Willow

Tłumaczenie: Małgorzata Fabianowska
Cykl: Rodzina de Beers (tom 1)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Willow
Ag2S

Po raz pierwszy w Polsce! Poznaj losy rodziny de Beers. „Willow” to pierwszy tom nowej sagi V.C. Andrews. Willow de Beers jest dzieckiem adoptowanym, żyjącym w bolesnym rozdarciu pomiędzy ukochanym tatą a egoistyczną, bezwzględną matką, od której dowiaduje się, że jest córką pacjentki swojego ojca, wziętego psychiatry. Kiedy po śmierci rodziców Willow znajduje pamiętnik ojca, poznaje dalszy...

Po raz pierwszy w Polsce! Poznaj losy rodziny de Beers.

Kiedy po śmierci rodziców Willow znajduje pamiętnik ojca, poznaje dalszy ciąg rodzinnego sekretu, który burzy podstawy jej świata. Aby poskładać go na nowo, rzuca studia i jedzie do Palm Beach tropem rodzonej matki. Tam, pod pozorem badań nad bogatą elitą, próbuje do niej dotrzeć i dowiedzieć się prawdy.
Bajeczny blichtr Florydy jest w stanie olśnić każdego. Kiedy na horyzoncie pojawia się młody prawnik Thatcher Eaton, Willow wdaje się w gorący romans w cudownej scenerii. Ale mroczne tajemnice nie pozwalają o sobie zapomnieć, a złudny blask szczęścia nie jest w stanie ich przyćmić…

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Willow-p-33193-1-30-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Willow-p-33193-1-30-.html

Oficjalna recenzja
Justyna książek: 405

Rodzinna tajemnica

Willow De Beers to kobieta, która nie miała łatwego życia. Została adoptowana, jej matka zastępcza nie okazuje jej uczuć, a ojciec - znany i ceniony psychiatra, ciągle trzyma dystans i nie potrafi się przed nią otworzyć. Wie, że jest dzieckiem kobiety z kliniki ojca, przez co przez całe swoje nastoletnie życie doszukuje się u siebie różnych negatywnych symptomów dotyczących psychiki. Pewnego dnia, po śmierci rodziców, życie Willow zmienia się za sprawą jednego, niewielkiego pamiętnika, który został jej przekazany po pogrzebie. Zapiski ojca zmieniają wszystko. Rodzinna tajemnica wychodzi na jaw, a dziewczyna rusza w pogoni za prawdą. Wie, że musi odnaleźć swoją biologiczną matkę i za wszelką cenę opowiedzieć jej historię, która ma w ich rodzinie duże znaczenie. Podążając za śladami matki, młoda kobieta trafia do imprezowego, pełnego przepychu miasta, w którym niespodziewanie spotyka niesamowitego mężczyznę o wielkim sercu, różniącego się od tamtejszej społeczności.

Virginia C. Andrews to pisarka dość znana, między innymi z „Kwiatów na poddaszu", które miałam okazję czytać. Zachęcona jej poprzednią, rewelacyjną historią, z ogromną chęcią sięgnęłam po kolejną opowieść. Jak się okazało - autorka stworzyła początek następnej, wspaniałej serii.

W powieści od samego początku da się wyczuć klimat tajemnicy, która stale wisi nad rodziną De Beers. Po śmierci jednego z bohaterów prawda wychodzi na jaw, a Willow - młoda, rezolutna i niezwykle pewna siebie kobieta, podąża za swoimi korzeniami. Jest to główny wątek powieści, jednak oprócz tego, czytelnik otrzymuje również wiele wydarzeń pobocznych, które dodają całości niepowtarzalnego klimatu oraz coraz szybszego tempa akcji. Mamy okazję poznać rozrzutnych, zagubionych ludzi, dla których wystawne imprezy i majątek to sens życia. Pojawia się również wątek związany z przystojnym, wielkodusznym mężczyzną, który stopniowo odgrywa coraz ważniejszą rolę w życiu Willow. Niemniej jednak, jestem bardzo pozytywnie zaskoczona postawą młodej dziewczyny, która wie, czego w życiu potrzebuje i otwarcie oraz odważnie podejmuje wszelkie życiowe decyzje. W książkach spotykamy różne charaktery, jednak Willow jest rewelacyjnie zarysowaną postacią.

