Zgłosuj na książki roku 2017

Cykl: Niepokorna (tom 2)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Unbeautifully
ew_cia

Uwaga! To nie jest opowieść o losie i przeznaczeniu. To opowieść o bólu, smutku i cierpieniu. To porywczy, jak wicher, romans pomiędzy dwojgiem kochanków, którzy nie mogą być razem. W tym świecie nie ma romantycznych wschodów słońca i pachnących płatków róż. Zamiast tego, ich miłość kwitnie w tajemniczej rzeczywistości pełnej nieustannej zbrodni, okrucieństwa i śmierci. To historia rodem z koszmarów nocnych. To opowieść o miłości, której nie da się zaprzeczyć.

Danielle „Danny” West jest córką Deuce’a Westa, przywódcy motocyklowego klubu Jeźdźców z Piekła Rodem. To słodka i piękna dziewczyna, która gdzieś zagubiła swoją drogę i wciąż pragnie rzeczy, które zawsze pozostają poza jej zasięgiem. Erik „Ripper” Jacobs jest sierżantem w klubie jej ojca. Trudne życie pozostawiło nieodwracalny ślad na jego twarzy – oszpeconej i pokiereszowanej, na której blizny ciągnęły się przez policzek i wargi; od szczytu czaszki ku prawemu oku. Podczas letniej nocy, kiedy drogi Danny i Rippera przetną się po raz pierwszy, ich życie zmieni się nieodwracalnie. Nagłe pożądanie zacznie zamieniać się w miłość, dopóki tragedia nie oddali ich od siebie. We wspólnej podróży, nękanej brzydotą i chaosem, Danny i Ripper muszą dowiedzieć się, czy ten nieoczekiwany związek jest w stanie odnaleźć w ich świecie piękno.

To nie jest ckliwa love story, a historia dzika i nieprzyzwoita. Pełna gniewu i nieokiełznanego seksu w świecie władanym przez gwałtowne emocje oraz mroczne żądze. Całkowicie zniewala czytelnika.

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/niepiekna/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl

szaraczek | 2017-05-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Empik, 2017
Przeczytana: 10 maja 2017

Coś tu się podziało... Coś złego.
Zacznijmy od tego iż całość skupia się teraz na historii Danny i Rippera. Dlaczego nie powiedziałam że są oni głównymi bohaterami? Ponieważ autorka za wszelką cenę wciska nam (w sumie na siłę) bohaterów pierwszej części czyli Eve i Deuca. Rozumiem że mają oni ciągły kontakt z Danny i Ripperem jednak uważam że rozdziały poświęcone ciągnięciu wątku który wydawało mi się został dobrze zakończony w pierwszej części... no cóż. Jak dla mnie służy tylko zapełnieniu stron.
O ile pierwsza część mi się podobała między innymi za obraz twardych i bezwzględnych mężczyzn o tyle w tej książce wszystko wróciło do normy. A przynajmniej do poziomu który znamy z innych książek. Powróciły ckliwe wyznania miłości, może łez z byle powodu... I co gorsze... w tej książce nie dzieje się zupełnie nic. Zero akcji. Może autorka próbowała wprowadzić jakiś wątek gdzieś tam na samym początku, jednak skupiając się tylko i wyłącznie na uczuciu Danny i Rippera chyba szybko o nim...

Marzena | 2017-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2017

Rany, co za banialuki!!!
Nie wierzę, że to druga część "Niepokornej"!
Niech mi ktoś powie, że to żart, wcześniejsze prima-aprilis, albo cokolwiek, tylko nie to, że ta nędza jest jej kontynuacją....
Liczyłam, że autorka stworzy kolejną rewelacyjną historię z klimatem, od której za skarby świata nie dam się oderwać, tymczasem dostałam jakiś ochłap.
Staram się opanować, żeby za bardzo nie zniechęcać, więc o bohaterach tylko słówko. Ona pusta, płytka i głupiutka, on zagubiony jak Andzia w malinach i nic tylko bzykanko. Dni mijają, słońce wschodzi, zachodzi, a u bohaterów jedno i to samo. Niby fajnie, ale książka w założeniu nie miała być wykazem numerków Danny i Rippera. Do tego bohaterowie z pierwszej części cyklu są przedstawieni tak, że cała sympatia do nich wyparowuje.
Ja krzywię się nawet teraz jak to piszę, podejrzewam więc, że pan Jan Stecki, tłumacząc ten marny popis, musiał zażywać sporo leków na niestrawność, a po skończonej pracy jakieś małe pranie mózgu, żeby wrócić na...

