Koledzy z klasy

Wydawnictwo: Waneko
同級生 (Doukyuusei)
komiksy
Regalia

Koledzy z klasy to opowieść o pierwszym uczuciu dwójki chłopców, których z pozoru niewiele łączy. Historia opowiadana jest z perspektywy Hikaru Kusakabe, wyluzowanego i beztroskiego licealisty, który podczas lekcji muzyki, zauważa, że jest w jego klasie chłopak nie biorący udziału w próbie chóru. Jeszcze tego samego dnia okazuje się, że Rihito Sajou (bardzo ambitny i dość spięty chłopak) nie śpiewał, ponieważ nie potrafił zrobić tego poprawnie. Zaintrygowany nowo poznanym kolegą muzykalnie uzdolniony Kusakabe oferuje mu swoją pomoc w nauce śpiewu, dzięki czemu ta dwójka spędzać będzie ze sobą dużo czasu i lepiej się poznają. Jak rozwinie się ich znajomość? I czy zostaną dla siebie tylko kolegami z klasy?

Przy okazji warto wspomnieć, że nie jest to kolejna typowa opowiastka o miłości męsko męskiej a sposób rysowania autorki jest wyjątkowy i niepowtarzalny.

źródło opisu: Waneko, 2015

źródło okładki: http://waneko.com.pl/

Suza | 2016-03-09

Mawia się, że przypadki chodzą po ludziach. I tak właśnie jest. Weźmy na przykład takich Kusakabe i Sajou. Pierwszy z nich to uwielbiający muzykę, grający w zespole lekkoduch, a w nauce żaden z niego orzeł. Drugi to szkolny prymus, sprawiający wrażenie cichego, nietowarzyskiego, a czasami wręcz wyniosłego. Gdyby nie właśnie przypadek, ta dwójka mogłaby się nigdy nie poznać, nie zamienić ze sobą nawet słowa. Ale stało się inaczej.

Ich klasa miała pierwszą próbę przed występem chóru i Kusakabe zauważył, że Sajou nie śpiewa. Nie potrafi? A może nie ma czasu ani ochoty przejmować się jakąś głupią piosenką? Cóż, jego sprawa. Gdy jednak po lekcjach Kusakabe wraca się po coś do klasy, ku swojemu zdziwieniu, spotyka tam właśnie nucącego pod nosem Sajou. Trochę z przyzwyczajenia, trochę z ciekawości poprawia go, a gdy dowiaduje się o problemie chłopaka z odczytaniem nut z tablicy, bez zastanowienia (i ku...

Wampanella | 2016-03-13
Przeczytana: 13 marca 2016

Świetne! Uwielbiam Asumiko Nakamura. Trzymam kciuki, aby inne utwory zostały wydane u nas. Lubię jej oryginalny styl rysowania oraz prowadzenie fabuły. Akurat w tym przypadku jest o słodko-gorzkiej miłości dwóch chłopców w tej samej klasie.

Alderamin | 2018-04-20

Historia jest cudowna! Nieschematyczna, naturalna, pisana rzeczywiście o homoseksualistach, a nie o tym, jak yaoistki ich sobie wyobrażają. Do tego bohaterowie są świetnie zarysowani i sympatyczni, a ich relacja po prostu urocza. Niestety, dobre wrażenie psuje okropna kreska. Autorka nie dość, że ma wyraźne problemy z anatomią, to jeszcze rysuje bardzo niestarannie. Szkoda, bo tworzy to niepotrzebną i wyraźną barierę, trudną do przeskoczenia nawet dla pozytywnie nastawionych czytelników. Mimo wszystko, warto się przemóc i jeśli próbować z BL, to właśnie z tym tytułem. Absolutna czołówka!

Kyoko909 | 2016-03-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Manga
Przeczytana: 09 marca 2016

Nie jestem fanką takiej kreski, ale sama historia mi się podobała :) Urocza :D

książek: 1907
Regalia | 2016-09-18

Patrząc na to, co ostatnio przewija mi się przez ręce, to ten tomik jest w miarę dobry. Nie ma nachalnego gejowskiego romansu, gdzie pieprzą się jak króliki w co drugiej stronie. I jest fabuła, taka prawdziwa, a nie tęskne spojrzenia w stronę skoroszytu. Nie jest xle.

Rege | 2017-09-04

Widziałam anime z tą historią i musiałam przeczytać mangę. Jest lepsza od filmu :-)

Jagga | 2017-06-17
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 25 grudnia 2016

Manga rewelacyjna. Można płakać, śmiać się. Polecam każdemu.

lillyelizabethh | 2018-08-08
Przeczytana: 2017 rok