Powieść jest wspaniałą, emocjonującą i przepełnioną tajemnicą historią. Autorka świetnie zarysowała sylwetki bohaterów, każdy z nich jest niepowtarzalny i wielopłaszczyznowy. Przedstawiona na kartach powieści historia nie jest prosta ani przewidywalna, potrafi zaskoczyć i sprawić, że czytelnik nie jest w stanie się od niej oderwać. Znajdujemy w niej również wiele wątków o charakterze psychologicznym, które odgrywają w całości bardzo istotną rolę. Jest ciepłą opowieścią o rodzinie, o odnajdywaniu siebie, swoich korzeni, ratowaniu więzi rodzinnych oraz walki o dobro swoje i bliskich. Mam co do tego cyklu bardzo dobre przeczucia, więc nie pozostaje mi nic innego jak niecierpliwie wyczekiwać kolejnego tomu.

Justyna Ziemińska

Wkp | 2017-01-05

BAŚNIOWY ROMANS

Tytuł „Willow” nieodzownie kojarzy mi się z jednym dziełem – inspirowanym „Hobbitem” filmem Rona Howarda z 1988 roku. Pozornie oba nie mają ze sobą nic wspólnego, obraz kinowy był opowieścią fantasy z typowym questem, natomiast powieść V. C. Andrews to nic innego, jak połączenie sagi rodzinnej z romansem. A jednak łączy je coś jeszcze poza tytułem, pewna baśniowości, którą widać wyraźnie w utworze autorki kultowych już „Kwiatów na poddaszu”.

Willow de Beers jako adoptowane dziecko nigdy nie miała łatwego życia. Macocha jej nienawidziła, traktując jak osobę gorszej jakości, ojczym kochał, ale niestety z powodu żony nie mógł tego okazywać córce. Rozdarcie, brak zrozumienia, samotność… Nad wszystkim zaś unosiło się widmo tajemnicy, bo ojciec Willow znał jej matkę – leczył ją w swojej klinice psychiatrycznej.
Kiedy rodzice umierają, w ręce dziewczyny trafia pamiętnik ojca, z którego dowiaduje się sekretu o własnej matce. Wstrząsająca wiadomość odmienia jej życie....

fianiebieska | 2017-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2017

Niestety książka mnie nie porwała. Jest to dość rozwlekle napisany romans, z tajemnicą rodzinną w tle, tylko, że ta tajemnica jest od pierwszych stron powieści zupełnie oczywista. Na pewno nie sięgnę po kolejne tomy. Dla mnie V.C. Andrews to cykl "Kwiaty na poddaszu" i tylko on był dla mnie więcej niż strawny literacko.

Anetka | 2017-01-09

“Wilow” to pierwsza część nowej sagi autorki.

Willow jest adoptowana i ma tego świadomość od najmłodszych lat. Jej macocha nigdy nie ukrywała, że dziewczynka nie pasuje do jej wizji idealnego życia. Mała, wychowywana przez nianię, dorasta w przeświadczeniu, że jest tylko córką jednej z pacjentek jej ojca, psychiatry.

Po śmierci ukochanego ojca, w ręce dziewczyny wpada pamiętnik, gdzie ojciec zawarł wszystko co chciałby przekazać swojej jedynej córce. Dziewczyna odkrywa, że rodzinny sekret sięga dużo głębiej niż mogłoby jej się wydawać…

Pod wpływem impulsu jedzie do Palm Beach. Podając się za studentkę robiącą badanie społeczne na temat amerykańskich elit i wpływu bogactwa na ich relacje, odnajduje się w zupełnie obcym dla niej świecie. Wszystko zaczyna się zaskakująco dobrze układać i wydaje się, że Willow wreszcie odnajduje spokój po trudnych doświadczeniach. Ale sekrety i przeszłość, nieważne jak głęboko schowane, zawsze wyjdą na jaw. Często w najmniej spodziewanych...