rinos | 2017-02-13
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 13 lutego 2017

Nie wiem jak ta część może się tak diametralnie różnić od poprzedniej. Miałam wrażenie, że "Niepiękną" pisał ktoś inny. Fabuła kiepska, płytkie dialogi wołają o pomstę do nieba, a bezbarwni bohaterowie to totalne bezguście. W "Niepokornej" wszystko było inne, nawet postacie miały zachowaną osobowość.
Nie wiem czy ta część to tylko "wypadek przy pracy" pani M. Sheehan, ale ja po kolejne tomy nie sięgnę.

Ta cześć nie jest wcale gorsza od pierwszej. Jeżeli chodzi o eroczytajki, nie wchodzi ona zbytnio w sferę psychiczną bohaterów. Jedynie ją opisuje. Co w zupełności wystarczy. Czytając książki z tej serii ma się ochotę być właściwą dziewczyną na siodełku właściwego faceta i przejechać z nim Route 66 i zostawić w cholerę wszystkie problemy.

Myrusia | 2017-02-16
Przeczytana: 13 lutego 2017

Danny ma dwadzieścia dwa lata i całkiem pokaźny bagaż życiowy za sobą. Ze słodkiej, ubierającej się na różowo nastolatki, która miała nieco zwariowane dzieciństwo ze względu na to, że jej ojciec jest szefem Hell’s Horsemen, motocyklowego klubu, wyrasta na naznaczoną doświadczeniami młodą kobietę. Z dzieciństwem żegna się w wieku osiemnastu lat. Symboliczną granicą przejścia staje się bal maturalny, z którego odbiera ją Ripper, sierżant w klubie jej ojca. Dziewczyna tańczy z nim, w zasadzie na jego życzenie, by miała jakiekolwiek wspomnienia ze szkolnej imprezy, a następnie prosi, by zabrał ją w jakieś miejsce i uczynił tę noc wyjątkową. Erik postanawia spełnić jej życzenie i jedzie z nastolatką nad jezioro. Tam dochodzi do osobliwego zdarzenia. Nigdy niezainteresowana nim Danny pozwala ponieść się namiętności i upojeniu alkoholowemu, co kończy się nieskrępowanym i dzikim aktem. To jednak dopiero początek skomplikowanej i niebezpiecznej relacji bohaterów, która przyniesie ze sobą...

Oszka71 | 2017-02-03

Sięgnęłam po tą pozycję z pewną rezerwą, ponieważ pierwsza część tej serii mnie nie zachwyciła. Ta nie powiem, że to powalająca historia dla której straciłam serce, ale na pewno lepsza od poprzedniej i nie żałuję. O dziwo po przeczytaniu mam ochotę na więcej i z niecierpliwością czekam na kolejną (na historię Cage i Talon).

Betty | 2017-06-14

Druga część opowiadająca o losach wielkich i złych motocyklistów....dałam troszkę niższą ocenę, ponieważ mimo że podobało mi się, jak poprzednio, to czegoś mi zabrakło...trochę zbyt dużo chaosu - sama nie wiem, ale nie miało tego czegoś, co pierwsza część.
Co podobało mi się najbardziej, to fakt, że chyba po raz pierwszy czytałam książkę, w której główny bohater płci męskiej nie jest super przystojnym i pięknym pół bogiem. Oczywiście, ,mam na myśli piękno zewnętrzne...
W dziesiejszych czasach, kiedy kult ciała i wygląd znaczy najwięcej, fajnie jest czasem oderwać się od rzeczywistości i przekonać, że jednak to wewnętrzne piękno pozostaje na zawsze, nawet jeśli powłoka jest brzydka i odpychająca i fajnie, że są jeszcze ludzie, dla których jest to istotne.

