Ten Count #1

Wydawnictwo: Kotori
テンカウント
komiksy
d2b

Tadaomi Shirotani cierpi na mizofobię, paniczny lęk przed brudem i zarazkami. Poznany przypadkiem terapeuta, Riku Kurose, podejmuje się leczenia Shirotaniego. Próbuje nakłonić go do zmierzenia się z sytuacjami wywołującymi stres. Według niego to najlepsza droga, by pozbyć się fobii.

źródło opisu: www.kotori.pl

źródło okładki: www.kotori.pl

invisible_bookreader | 2017-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2017

Szczerzę, to była moja pierwsza manga o tematyce BL i chyba dlatego bardzo mi się ona podobała. Kreska jest świetna, dialogi między Shirotani a Kurose po prostu perfekcyjne. Naprawdę nie mogę doczekać się, aż sięgnę po następne tomiki!

polkat | 2016-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2016

W zasadzie rzadko sięgam po tego typu mangi, nie podnieca mnie miłość męsko-męska, ale przyjemnie popatrzeć na dobrze narysowanych panów, a strona graficzna, pomimo tego, że oszczędna, jest bardzo estetyczna i miła dla oka. Mam oto przed sobą historię Shirotaniego, cierpiącego na mizofobię, oraz Kurose, terapeutę poznanego w dość nietypowych okolicznościach, który podejmuje próbę wyleczenia "chorego". Oczywiście w pakiecie będą zawirowania serca, mdlejący panowie i sporo rumieńców po stronie bardziej nieśmiałej, ale do żadnych gwałtownych scen nie dochodzi, akcja rozwija się raczej powoli.
Manga to uczta dla oczu i tę funkcję spełnia bardzo dobrze. Z chęcią kupię kolejny tom, jak tylko się ukaże, bo i historia, choć prosta, zaciekawiła mnie na tyle, by wysupłać z portfela pieniążki na ciąg dalszy.

Yuko | 2015-08-13

Świetna manga :D Moja ulubiona tak właściwie xD I ta kreska, kocham *-*

Antoni Leśniak | 2019-05-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2019

Mizofobia jest bardzo niebezpiecznym zaburzeniem i chorobą, która może doprowadzić do niezwykle szkodliwych dla zdrowia fizycznego, ale i psychicznego, skutków. Nie wolno jej lekceważyć i nie można jej obśmiewać, bo to, co niesie ze sobą to ogromny ból i cierpienie osób, które się z nią zmagają. I jak dotąd nie znaleziono żadnego skutecznego lekarstwa poza terapią, ale żeby zmienić to, co siedzi
w naszej głowie trzeba i czasu i cierpliwości a przede wszystkim ogromnego wsparcia ze strony bliskich osób, bo to one mogą
i wpływają na postrzeganie przez nas problemów, które niesie ze sobą to kompulsywne zachowanie, to one musza znosić, tolerować
i pomagać tym, którzy nie są w stanie przełamać stanów lękowych
i blokad, nie tylko przed dotknięciem czegokolwiek bez rękawiczki, ale często i przed wyjściem z domu, bo sam fakt, że będzie się nagle trzeba poruszać w otoczeniu innych osób i milina zarazków roznoszonych przez te osoby we wszystkich możliwych miejscach, wywołuje taką panikę,...

Rege | 2017-07-28

Mamy tu problemy, miłość i dobre rysunki. Warta ceny.

Zombiemniezzera | 2017-08-06
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 06 sierpnia 2017
Belcia70 | 2017-07-16
Przeczytana: 17 lipca 2017

Czadowe yaoi :D <3 Kocham!

Tomasz | 2019-05-21
Yorumi-Nateko | 2019-05-13