Vintage Stuff

Wydawnictwo: Vintage Books

Vintage Stuff is a hilarious classic from the best-selling writer, Tom Sharpe. When Peregrine Clyde-Brown is sent to Groxbourne school by his father, he is in a for a surprise. Peregrine does very well at his new army training school but Peregrines problem is not his forever failing O-levels or his brutal dad s threats but the fact that Peregrine takes everything literally. When Mr Glodstone tells Perry about fantasy adventures in distant countries, Perry is enthralled and when Glodstone start