ZielonyGandalf | 2017-02-10

Na „Niepiękną” Madeline Sheehan czekałam przebierając nogami. Byłam ciekawa dalszych losów klubu motocyklowego Hell’s Horsemen. W końcu się doczekałam i... no właśnie. I co?

(zróbcie sobie herbatkę czy coś do tego, bo wyszło trochę długie.)

I nie porwało.
Dobra inaczej. Porwało, ale nie jak tornado tylko może lekki wiosenny wietrzyk.

„Znaleźliśmy się w świecie, gdzie słowa nie były potrzebne. Wszystko, co chciałam wiedzieć, wszystko, co czuł, malowało się na jego twarzy.”

Gdy zaczełam czytać „Niepokorną” wniknęłam w ten świat i spodobał mi się. Było mrocznie, brutalnie, miażdząco i dewastacyjnie. Deuce, który większej części czytelniczek się nie spodobał, mnie osobiście oczarował. Tym swoim nazwijmy to po imieniu: skurwysyństwem (tutaj nie ma lepszego wyrażenia).
Sięgając po „Niepiękną” liczyłam, że będzie jeszcze mocniej i po prostu ostro. Było zaś, średnio.
Drugi tom serii...

Lubię niespodziewane przesyłki, a kiedy zawierają w sobie coś, na co naprawdę mam ochotę jestem naprawdę szczęśliwa. Kiedyś listonosz przyniósł Niepokorną, w której naprawdę się zakochałam, mimo jej wad. Byłam zaskoczona równie mocno, gdy w kolejnej paczce dostałam Niepiękną. Wydawnictwo zna mnie chyba lepiej, niż ja znam siebie. Sama nigdy bym się nie zdecydowała na lekturę erotyku, gdyż odmawiam sobie takich bardzo lekkich książek tłumacząc to brakiem czasu. Nie mogę jednak ukrywać tego, że książki Madeline Sheehan bardzo mi do gustu przypadły i chociaż widzę w nich sporo niedociągnięć, a sama historia jest bardzo nieprawdopodobna, to i tak lubię się w nie zagłębiać. Nie jestem pewna jednak, czy za Nieosiągalną sięgnę z prostego powodu: dotyczy ona dwójki bohaterów, za którymi nie bardzo przepadam.

Danny jest córką Deuce'a i jego byłej kobiety, która zniknęła z jego życia w momencie, gdy związał się na stałe z Foxy. Uwielbia kolor różowy i wszystko, co błyszczące. W niczym nie...

degustatorkaksiazek | 2017-02-02

"Mylił się jednak.
Piękno jest wszędzie.
Nawet w szpetocie.
Zwłaszcza w szpetocie.
Bez szpetoty bowiem nie byłoby piękna.
A bez piękna nie udałoby się nam przeżyć bólu, smutku i cierpienia".

Kochani, jeżeli chcielibyście dokładnie poznać przebieg historii to musicie przeczytać tom 1. Tam dowiecie się co się działo. Poznacie wszystkich bohaterów i ich historie.
To co teraz napiszę, zawarte jest ogólnie. Nie chciałam psuć WAM zabawy z czytaniem poprzedniej.

Poznajcie Danny i Rippera…

Danielle West „Danny” to córka Deuce ‘a. Jego historię mogliśmy poznać w poprzedniej książce „Niepokorna”. Dziewczyna jest piękna, miła, spokojna, przeciwieństwo tych „suk” z bractwa.

"Jego postępki spowodowały efekt domina. Ja wprawdzie upadłam ostatnia, ale czułam się , jakby wszyscy inni zwalili się na mnie".

Erik Jacobs „Ripper” jest sierżantem w klubie jej ojca. Mężczyzna jest starszy o 14 lat, został pokiereszowany na twarzy i ciele. (Jak to się stało? Zapraszam do pierwszej części)....