Maromira | 2017-03-01
Przeczytana: 01 marca 2017

Po śmierci ojca, Willow jako jeden z elementów spadku otrzymuje jego dziennik. Dowiaduje się z niego prawdy o swoim pochodzeniu – nie jest adoptowanym dzieckiem, jak dotąd wmawiała jej macocha, lecz owocem związku jej ojca i jednej z jego pacjentek. Popychana impulsem postanawia pod przykrywką prowadzenia badań pojechać do ekskluzywnego Palm Beach, by poznać swoją biologiczną matkę.

„Willow” to kolejna powieść spod marki Virginia C. Andrews. Słowo marka nie pojawia się tu przypadkowo – autorka „Kwiatów na poddaszu” [jedynej prawie w całości skończonej jej ręką serii] zmarła w 1986, jednak jej rodzina chcąc, by reszta jej pomysłów ujrzała światło dzienne [na użytek niniejszego tekstu przyjmijmy, że nie chodziło o okazję do szybkiego i łatwego zarobku z obu stron], zatrudniła Neidermana, który aż po dziś dzień jako ghost writer realizuje resztę pomysłów Andrews [można uznać to w sumie za prawdę, bowiem w udzielonym wywiadzie na krótko przed śmiercią wspominała, że ma zapisane...

karolina94 | 2017-02-26

Byłam zachwycona poprzednimi seriami tej autorki zarówno Kwiaty na poddaszu jak i Rodzina Castel, ta książka jednak bardzo mnie zawiodła. Główna bohaterka jest jakaś taka mdła, nijaka jakby nie dopracowana. Sama fabuła nudna i przewidująca. Momentami kartkowałam, chcąc dojść do lepszych momentów ale i tych zabrakło.

Agata | 2017-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2017

Każda rodzina ma jakąś tajemnicę. Mniej lub bardziej absurdalną, ciekawszą i tę trochę mniej, gorszącą i niewzbudzającą zainteresowania. Niektóre z tych tajemnic starzeją się z kolejnymi pokoleniami i wychodzą na światło dzienne dopiero w momencie, gdy ich stworzyciele dawno już zamienili się w proch, z którego ponoć również powstali. Nie łudź się – Twoja rodzina też ma jakiś sekret. Może już go znasz, może jeszcze o nim nie słyszałaś a może być i tak, że nigdy nie przyjdzie Ci go poznać.
O tym, że rodzina Willow ma pewien gorzki, brudny sekret, wiedziała nawet ona sama, już jako dziecko. Jej ojciec, psychiatra prowadzący własną klinikę, przyniósł ją pewnego razu do domu i postanowił zaadoptować. Jej biologicznymi rodzicami byli rzekomo pacjentka cierpiąca na poważne zaburzenia psychiczne i pielęgniarz, który wykorzystał ją pewnej ciemnej nocy. Dziewczynkę o tym fakcie poinformowała jej matka adopcyjna, kobieta zimna, cicha, mająca na uwadze głównie swój wygląd i status społeczny....

Włóczykijowa | 2017-01-11

"Kwiaty na poddaszu" - któż nie kojarzy kultowej serii o rodzinie Dollangangerów autorstwa Virginii Cleo Andrews? Popularność oraz zyski, jakie przyniosły pisarce ta oraz inne sagi rodzinne, sprawiły, iż nawet trzydzieści lat po jej śmierci wciąż są kończone, tłumaczone i wydawane na całym świecie, dzięki wynajętemu przez jej spadkobierców pisarzowi Andrew Neidermanowi. Należy do nich przetłumaczona właśnie na język polski pozycja Andrews – "Willow".

Tytułowa bohaterka to dziewiętnastoletnia studentka psychiatrii, która została adoptowana przez rodzinę de Beers zaraz po urodzeniu. Po śmierci przybranego ojca dostaje spisany przez niego dziennik, z którego dowiaduje się prawdy o swoim pochodzeniu. Zawiesza wtedy studia, porzuca narzeczonego i wyjeżdża na Florydę, aby odnaleźć swoją biologiczną matkę oraz przyrodniego brata.

