Ten Count #1

Okładka książki Ten Count #1
Rihito Takarai Wydawnictwo: Kotori Cykl: Ten Count (tom 1) Seria: Boys Love komiksy
komiksy
2016-11-18
Data 1. wydania:
2013-01-01
Tomasz Molski
manga boys love yaoi dramat okruchy życia kotori

Okładka książki Klatka dla ptaków #3 Yukako Kabei, Rihito Takarai
Ocena 6,1
Okładka książki Klatka dla ptaków #2 Yukako Kabei, Rihito Takarai
Ocena 6,5
Okładka książki Klatka dla ptaków #1 Yukako Kabei, Rihito Takarai
Ocena 6,6
Klatka dla pta... Yukako Kabei, Rihit...

Nie dość, że boys love, to jeszcze poruszany motyw mizofobii, co jest bardzo na plus. Z ogromnym zaangażowaniem wgłębiałam się w psychikę oraz zachowania Shirotaniego, ciesząc się, że ktoś podejmuje się takich tematów. Sposób leczenia, o ile można o nim mówić, jest niewątpliwie intrygujący.

Sama relacja między bohaterami rozwija się bardzo powoli, co jest dla mnie dodatkową zaletą, bo mam wielką słabość do slow burnu.

A kreska jest bardzo dobra - lubię patrzeć na tych przystojnych mężczyzn a mimika postaci jest niezła.

Zapowiada się dobra historia i mam nadzieję, że się nie zawiodę.

Sama relacja między bohaterami rozwija się bardzo powoli, co jest dla mnie...

fajny tom, choć trochę za mało ognisty jak na 18+ XDD, nie no rozumiem akcja się dopiero rozkręca♥
p.s. bardzo fajny pomysł na mange

p.s. bardzo fajny pomysł na mange

Kocham! Po prostu Kocham!
Kreska jest prze cudowna!!
Fabuła jest mi bardzo bliska i normalnie tak mnie ona wciągnęła, że zamawiam kolejne tomy <3 W tym niestety jeszcze nie ma scen miłosnych, ale fabuła idealnie rozciąga się na kolejne tomy. Ponoć w 2 ma już coś iskrzyć ^^

POLECAM BARDZOOOO <3

Kocham! Po prostu Kocham!
Kreska jest prze cudowna!!

POLECAM BARDZOOOO <3

Jestem oczarowana pierwszym tomem Ten count.
Wątek psychologiczny jest moim zdaniem jak najbardziej na plus.
Wolno rozwijają fabuła daje mandze głębię, której brakuje mi w niektórych yaoi.
Nie mogę się doczekać aż poznam dalszy ciąg historii Kurose i Shirotani.

Jestem oczarowana pierwszym tomem Ten count.
Wątek psychologiczny jest moim zdaniem jak najbardziej na plus.
Wolno rozwijają fabuła daje mandze głębię, której brakuje mi w niektórych yaoi.
Nie mogę się doczekać aż poznam dalszy ciąg historii Kurose i Shirotani.

Very slow burn ;)
Ale pomysł fajny, jest potencjał, więc sięgnę po drugi tom.

Very slow burn ;)
Ale pomysł fajny, jest potencjał, więc sięgnę po drugi tom.

W pierwszym tomie powoli się rozwija, ale miło i przyjemnie :)

W pierwszym tomie powoli się rozwija, ale miło i przyjemnie :)

Podoba mi się pomysł na tę serię, więc mam nadzieję, że nie zawiodę się w dalszej części. ♥

Ciekawy pomysł i ładna kreska. Jedno tylko co niezbyt mi przypadlo do gustu to szybko rozwijajaca się akcja a zarazem nie. Nie wiem jak to wytłumaczyć. Ide czytać dalsze tomy.

Ładna manga, ładna kreska. Spokojna, nie zapowiada się na bl. O mizofobie, i terapeucie który go z tej choroby leczy.

