Płatki na wietrze

Okładka książki Płatki na wietrze
Virginia Cleo Andrews Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Rodzina Dollangangerów (tom 2) literatura piękna
literatura piękna
Rodzina Dollangangerów (tom 2)
Petals on the Wind

Oficjalne recenzje i

Sekrety rodzinne

Link do recenzji

254 0 108

Ta część podobała mi się mniej niż pierwsza, nie rozumiem zachowań głównej bohaterki. Niektóre jej wybory były całkiem nie zrozumiałe i nie potrzebne jakby sama chciała dla siebie jak najgorzej. Nie mniej jednak przyjemnie się książkę czytało

Ocena byłaby wyższa gdybym nie czytała najpierw pierwszej części tj. "Kwiaty na poddaszu", przy których "płatki na wietrze" wydają się przekombinowane i straciłam poczucie, że ta historia mogłaby wydarzyć się naprawdę. A to poczucie autentyczności było jednym z największych atutów pierwszej książki.
Sposób opowiadania i styl pisarki pozostał na wysokim...

Fabuła bardzo nierealna, nawet porównując do tego co działo sie w pierwszej części. Ostatnie kilkadziesiąt stron to akcja przyspieszona kilkakrotnie, tak jakby autorka chciała koniecznie już skończyć ten tom.

Druga część Sagi o rodzinie Dollanganger jest niestety słabsza od części pierwszej. Ta część bardziej skupia się na przeżyciach Cathy. Również w tej części nie brak tajemnic i kolejnych intryg. Uczucie, którym darzy się rodzeństwo jest dla mnie czymś niewyobrażalnym. Niestety nijak ma się to do prawdziwej miłości i momentami człowiek odczuwa pewne obrzydzenie taką sytuacją....

Oceniam zbiorczo wszystkie pięć tomów. Powiem szczerze, że nie jest łatwo wystawić ocenę tym książkom. Pod względem pisarskim to na pewno są duże dzieła. Autorka jest wytrawną i uznaną pisarką i nie mam absolutnie żadnych wątpliwości co do jej kunsztu. Jej powieści po prostu dobrze się czyta ale…
Ale fabuła jest dla mnie wręcz potworna. Szokująca, dołująca i mocno...

Ta powieść przypomina mydlane opery albo wenezuelskie niskobudżetowe seriale, nie polecam, nie mam ochoty na czytanie dalszych części.

Po świetnej pierwszej części i obiecującej zapowiedzi tej kontynuacji, z przykrością stwierdzam, że niestety ma ona niewiele do zaoferowania.

Po całkiem niezłym początku było już tylko gorzej. Pomieszanie z poplątaniem, nieścisłości i straszliwie pokomplikowane wątki, które bardziej drażniły niż intrygowały, bynajmniej nie zachęcaly do dalszego czytania.

Płytkość i...

Rodzeństwo Dollangagerów ucieka ze swojego więzienia i trafia do domu doktora Paula. Każde z nich ma szansę na spełnienie swoich marzeń. Jak potoczą się dalsze losy dzieci?

Na początku muszę zaznaczyć, że przedział czasowy akcji w tej książce był o wiele dłuższy niż się spodziewałam. Myślałam, że ta część będzie porównywalna do pierwszej, czyli fabuła będzie trwała około 4...

Gdy przeczyta się pierwszą część, bardzo ciągnie by sprawdzić, co było dalej. Wciąga do ostatniej strony.

Jeszcze gorsza niż poprzednia część. Ledwo doczytałam do końca i ogólnie żałuję czasu straconego na czytanie tej książki.
Z pewnością nie sięgnę po kolejne części. Nie chcę więcej czytać o seksie każdego z każdym, niezależnie od stopnia pokrewieństwa i uczuć oraz o idiotycznych wyborach życiowych.

6 414
    1 579