Pierwszym, co można stwierdzić po przeczytaniu "Willow", to fakt, że jest raczej stworzona dla kobiet. Pełno tutaj typowych rozterek i dylematów, którymi...

anetapzn | 2017-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2017

Willow to pierwszy tom nowej sagi V.C. Andrews, autorki niezwykle popularnych Kwiatów na poddaszu. Po tę książkę sięgnęłam pamiętając sprzed lat mój zachwyt właśnie nad Kwiatami na poddaszu.
Willow ma się do Kwiatów.., jak dzień do nocy. Są dwa rozwiązania tej sytuacji - albo mój gust czytelniczy z wiekiem się zmienił, albo autorka poszła na łatwiznę i stworzyła wyjątkowego gniota.
Tym razem bohaterami są członkowie rodziny de Beers. Tytułowa Willow, młoda kobieta, pewnego dnia po śmierci rodziców dowiaduje się, iż została adoptowana. Pragnąc poznać biologicznych rodziców udaje się (zgodnie z pewnymi wskazówkami wyłożonymi niczym przysłowiowej krowie na granicy, w tym zakresie zero tajemnicy, zagadki) do Palm Beach. Tam poznaje młodego prawnika, którego obdarza uczuciem (bardzo szybko obdarza tym uczuciem i równie szybko się odkochuje - romans niczym błyskawica) i biologiczną rodzicielkę.
Przepraszam za ew. spojler, ale to koniec fabuły. Tak, dokładnie. Szkielet tej historii, choć...

CzytamBoWarto | 2017-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2017

Słyszałam wiele pozytywnych opinii o twórczości Virginii C. Andrews. "Kwiaty na poddaszu" podobno są lekturą obowiązkową. Gdy na rynku wydawniczym pojawiła się najnowsza powieść autorki, postanowiłam dowiedzieć się o co tyle hałasu. Szkoda, że nie zaczęłam jednak od podstaw.

Willow, tytułowa bohaterka, od wczesnych lat dziecięcych wie że jest adoptowana. Ojciec, znany lekarz psychiatra, daje jej wiele ciepła, ale jego żona uprzykrza życie dziewczyny jak tylko może. To od niej Willow dowiaduje się, że jej biologiczna matka była jedną z pacjentek w klinice ojca. Mając taką wiedzę dziewczyna próbuje zrozumieć kim jest, gdzie jest jej miejsce i jaka czeka ją przyszłość. Po śmierci rodziców, zaufany pra
k przekazuje Willow dokumenty ojca, które zmieniają jej życie. Bohaterka wyrusza do Palm Beach gdzie zamierza odkryć jaka jest przeszłość jej rodziny.

Książkę czyta się na pewno lekko i bardzo szybko. Choć historia wciąga, nie jest ona jakąś nadzwyczajna opowieścią. Wiele...

Mecha_Kulturacja | 2017-01-22

Kwiaty na poddaszu - któż nie kojarzy kultowej serii o rodzinie Dollangangerów autorstwa Virginii Cleo Andrews? Popularność oraz zyski, jakie przyniosły pisarce ta oraz inne sagi rodzinne, sprawiły, iż nawet trzydzieści lat po jej śmierci wciąż są kończone, tłumaczone i wydawane na całym świecie, dzięki wynajętemu przez jej spadkobierców pisarzowi Andrew Neidermanowi. Należy do nich przetłumaczona właśnie na język polski pozycja Andrews – Willow.

Pierwszym, co można stwierdzić po przeczytaniu Willow, to fakt, że jest raczej książka stworzona dla kobiet. Pełno tutaj typowych rozterek i dylematów, którymi...

Patronaty tygodnia

Przedstawiamy pierwsze nowości wydawnicze tego roku, które ukazały się pod naszym patronatem. Na jakie tytuły warto zwrócić uwagę? Sprawdźcie, co polecamy!