola 
38 lat, kobieta, Siemidarżno, status: bibliotekarka, dodała: 21 książek i 10 cytatów, ostatnio widziana 23 godziny temu
Teraz czytam
 • Kanon medycyny chińskiej Żółtego Cesarza
  Kanon medycyny chińskiej Żółtego Cesarza
  Autor:
  Neijing (Kanon medycyny wewnętrznej) to jedno z najważniejszych klasycznych dzieł taoizmu oraz czołowy traktat medyczny tradycyjnej medycyny chińskiej. Jego autorstwo przypisuje się Żółtemu Cesarzow...
  czytelników: 31 | opinie: 0 | ocena: 7,5 (2 głosy)
 • Wiersze zebrane
  Wiersze zebrane
  Autor:
  Czterdzieści dwa lata życia poety rozpięte miedzy symbolicznymi tytułami: Struna światła z 1956 roku i Epilogiem burzy z roku 1998, ciemnego roku śmierci. Dziewięć tomów, niespełna czterysta wierszy....
  czytelników: 413 | opinie: 5 | ocena: 8,59 (177 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
Ola
2019-01-23 13:09:45
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
 
Ola
2019-01-22 11:59:00
Ma nowego znajomego: Alex
 
Ola
2019-01-20 17:28:43
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2019, Mam

Pierwsza moja cegła w tym roku przeczytana, a jeszcze kilka, które dostałam w prezencie, w planach tegorocznych zostało. Czyżby mąż uznał, że potrzebna mi jest siłownia? No ale nic. Co do całości, to książka zrobiła na mnie spore wrażenie, chociaż pozostały we mnie po lekturze mieszane uczucia. Paryż, który trochę znam, wydał mi się całkiem znajomy. Autor tak dokładnie go opisał, że chwilami... Pierwsza moja cegła w tym roku przeczytana, a jeszcze kilka, które dostałam w prezencie, w planach tegorocznych zostało. Czyżby mąż uznał, że potrzebna mi jest siłownia? No ale nic. Co do całości, to książka zrobiła na mnie spore wrażenie, chociaż pozostały we mnie po lekturze mieszane uczucia. Paryż, który trochę znam, wydał mi się całkiem znajomy. Autor tak dokładnie go opisał, że chwilami miałam wrażenie, że spaceruję po nim razem z bohaterami. Rozległość czasowa, opisy miasta, historii, pojedynczych bohaterów i całych rodów w sposób jasny i klarowny zasługuje na uznanie, po prostu trzeba mieć do tego talent. Z jednej strony mamy tu kronikarską dokładność, a z drugiej pokazanie żywych emocji, wobec których nie potrafiłam pozostać obojętna. "Paryż" czytał mi się szybko i lekko, mimo swojej objętości nie było miejsca na dłużyzny czy nudę, język był prosty, ale ładny i spójny. Niby same zalety, to gdzie te mieszane uczucia? Niby wszystko pięknie, nie ma się do czego przyczepić, książka ma swojego ducha, a jednak ku mojemu zaskoczeniu nie czuję, żeby była moją ulubioną. Nie widzę, żeby czegoś jej brakowało, a jednak oceniam na bardzo dobrą, bez większych fajerwerków. Nie zmienia to też faktu, że bardzo chętnie sięgnę po kolejne miasta z tej serii.

pokaż więcej

 
Ola
2019-01-20 12:38:59
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Mam
 
Ola
2019-01-20 12:38:40
Dodała do serwisu książkę: Wszystkie kroniki wina
 
Ola
2019-01-16 14:54:24
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2019, W & A & T
Cykl: Niesforne Zwierzaki (tom 1)

