Płatki na wietrze

Tłumaczenie: Jarosław Foppke
Cykl: Rodzina Dollangangerów (tom 2)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
1 148
Petals on the Wind
literatura piękna
Ag2S

Dalszy ciąg "Kwiatów na poddaszu", jednej z najlepszych amerykańskich powieści. Carrie, Chris i Cathy po latach więzienia na strychu trafiają pod opiekę doktora Sheffielda, ale dawny koszmar wciąż nie pozwala im normalnie żyć. Cathy wie jednak, jak temu zaradzić: czas pokazać matce i babce, że cierpienie i strach, które zafundowały dzieciom, nie zostaną zapomniane. I trzeba to pokazać raz a...

Dalszy ciąg "Kwiatów na poddaszu", jednej z najlepszych amerykańskich powieści.

Cathy wie jednak, jak temu zaradzić: czas pokazać matce i babce, że cierpienie i strach, które zafundowały dzieciom, nie zostaną zapomniane. I trzeba to pokazać raz a dobrze…
V.C. Andrews opowiada o rodzinnej tajemnicy, poszukiwaniu miłości i trudach wchodzenia w dorosłość, łącząc w "Płatkach na wietrze" elementy powieści obyczajowej, psychologicznej i gotyckiej z thrillerem najwyższej próby.

"Płatki na wietrze" to druga - po "Kwiatach na poddaszu" - księga sagi rodziny Dollangangerów, najsłynniejszej serii w dorobku amerykańskiej pisarki Virginii C. Andrews. Jej książki, tworzące prawie dwadzieścia bestsellerowych serii, sprzedały się dotąd na całym świecie w ponad 100 milionach egzemplarzy.

źródło opisu: https://www.proszynski.pl/Platki_na_wietrze-p-35206-1-30-.html

źródło okładki: https://www.proszynski.pl/Platki_na_wietrze-p-35206-1-30-.html

Ronnie | 2019-07-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019
Przeczytana: 15 czerwca 2019

Podobała mi się zdecydowanie mniej niż część pierwsza. Cathy mnie irytowała i nieco zawiodłam się na tej książce.

lusilla | 2019-06-15
Przeczytana: 19 czerwca 2019

duzo gorsza niz pierwsza czesc

Hubert | 2019-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2019

JAKIE TO JEST GŁUPIE!

Podobnie jak część pierwsza - opowieść pełna nielogiczności i sprzeczności, przegadana, przynudzająca, kompletnie naciągana, do tego z zupełnie niewiarygodnie zachowującymi się bohaterami.

Główna bohaterka przedmiotowo traktująca wszystkich, do tego tak naiwna, irytująca swoją głupotą że powinna rzucić się pod pociąg ku radości czytelników. Sama winna 3/4 swoich nieszczęść, do tego swoją postawą unieszczęśliwiająca cały świat wokół. Zresztą inni bohaterowie (dziecinna na maksa Carey, Chris ze swoją chorą obsesją i Paul, który na to wszystko spokojnie patrzy i nie widzi patologii wokół siebie) też działają na nerwy.

Mimo wszystko dotrwałem do końca. Pytanie "co będzie dalej" mimo wszystko zwyciężyło z pytaniem "Po co ja w ogóle marnuję na to czas". Końcówka też jakoś nie zachwyca, nie takiego happy endu się spodziewałem (aczkolwiek wpisuje się on doskonale w całokształt stylu powieściowego autorki).

Głupie jak cholera, ale jednak przyznaję się bez bicia,...

HankaU | 2019-04-13
Przeczytana: kwiecień 2019

Rodzina Dollangangerów to rodzinna saga,

Po raz pierwszy zdarza mi się, aby pisać o czymś, czego nie przeczytałam do końca. Mam nadzieję, że Czytelnicy mojego bloga wybaczą mi to i potraktują jako ostrzeżenie.

Virginia Cleo Andrews - amerykańska pisarka bestsellerowych sag rodzinnych (za: Wikipedia). Jako pisarka zadebiutowała w wieku 56 lat. Jej pierwszą powieścią była pierwsza część sagi Dollangangerów - "Kwiaty na poddaszu".