Mizofobia jest bardzo niebezpiecznym zaburzeniem i chorobą, która może doprowadzić do niezwykle szkodliwych dla zdrowia fizycznego, ale i psychicznego, skutków. Nie wolno jej lekceważyć i nie można jej obśmiewać, bo to, co niesie ze sobą to ogromny ból i cierpienie osób, które się z nią zmagają. I jak dotąd nie znaleziono żadnego skutecznego lekarstwa poza terapią, ale żeby zmienić to, co siedzi
w naszej głowie trzeba i czasu i cierpliwości a przede wszystkim ogromnego wsparcia ze strony bliskich osób, bo to one mogą
i wpływają na postrzeganie przez nas problemów, które niesie ze sobą to kompulsywne zachowanie, to one musza znosić, tolerować
i pomagać tym, którzy nie są w stanie przełamać stanów lękowych
i blokad, nie tylko przed dotknięciem czegokolwiek bez rękawiczki, ale często i przed wyjściem z domu, bo sam fakt, że będzie się nagle trzeba poruszać w otoczeniu innych osób i milina zarazków roznoszonych przez te osoby we wszystkich możliwych miejscach, wywołuje taką panikę, że osoba nie jest w stanie wyjść z domu, a na samą myśl, że mogłaby zetknąć się z kimś, kto by tylko otarł się o nią sprawia, że w jej głowie wybucha bomba i musi natychmiast, w tym momencie biec do łazienki i szorować ręce, czasem całe ciało, często niestety aż do krwi. Shirotani zmaga się z mizofobią od dzieciństwa, Kurose jest terapeutą, który kiedyś na swojej drodze poznał kogoś, kto miał z tym problem i komu nie mógł pomóc, bo nic na temat tej choroby nie wiedział. Kiedy spotyka Shirotaniego, i odkrywa z czym się zmaga, nie tylko postanawia mu pomóc, ale zakochuje się w nim
i chce, by i Shirotani zakochał się w nim, a terapia, którą będzie prowadził ma mu w tym skutecznie pomóc. Nie będzie to ani łatwa droga dla obydwóch mężczyzn, ani nie pewny jest jej efekt końcowy, bo do tanga trzeba dwojga, a przecież osobom zdrowym jest bardzo trudno nawiązywać wzajemne relacje oparte na szczerości zaufaniu,
a co dopiero kiedy jedna z osób jest z bagażem doświadczeń, które pozbawiły ją otwartości i bezpośredniości w sposobie wyrażania czy pokazywania emocji czy uczuć, bo ich w swoim życiu nie przeżyła. Fantastycznie zaprezentowana historia wzajemnej fascynacji
i przekraczania granic, gdzie nikt do końca z naszych bohaterów nie jest pewien dokąd zaprowadzi ich to, czego spontanicznie i na żywo doświadczają, bo nim nastąpi ten najważniejszy moment, moment odkrycia jak bardzo im na sobie zależy i jakimi racjami kierowali się zbliżając się do siebie, muszą po drodze zmierzyć się z własną niestety nie łatwą przeszłością, i oczyścić to, co stare życie naniosło na nich, muszą odgruzować i odkopać fundamenty swego prawdziwego ja, pozbawione narosłego przez lata niepotrzebnego bagażu. A kiedy dojdą do punktu, w którym poczują, że są już wolni, muszą zburzyć mury przeszłości i rozpocząć nowe życie, bez blokad
i sznurów, które wiązały ich z przeszłością. To najtrudniejsze z zadań, przed którymi stają nasi bohaterowie. Jednocześnie niezwykle motywujące, bo każdy z nich od momentu kiedy nastąpiło ich wspólne spotkanie bardzo chciał, by stało się ono czymś, co pozwoli im na zmianę, obydwaj podświadomie czuli, jak bardzo ich do siebie wzajemnie ciągnie, że łączy ich chemiczna więź, która sprawia, że są dla siebie stworzeni, że razem będą mogli pokonać wszystkie problemy. Razem, bo do tej pory każdy z nich szedł własną, zamkniętą dla innych drogą, dopiero ich spotkanie uzmysłowiło im, że tylko we dwóch mogą wzajemnie sobie pomóc i odkryć prawdziwych siebie. Autorka rewelacyjnie wprowadza nas w świat naszych bohaterów, buduje i trzyma napięcie, z uwagą śledzimy kolejne ich spotkania i przyglądamy się jak opadają z nich maski i otwierają się na siebie. Obrazy zmysłowo-seksualnych przygód stworzyła
z prawdziwym wyczuciem i delikatnością, jest w nich niesamowita moc, wrażliwość i emocje, seks jest dopełnieniem relacji a nie mechanicznym zdepersonalizowanym aktem, udało jej się pokazać wielowymiarowość tego przeżycia, które staje się dla chłopaków kosmiczno-mistyczno-duchowo-fizycznym stanem, a zrobiła to tak, co jest ogromnym atutem, że wywołuje ciarki i fascynacje podczas czytania. Godny polecenia mangowy komiks.

Dodaj cytat z książki Ten Count #1