Kolejne spotkanie z Niesfornymi zwierzakami uznajemy za baaardzo udane. I tym razem nie napiszę nic nowego - humor, empatia, zrozumienie rozterek dzieci, oryginalność i pomysłowość w podejściu do trudności to główne cechy tej bajeczki. W tej książeczce nawet pajęczy świat może być kolorowy i artystyczny. Całość jest świetnie przetłumaczona i zilustrowana. To jedna z mądrzejszych i moich... Kolejne spotkanie z Niesfornymi zwierzakami uznajemy za baaardzo udane. I tym razem nie napiszę nic nowego - humor, empatia, zrozumienie rozterek dzieci, oryginalność i pomysłowość w podejściu do trudności to główne cechy tej bajeczki. W tej książeczce nawet pajęczy świat może być kolorowy i artystyczny. Całość jest świetnie przetłumaczona i zilustrowana. To jedna z mądrzejszych i moich ulubionych serii dla dzieci :).

pokaż więcej

 
Ola
2019-01-15 19:00:47
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2019, W & A & T
Cykl: Niesforne Zwierzaki (tom 2)

Książeczka z serii Niesforne zwierzaki to kolejne spotkanie z literaturą dziecięcą najwyższych lotów. Historyjka o kotce jest lekka, zgrabnie przetłumaczona, zabawna i pouczająca ;) Spotkanie ze zwierzakami babci Lejli pomaga złapać dystans do niektórych zachowań dziecięcych i podsuwa niekonwencjonalne rozwiązania drobnych kłopotów milusińskich. Jest niebanalna, przyjazna i z ogromną dawką... Książeczka z serii Niesforne zwierzaki to kolejne spotkanie z literaturą dziecięcą najwyższych lotów. Historyjka o kotce jest lekka, zgrabnie przetłumaczona, zabawna i pouczająca ;) Spotkanie ze zwierzakami babci Lejli pomaga złapać dystans do niektórych zachowań dziecięcych i podsuwa niekonwencjonalne rozwiązania drobnych kłopotów milusińskich. Jest niebanalna, przyjazna i z ogromną dawką poczucia humoru. Do lekkiego tekstu idealnie pasują oszczędne, acz oryginalne ilustracje. Baaardzo nam się podobało :)

pokaż więcej

 
Ola
2019-01-14 21:16:42
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Hm... Mam sporo wątpliwości związanych z tą książką. Wierszyki są ładnie i zgrabnie napisane, ale ich treść pozostawia wiele do życzenia. Są bardzo stereotypowe w złym tego słowa znaczeniu. Autorka chyba załatwia nimi swoje nielubienia, ponieważ propagowanie wybrzydzania i zakładania, że coś jest niedobre jest... głupie. Przecież jednemu smakuje, innemu nie. I tu przypomina mi się przedszkole... Hm... Mam sporo wątpliwości związanych z tą książką. Wierszyki są ładnie i zgrabnie napisane, ale ich treść pozostawia wiele do życzenia. Są bardzo stereotypowe w złym tego słowa znaczeniu. Autorka chyba załatwia nimi swoje nielubienia, ponieważ propagowanie wybrzydzania i zakładania, że coś jest niedobre jest... głupie. Przecież jednemu smakuje, innemu nie. I tu przypomina mi się przedszkole najstarszej córki, w którym nauczycielka wmówiła przedszkolakom, że dzieci nie lubią szpinaku. Przy takim podejściu nauczycieli czy autorów zaczynam wątpić w ludzi.

pokaż więcej

 
Ola
2019-01-13 17:37:23
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2019, W & A & T

Zbiór przepięknych, przyrodniczych właściwie, wierszyków dla dzieci. Cały zbiorek jest bardzo poetycki, ilustracje dość oszczędne, ale wymowne. Autorzy prowadzą nas przez wszystkie pory roku, oddając bardzo plastycznie emocje przypisane każdej z nich. Rytm i melodia wspaniale się toczą. Książeczka doskonale nadaje się do rozwijania u dzieci poczucia piękna i zmysłu estetycznego.