Na Sagę Dollangangerów składają się: "Kwiaty na poddaszu", "Płatki na wietrze", "A jeśli ciernie", "Kto wiatr sieje", "Ogród cieni" oraz "Pamiętnik Christophera" (w trzech tomach).

Szczęśliwa rodzina: matka, ojciec i czwórka dzieci. Sielanka. I nagle jeden wieczór sprawia, że życie Cathy, Christophera oraz bliźniaków staje się horrorem.

Pierwszy tom Sagi przeczytałam bez specjalnego zachwytu. I już zastanawiałam się, jak dam radę z kolejnymi częściami. Prosty język, jakim napisana jest historia dzieci (w tłumaczeniu Bożeny Wiercińskiej) nie przeszkadzał...

PozeraczGrzechow | 2019-02-27
Przeczytana: 25 czerwca 2017

Opis dalszych losów rodzeństwa, które było więzione na poddaszu skupił się głównie na Cathy. Owładnęła nią chęć zemsty na matce, co potrafię jeszcze zrozumieć. Gorzej z tym, że dziewczyna stała się irytująca, kochliwa i kokieteryjna. Jej życie uczuciowe to pasmo porażek. Za dużo tu tragicznych wydarzeń. Mimo to książkę przeczytałam. Jakby tego było mało, nie odpuszczę i będę poszukiwać kolejnych tomów.

Krystian | 2019-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2019

Można przeczytać pod warunkiem, że czytelnikowi nie przeszkadza "prosty język, naciągane sytuacje" jak pisze _____. Ma rację, tak jak korcia. Sporo tu wydarzeń, które przytłaczają jak nie ogromem zła i nienawiści, to znowu irytują cukierkową miłością. Z "normalnym" życiem ma to niewiele wspólnego. Spodziewałem się, że po traumatycznych przeżyciach na poddaszu rodzeństwo w końcu będzie miało z górki. Ilość wątków i szybko tocząca się akcja czasem przeszkadza, ale w połączeniu ze śmiercią kolejnych osób sprawia, że z zaciekawieniem słuchałem kolejnych rozdziałów. I ciągłe pytanie kiedy Cathy się zemści na matce, w jaki sposób, jakie będą skutki dla wszystkich? Książka jest lepsza niż się spodziewałem i zachęciła mnie do trzeciej części.
Jest lekka i dobra do słuchania w drodze do pracy. Po "Kwiatach..." przyzwyczaiłem się do głosu Pani Kamilli Baar, tylko Carrie niepotrzebnie czasem "mówiła" głosem małej dziewczynki z poddasza, którą już nie była.

Beata | 2019-01-28

Dalsze losy rodzeństwa bezwzględnie zamkniętego na poddaszu i skazanego na śmierć przez swoich najbliższych. Psychicznie, fizycznie i emocjonalnie okaleczone dzieci, już jako dorośli usiłują ułożyć sobie życie. Jednak nie jest to łatwe, bo przeszłość domaga się rozliczenia. Pozostaje zemsta, a może lepiej wybaczyć i zapomnieć?

Beatika | 2019-01-25
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: lipiec 2016

Podobnie jak "Kwiaty na poddaszu" książkę przeczytałam jednych tchem, ale w przeciwieństwie do części pierwszej akcja toczy się szybko, czasem aż niewiarygodnie szybko i konkretnie. V.C Andrews ponownie wciągnęła mnie w swój świat. Jest to idealna lektura na wakacje, zresztą z wakacjami mi się kojarzy, bo czytałam ją leżąc na plaży:) A część trzecia już na mnie czeka!

Bogna | 2018-12-07

Dalsze losy dzieci zamkniętych na poddaszu, z tym, że już uwolnionych z tej klatki. Poczytamy o tym, jakie piętno odcisnęło na nich życie zgotowane przez ich matkę oraz jak sobie radzą w ich nowym życiu.

doroti | 2018-11-10
Przeczytana: 09 listopada 2018

Hmmm, pierwsza część była rewelacyjna, ta również jest dobra, przede wszystkim szybko się czyta i bardzo wciąga. Niestety poziom głównej bohaterki pozostawia wiele do życzenia. Jakoś tak to wyszło strasznie naiwnie. Nie wiem czy będę czytała dalsze. Na razie muszę zrobić przerwę.