Ala Makota - Notatnik sfrustrowanej nastolatki 2

Cykl: Ala Makota (tom 1.2)
Wydawnictwo: Świat Książki

Wakacyjne i powakacyjne perypetie sympatycznej nastolatki. Internetowa książka! Książka podawana strona po stronie w internecie, wcześniej niż na księgarskiej półce. Codziennie pojawia się strona z notatnika Ali, czyli opis dnia jej życia .

Przeczytałam tę książkę dość niedawno.Wydawała mi się nieco dziecinna i lekko stuknięta, ale nie zraziłam się. Koleżanki z mojej szkoły bardzo sobie chwaliły tę opowieść, więc postanowiłam sobie, że dokończę ją, gdyż stwierdziłam, że w każdej chwili może zdarzyć się coś, co zmieni moje zdanie na jej temat. Na początku książka nieco mnie nudziła i nie widziałam w niej nic fascynującego, ani choćby śmiesznego, ale z czasem wtopiłam się w cały świat krążący wokół warszawskiego osiedla i... sięgnęłam po następne części.

Ogólnie książka opowiada o perypetiach zwykłej nastolatki. Jej problemy są odzwierciedleniem kłopotów wszystkich dziewczyn w jej wieku, z tą różnicą, że świat Ali jest bardziej nieprzewidywalny, barwny i szalony.
Podobało mi się to, że Ala nie wyróżniała się za bardzo na tle innych rówieśników. Ot, co; zwykła nastolatka. Moim zdaniem, na tym polega prawdziwość i realizm tej książki. Bohaterka nie jest bajecznie bogata ani biedna, głupia czy też nieprzeciętnie mądra....

PABLOPAN | 2012-07-28

Całkiem niezłe czytadło, jedno z wielu pochłoniętych w gorące, letnie popołudnie.

keys | 2012-12-19

Podobnie jak cz. 1 nieźle się czyta.

alouette | 2011-06-15

Pamiętam, że kiedy wyszła pierwsza książka z serii „Ala Makota” wszystkie dziewczyny z klasy, a nawet ze szkoły się nią zaczytywały (tak, jestem aż tak stara, kiedy wyszła pierwsza „Ala…” miałam 9 lat) i przeżywały perypetie szalonej, kochliwej i niezrównoważonej Alki.

Podobał mi się pomysł prowadzenia narracji w formie pamiętnika. Pozwalało to dokładnie zapoznać się z zawiłością uczuć, skrajnych stanów emocjonalnych, marzeń i subiektywnych wrażeń głównej bohaterki. Teraz wydaje mi się, że Ala inteligencją nie błyszczała i wykazywała się czasem wręcz kuriozalną głupotą, ale można jej to przecież wybaczyć: była nastolatką. Jej szalone decyzje, czyny, które teraz wydają mi się niezrozumiałe, wtedy nie były dla mnie, aż tak dziwne.

To była chyba jedna z pierwszych powieści dla nastolatek, której akcja rozgrywała się w Polsce i za to ogromny plus. W końcu mogłam się choć trochę utożsamić z bohaterką, która wiedziała, co to kotlet schabowy czy znała czołowe polskie gwiazdy. W...

"Ala Makota. Notatnik sfrustrowanej nastolatki 2". Część 2 Notatnika to wakacyjne i powakacyjne perypetie sympatycznej nastolatki. Sympatyczna, nieco zwariowana Ala notuje w swoim dzienniku drobne i ważne wydarzenia z życia codziennego. Rozwód rodziców, przygnębiająca szkolna rzeczywistość, nieumiejętność znalezienia chłopaka i swoje twórcze aspiracje- to problemy, o których pisze Ala momentami refleksyjnie, czasami z dużym humorem.

Czytanie tej książki sprawiło mi wielką przyjemność. Zanim doszłam do strony setnej, czytałam ją codziennie po kilka "dni". Potem wzięłam się do roboty i udało mi się ją skończyć w ciągu jednego dnia. Świadczy to o tym, iż lektura ta jest naprawdę ciekawa. Z tego względu zachęcam również innych do jej przeczytania. :)

Ola | 2011-12-25
Przeczytana: 24 grudnia 2011

Druga część Notatnika Sfrustrowanej Nastolatki . Podobała mi się , ale wolę 1 część Ali Makoty . Dlatego też nie dałam wszystkich gwiazdek ;)

Natasha Natblue | 2015-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2015

Cytaty są zdecydowanie najmocniejszą stroną tej książki. ;) Przyjemna pozycja, ale bez szaleństwa. ;)

Zuzia Kazior | 2014-07-14

Super książka polecam ;)

Abyss Glimmer | 2012-01-06
Na półkach: Przeczytane, ~2012~
Przeczytana: 06 stycznia 2012

Ala ze swoją przyjaciółką Puszką spędza wakacje na Majorce. Jest super zapomina o Danielu tam tylko liczą się wakacje, ona, Puszka, Juan i Pedro. Wszystko jest super. Po powrocie do domu tęsknią za Majorką. Napoleonka, córka jej brata daje o sobie cały czas znaki. Dziewczyna ma już tego dość. Jej rodzice cały czas zachowują się jak dzieci, mała cały czas krzyczy, a ona mama oznajmiła, że Ala i Jacek nie pojadą na kursy do Anglii. W końcu postanawia wyjechać do Żyrardowa. Tam byłoby super, gdyby nie ciocia, która cały czas gada i Piotrek, który chce ją wykończyć. Na szczęście wszelakie jest dobrze. Znowu zaczyna się szkoła, więc Ala z Puszką idą na rozpoczęcie roku szkolnego. Daniel dalej jest z Alką, ale na jak długo? U Ali wszystko zmienia się momentalnie. I co ona teraz ma zrobić?

Książka lekka, dobrze się czyta. Głowna bohaterka, jak dla mnie jest troszkę dziwna. Jednakże lekturka mnie pochłonęła. Może nie była to rewelacja, ale czasami były naprawdę ciekawe fragmenty i trochę...