Nicole 
21 lat, kobieta, Swarzędz, status: Czytelniczka, dodała: 1 ksiązkę i 15 cytatów, ostatnio widziana 1 tydzień temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-15 10:47:08
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Książka bardzo trzymająca w napięciu, bardzo poruszająca serce i przykra. Smutno się czyta tą książkę, biorąc pod uwagę fakt że jest to książka pisana w oparciu na autentyczne zdarzenia z życia Khana. Prosta w czytaniu opowieść, o losach chłopca, który w bardzo szybkim tempie musiał stać się dorosłym.

Brakowało mi tylko wątku w jaki sposób odnalazł matkę.

 
2018-10-08 19:01:34
Ma nowego znajomego: annie warhol
 
2018-09-27 20:56:35
Dodała cytat z książki: Córki mordercy
Pozbycie się nazwiska naszego ojca będzie najlepszym prezentem ze wszystkich.
 
2018-09-27 20:50:49
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Ciężko się czyta coś, czego jesteśmy tak bardzo blisko. Książka dla mnie trudna - emocjonalnie trudna. Książka weszła we mnie aż za bardzo, wciągnęła mnie tak, ze sama zaczęłam się zastanawiać (tak jak w części "dlaczego napisałam Córki mordercy?") "co by było gdyby?" - pochłonęła mnie na tyle, że zaczęłam patrzeć w tył - w przeszłość, jak by wyglądało moje życie teraz. No właśnie, "co by... Ciężko się czyta coś, czego jesteśmy tak bardzo blisko. Książka dla mnie trudna - emocjonalnie trudna. Książka weszła we mnie aż za bardzo, wciągnęła mnie tak, ze sama zaczęłam się zastanawiać (tak jak w części "dlaczego napisałam Córki mordercy?") "co by było gdyby?" - pochłonęła mnie na tyle, że zaczęłam patrzeć w tył - w przeszłość, jak by wyglądało moje życie teraz. No właśnie, "co by było gdyby?".

Czytając, przed oczami miałam moją młodszą siostrę, moją mamę i.. jego.
Szaleństwo.
Czytając książkę z reguły mamy przed oczami coś co sobie wyobrazimy, fikcyjne postacie - ale nie tutaj. Tutaj miałam na tacy moją rodzinę i tak zwane "demony" przeszłości. Jestem przerażona autentycznością tej książki, ale tylko do czasu..
Zastanawiało mnie kilka wątków, czy jako najstarsza siostra w późniejszych latach postąpiłabym tak samo? Czy trzymałabym wszystko w tajemnicy? Czy nie chciałabym rozmawiać o przeszłości? Czy czułabym niechęć do jedynych ludzi, którzy chcą mi pomóc?
Odwróćmy role.
Czy jako młodsza siostra, wiezienie ojca zasiedliło by się we mnie tak głęboko, że nie potrafiłabym sobie ułożyć własnego życia? Czy byłabym w pewnym sensie uzależniona od siostry? Czy brnęłabym do powodzenia prawdy? Czy próbowałabym o tym rozmawiać z siostrą? Nie wiem, naprawdę nie wiem.


Książka bardzo jest smutna. Smutna opowieść o dwóch dziewczynkach, w wielkim świecie, które mają tylko siebie..

pokaż więcej

 
2018-09-19 15:40:11
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Książka świetna. Bardzo trzymająca w napięciu.
Szczerze, to napięcia spodziewałam się w połowie lub pod koniec książki, a tutaj - zaskoczenie - po kilku stronach myślałam że zwariuje, takie napięcie, taka adrenalina, że miałam wrażenie że serce wyskoczy mi z piersi oraz to wspaniałe uczucie gdy oddychałam z ulgą.

Co ciekawe, z reguły, gdy czytam książki, gdy dochodzi do najważniejszego...
Książka świetna. Bardzo trzymająca w napięciu.
Szczerze, to napięcia spodziewałam się w połowie lub pod koniec książki, a tutaj - zaskoczenie - po kilku stronach myślałam że zwariuje, takie napięcie, taka adrenalina, że miałam wrażenie że serce wyskoczy mi z piersi oraz to wspaniałe uczucie gdy oddychałam z ulgą.

Co ciekawe, z reguły, gdy czytam książki, gdy dochodzi do najważniejszego finalnego momentu po kilku stronach książka się kończy - szczęśliwym zakończeniem bądź odwrotnie. A tutaj - co mnie ponownie mile zaskoczyło - opisane życie bohaterów po porwaniu oraz ich oczami, naprawdę ciekawe zakończenie, nie miałam żadnych pytań ani wątpliwości po przeczytaniu tej lektury, wszystko opisane czarno na białym.

Opisana prostym językiem historia matki oraz jej czwórki dzieci. O miłości matki do dzieci, o tęsknocie, o chęci pomocy, o pogubieniu się w życiu, o chęci znalezienia swojego miejsca, o prawach w różnych zakątkach świata - wszystko to znajdziemy w tej książce.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
100 22 106
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (5)

Ulubieni autorzy (3)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (15)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd