Niekochana

Cykl: Niepokorna (tom 4)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Unbeloved
karollllllla

ŻYCIE TO NIE BAJKA, MIŁOŚĆ TO NIE ZABAWA Dorothy Kelley jest urodzoną romantyczką, wypatrującą księcia na białym rumaku. Lecz zamiast go znaleźć, w wieku piętnastu lat zachodzi w ciążę. A mając lat osiemnaście, wychodzi za mężczyznę, którego nie kocha. Jednak wszystko się zmienia za sprawą Jasona Brady`ego, członka klubu motocyklowego Hell`s Horsemen. Miłość do niego zwala Dorothy z nóg....

ŻYCIE TO NIE BAJKA, MIŁOŚĆ TO NIE ZABAWA

Jednak wszystko się zmienia za sprawą Jasona Brady`ego, członka klubu motocyklowego Hell`s Horsemen. Miłość do niego zwala Dorothy z nóg. Ale to wszystko nie jest takie proste. Jase ma żonę i dzieci. Chociaż Dorothy cierpliwie czeka, aż ukochany zostawi dla niej rodzinę, czas mija nieubłaganie. Jej rozgoryczenie wykorzystuje James Young, którego życie jest pełne sekretów.

Kolejne zdarzenia są bolesną podróżą do samopoznania i wybaczenia, podczas której Dorothy uświadamia sobie, że miłość, której wiecznie pragnęła, była zawsze na wyciągnięcie ręki.

To nie jest typowy romans ani przewidywalne love story. To historia kobiety i dwóch mężczyzn połączonych destrukcyjną miłością trwającą przeszło dwadzieścia lat i niszczącą życie tych, którzy jej ulegli.

źródło opisu: www.empik.com

źródło okładki: www.empik.com

Marzena | 2017-09-16
Przeczytana: 16 września 2017

Uwielbiam ten cykl i mimo, że ani ten, ani żaden z wcześniejszych tomów nie dorównuje pierwszemu, to kolejne odsłony życia harleyowców z klubu Hell's Horesman ciągle mają w sobie to coś co mnie przyciąga.
Szczerze mówiąc, zawartość owego tajemniczego "cosia" w tym cyklu jest na takim poziomie, że ja totalnie przepadłam. To coś, jest niczym ogromny magnes, a ja gram rolę małego opiłka - nie mam szans, choćbym nawet chciała się bronić (a nie chcę) przed ogromną siłą przyciągania. Autorka potrafi sprawić, że wracam myślami do poprzednich części, ale też już chciałabym móc dorwać w swoje ręce kolejną (a ciąg dalszy nastąpi - na pewno!)

"Niekochana" to historia Hawka, Jasona, ale przede wszystkim Dorothy i jej niełatwego życia. Pogmatwana, brutalna, pełna uniesień i bolesnych upadków, mroczna opowieść.
Wśród wszystkich wydarzeń, przeżyć i tornada uczuć, tak naprawdę Dorothy nie może powiedzieć tylko jednego, mianowicie tego, że kiedykolwiek była niekochana...
Poza tym dzieje się...

Nie radzę czytać, jeżeli ktoś nie zna wcześniejszych części. Jak dla mnie ta za bardzo różni się od pozostałych - za mało łóżkowo-uczuciowych opisów. Autorka raczej skupiła się na ekonomiczno-załatw-tego-skurczybyka-mamy-problem-sprawach. Chociaż i tak po łebkach. W sumie to chyba nie wiedziała, "w którą stronę iść". Trochę słabo, ale może w kolejnej części będzie lepiej.

BookomANIAczka | 2017-09-20
Na półkach: Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 20 września 2017

Zdecydowanie część, która najbardziej przypadła mi do gustu, ponieważ bohaterowie w końcu zachowywali się jak ludzie, a nie narzędzia do pieprzenia niczym króliki, przeklinania gorzej niż szewc i zabijania, jak automat. I nareszcie- autorka zrobiła coś z Deucem! W tej części jest on w końcu taki, jakim ona go widziała przez cały czas i jakiego starała się na siłę nam wepchnąć, chociaż każdy widział, że naprawdę był skończonym egoistą, chamem i prostakiem-przynajmniej ja osobiście przestałam odczuwać jakiekolwiek pozytywne emocje na jego temat po 2 i 3 części- ale w "Niekochanej" jest jak starszy brat dla wszystkich.
Nie ma tu przesytu wulgaryzmów i scen erotycznych, a pod koniec lektury człowiek ma wrażenie, że nareszcie wszystko jest tak jak trzeba... Dopiero zakończenie burzy ten porządek... ;)
Nie wiem, co takiego jest w tych książkach, że nie mogę oderwać się od lektury. Dostrzegam ich wady, jednak całą serię z pewnością dokończę.

ZielonyGandalf | 2017-09-30

„Był tylko jeden problem.
Nie znalazłam księcia, za to kłopoty znalazły mnie.”

Pamiętacie moje niepochlebne opinie o drugim i trzecim tomie serii „Niepokorna” od Madeline Sheehan? Pewnie nie, ale może to i dobrze.
Zdania o tych częściach nie zmieniłam, a sięgając po czwarty tom – „Niekochana” miałam podobne obawy jak przy tamtych.
Nawet nie wiecie jak bardzo się zdziwiłam.
Sheehan odbiła się od dna i postawiła poprzeczkę wyżej, niż „Niepokorna”.

„ Niewykluczone, że nasze błędy prowadzą nas tam, gdzie cały czas mieliśmy być.”

Dorothy Kelley jest obecna od pierwszego tomu w klubie Hell’s Horsemen. Kobieta uchodzi za klubową kucharkę, a inne panny w siedzibie gangu motocyklowego mają ją za panią do towarzystwa, za które same uchodzą. Jest też matką wszystkich „dzikich” chłopaków Deuce’a, aczkolwiek samego prezesa stopuje jego żona – Eva.
Życie klubu wiedzie się utartym od lat rytmem, a...

ejotek | 2017-12-10
Przeczytana: listopad 2017

Kiedy otrzymałam przesyłkę z powieścią "Niekochana" Madeline Sheehan nie byłam świadoma, że jest to czwarty tom serii. Sądząc po okładce liczyłam na doskonałą - albo przynajmniej dobrą - ucztę literacką z gatunku erotyk. A co otrzymałam?

Życie Dorothy od zawsze było ogromnie pokręcone. Już w wieku czternastu lat marzyła o miłości, szczęściu i rodzinie... Nawet płeć dzieci miała zaplanowaną, oczywiście zaraz tuż po wyśnionym weselu. Miał być książę, ale niestety... Upadek był dość bolesny. Zamiast bajkowego życia Dorothy otrzymała od losu pakiet 'kłopotów'. Kiedy miała lat piętnaście zaszła w ciążę, trzy lata później wyszła za mąż za człowieka, którego nie kochała, by za kolejne dwa zdradzać go z... żonatym mężczyzną! Zaś cztery lata po tym wydarzeniu zakochała się... w jeszcze innym. Niezła agentka, prawda?

Jako, że nie znam wcześniejszych tomów tej serii ciężko mi ocenić i odnaleźć się w życiu bohaterki. Jak sądzę to powyższe wydarzenia zostały w tamtych częściach szczegółowo...

Semiramida | 2017-11-26
Na półkach: Przeczytane, 2017