 
Ola
2019-01-12 18:45:31
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
Ola
2019-01-11 22:25:45
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
Ola
2019-01-11 12:30:20
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
Ola
2019-01-10 18:48:43
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
Ola
2019-01-09 14:27:59
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2019, W & A & T
Autor:

Hm... nie podobała mi się ta książka. Rysunki w niej zawarte są charakterystyczne i stanowią jakość samą w sobie. I co tu dużo mówić, są najmocniejszą częścią tego tomiku. A treść? No właśnie, tu jest spory problem, bo o czym jest ta książka i dla kogo jest przeznaczona? Bo chyba nie dla dzieci. Napisana jest poprawnie, ale to za mało, szczególnie dla tak wymagającego odbiorcy, jakim jest... Hm... nie podobała mi się ta książka. Rysunki w niej zawarte są charakterystyczne i stanowią jakość samą w sobie. I co tu dużo mówić, są najmocniejszą częścią tego tomiku. A treść? No właśnie, tu jest spory problem, bo o czym jest ta książka i dla kogo jest przeznaczona? Bo chyba nie dla dzieci. Napisana jest poprawnie, ale to za mało, szczególnie dla tak wymagającego odbiorcy, jakim jest dziecko. W moim odczuciu treść jest nieprzystosowana dla dziecięcego umysłu ani czucia, o ile nie zamierzamy uczyć naszej pociechy braku szacunku i lojalności oraz absolutnego braku odpowiedzialności. No bo wszystko tu jest dobrze, bez względu na to co zrobimy. Nie ma tu dobra, które powinniśmy zaszczepiać najmłodszym, nie ma humoru (albo ja go nie rozumiem), nie zauważyłam niczego wartościowego w przekazie. Tak więc jeśli nie dla dzieci, to znaczy, że dla dorosłych? No chyba też nie, bo dorosły czytelnik nie jest chyba na tyle infantylny, żeby czytać książeczki w takiej formie. Dla tych wiekowych treść jest zbyt prosta i zbyt uboga. No więc dla kogo, ja się pytam? Dla fanów Janoscha. Na pewno tacy są, i mają ku temu swoje powody. Ja nie muszę rozumieć tych powodów i czytać Janoscha też już nie muszę. Pozostaję w niezrozumieniu.

pokaż więcej

 
Ola
2019-01-09 11:49:24
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2019, W & A & T
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Przygody Małego Jeżyka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.

Kolejna piękna dziecięca książeczka za nami. I kolejna, która jest wyjątkowa, ciepła w swojej wymowie i mądra. W tym przypadku po spotkaniu z jeżykiem dzieci uczą się, że dobro powraca i warto pomagać innym. Dla nas dorosłych to idealistyczny banał, ale dzieci dopiero odkrywające świat muszą skądś czerpać naukę. Poza tym historyjka jest napisana bardzo ładnym językiem, więc najmłodsi mogą się... Kolejna piękna dziecięca książeczka za nami. I kolejna, która jest wyjątkowa, ciepła w swojej wymowie i mądra. W tym przypadku po spotkaniu z jeżykiem dzieci uczą się, że dobro powraca i warto pomagać innym. Dla nas dorosłych to idealistyczny banał, ale dzieci dopiero odkrywające świat muszą skądś czerpać naukę. Poza tym historyjka jest napisana bardzo ładnym językiem, więc najmłodsi mogą się osłuchać z mową w pięknym wydaniu, ale bez zbędnego patosu. I oczywiście ilustracje, prześliczne, a dodatkowym atutem są elementy sensoryczne do dotykania dla maluszków. Całość jest ciepła, przesympatyczna, odpowiedniej długości, z obrazkami przyciągającymi wzrok i małe rączki. I takie właśnie powinny być książki dla dzieci :)

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
2047 344 22418
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (236)

Ulubieni autorzy (19)
Lista ulubionych autorów
Ulubieni tłumacze (4)
Lista ulubionych tłumaczy
Ulubione cytaty (273)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd