Lubimyczytać.pl to:

837278065X
Jolanta Kozak, Nick Sharratt
typ
papier
5.91 (914 ocen i 47 opinii)

Opis książki

Ellie, Magda i Nadine to nierozłączne przyjaciółki, ale różnią się skrajnie stylem, wyglądem i zainteresowaniami. Ellie pasjonuje się sztuką. Nadine horrorami, a Magda chłopcami. Łączy je jedno: obsesja na punkcie wyglądu. Nadine, smukła, oryginalna i zjawiskowa, ma szansę zostać modelką w młodzieżowym piśmie "Spicy", choć nie wszystko przebiega tak, jak by sobie tego życzyła... Magdę, wystrzałową, seksowną blondynkę fascynują starsi chłopcy, ale do czasu... Patrząc na swoje przyjaciółki, Ellie uzmysławia sobie, że jej życie stanie się nie do zniesienia, jeśli nie schudnie przynajmniej kilkanaście kilogramów...

Ilustrował Nick Sharratt.

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Zienka | 2013-06-21
Przeczytana: 10 czerwca 2013

Jaki ten świat jest niesprawiedliwy! Popatrzcie na taką Magdę, czy Nadine. Jedzą po kilka batonów dziennie, chipsy, ciasta... i co? Są takie chudziutkie! A biedna Ellie nie ma tego szczęścia. No jak ona wygląda? Pulchna, nędzny wzrost, rude kręcone włosy i te wstrętne okulary. Czemu nie wygląda tak świetnie jak jej przyjaciółki? Magda to dziewczyna z charyzmą, śliczna i chyba każdy chłopak się za nią ogląda! A Nadine? Wysoka, chuda i te piękne czarne włosy. Zdecydowana i pewna siebie, ma szansę zostać modelką. A co ma taka Ellie? Na pewno maaase tłuszczu pod skórą... Po prostu musi schudnąć, chociażby te kilka kilogramów.

Jak ja oceniałam tę książkę przed przeczytaniem? Najpierw okładka, niezbyt zachęcająca- nijaka. I ten tytuł! Pewnie kolejna powieść o "strasznych" problemach nastolatek. "Patrzcie jaka jestem gruba! Ważę już 45 kg!". Pewnie główna bohaterka zapadnie na anoreksje, a potem wyzdrowiej... A opis? Patrzcie, nasza główna bohaterka ma dwie śliczne przyjaciółki! Po po prostu...

FallenAngel | 2014-01-30

To jedna z kilku książek serii Dziewczyny.
Opowiada ona o trzech najlepszych przyjaciółkach i ich doświadczeniach, nie zawsze przyjemnych.
Narratorką jest Ellie - jedna z koleżanek. Ma ona lekką nadwagę, którą zaczyna się powoli przejmować. Robi się z tego duży problem, dziewczyna przestaje jeść i czasami zmusza się do torsji.
W książce opisany jest problem nastolatek - anoreksja i bulimia. Mimo to nie brakuje w niej humoru. W niektórych momentach opisywane były naprawdę drastyczne przejścia dziewczyn, zaś w innych zabawne sytuacje.
Polecam całą serię tych książek.Jest ona naprawdę godna przeczytania.

Przeczytałam ją 2 razy, ponieważ strasznie przypadła mi do gustu. Idealnie odzwierciedla to, co dzieje się w głowie dziewczyny w wieku 14-15 lat. Moim zdaniem jedna z najlepszych książek, jakie poznałam będąc w gimnazjum :)

yootsuu | 2013-09-20
Przeczytana: 2005 rok

lektura obowiązkowa dla wszystkich nastolatek z kompleksami lub bez - autorka w świetny sposób porusza trudne tematy, z których młode dziewczyny mogą sobie nawet nie zdawać sprawy. książka jest jeszcze bardziej aktualna teraz, gdy w telewizji i w gazetach kult chudości jest bardziej rozpowszechniony.

z morałem, napisana w przystępny, atrakcyjny sposób. seria warta polecenia.

Kasia | 2013-08-20

Świetna książka, która ukazuje problemy dziewcząt w wieku dojrzewania. Z początku wyobrażałam sobie ją jako: O matko, ale jestem gruba. Muszę schudnąć. To takie straszne... Jednak coś podkusiło mnie, żeby ją ocenić. I nie zawiodłam się.Książka pokazuje świat osób chorych na anoreksję i bulimię. Pokazuje myśli, które pojawiają się w umyśle takich osób. Autorka opisuje te choroby i ukazuje, jak może być to niebezpieczne.
Dwie przyjaciółki, które wyglądają świetnie i mają powodzenie u chłopaków i ta trzecia która zawsze ma pod górkę. Kończąc czytać tą książkę, można wynieść z niej morał.Jaki? O tym musicie przekonać się sami.
Serdecznie polecam:-)

Maggie_Rose | 2011-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2011

Super książka. Bardzo mi się podobała. Ciekawa i interesująca. Opisuje jak z niewinnej diety i ciągłej myśli o tym, że jest się grubym można popaść w anoreksję jeśli się tego nie kontroluje. Odpowiednia dieta i sport mogą zdziałać cuda, ale nie można się głodzić, bo jak na przykładzie Zoe można trafić do szpitala, a z anoreksji nie łatwo się wyleczyć. Jak było tam napisane, że do zależy tylko od osoby, czy chce czy nie.
Książkę bardzo polecam.

Coffie | 2011-07-14
Przeczytana: 29 czerwca 2011

Czym jest anoreksja? Anoreksja to zaburzenia odżywiania, jadłowstręt. Najczęściej w tę chorobę popadają nastolatki, którym wmawiano, że są grube i nie zasługują na nic. Anoreksja to choroba zarówno psychiczna, jak i fizyczna, więc nie wystarczy tylko cokolwiek zjeść...

Bulimia natomiast to także zaburzenie odżywiania, jednak z tą różnicą, że osoby chore na bulimię (najczęściej dziewczyny) mają napady, podczas których zdołają opróżnić całą lodówkę. Oczywiście potem wszystko zwracają. Przyczynami tej choroby są tak samo, jak w anoreksji, beznadziejne stosunki z równieśnikami, problemy w domu, a czasami zdarza się tak, że te osoby chcą po prostu zwrócić na siebie uwagę.

I właśnie w bulimię popadła Ellie, która zazdrościła swoim przyjaciółkom figury. Chciała być tak samo, jak one, chuda. Zaczęła nic nie jeść, a kiedy złamała ten zakaz, zmuszała się do wymiotów. Chodziła na basen, ćwiczyła regularnie. Schudła kilka kilko i wtedy różnicę w jej wadze zauważyła jej macocha. Próbowała z nią p...

caroline2410 | 2012-11-20
Przeczytana: czerwiec 2003

Dostałam tę książkę w prezencie prawie 10 lat temu. W tym czasie zdążyłam stać się dorosłą kobietą i przeczytać ją... jakieś 5 razy. 'Dziewczyny się odchudzają' to opowieść o szkolnej przyjaźni, kompleksach, braku zrozumienia i podążaniu za dzisiejszym kanonem piękna. Czyta się ją niezwykle lekko (w końcu to literatura dla młodzieży) i z uśmiechem na ustach. Prosta historia, która niesie pozytywny przekaz, że należy akceptować siebie takim jakim się jest. W minione wakacje udało mi się dotrzeć do pozostałych trzech części i były one cudownym powrotem do świata Ellie i jej koleżanek. Dodaję ją symbolicznie do moich 'ulubionych', bo żadnej innej książki nie przeczytałam tyle razy. Świetna pozycja na prezent dla nastolatki!

Miko | 2014-03-13
Przeczytana: 13 marca 2014

Książka fajna. Łatwo się ją czyta, zapada w pamięć. Opowiada o trzech przyjaciółkach, z których jedna chce schudnąć, poprzez głodzenie się. Nie będę zdradzać akcji i zakończenia bo może ktoś zechce przeczytać i nie chcę mu psuć zabawy. Muszę przeczytać więcej książek Jacqueline Wilson, bo ta część naprawdę mi się spodobała.

MyCuteCurlyBoy | 2013-02-16
Przeczytana: 2012 rok

Książka ,która porusza bardzo ciężkie tematy w lekki i przystępny sposób dobrze rozumiany przez nastolatków.

Załóż konto za darmo!

76. rocznica
  • Jerzy Stuhr
    67. rocznica
    urodzin
    Aktorstwo to nic innego jak umiejętność zapamiętywania w sobie pewnych stanów nerwowych i odtwarzania ich na zawołanie.
  • Ryszard Henryk Kordek
    93. rocznica
  • Alexandra Adornetto
    22. rocznica
    urodzin
    Niektórzy mówią, że i tak nie mamy wpływu na to w kim się zakochujemy - to miłość wybiera nas. Zdarza się i tak, że oddajemy serce komuś, kto jest zupełnym zaprzeczeniem tego, czego - jak nam się wydawało - szukaliśmy w drugim człowieku.
  • Jesper Juul
    66. rocznica
    urodzin
    Pochwała nie buduje u dziecka poczucia własnej wartości. Jeśli rodzice i otoczenie zachowują się tak, jakbyś był mistrzem świata we wszystkim, to kiedy znajdziesz się w prawdziwym świecie możesz doznać szoku. Bo tam przecież znajduje się mnóstwo innych mistrzów świata. Nagle otacza cię tłum ludzi, którzy w swoich rodzinach byli numerem jeden. Rodzice, którzy w ten sposób hodują dzieci, oddają im niedźwiedzią przysługę, bo one później nie potrafią zaakceptować, że życie może sprawiać ból, że człowiek może być rozczarowany i zły. Są jak pianiści, którzy w fortepianie akceptują tylko białe klawisze. To straszna sytuacja, która czyni z dzieci uczuciowe kaleki. Wielu dorosłych, którzy wychowywali się w takich rodzinach, sądzi, że powinni się rozwieść, gdy tylko w małżeństwie pojawią się pierwsze konflikty.
  • Philip Carlo
    65. rocznica
  • Thor Heyerdahl
    12. rocznica
    śmierci
    Nie widzę niczego, co byśmy mogli otrzymać od nich w zamian. (...) Jednakże - powiedział nagle donośnie szef, z ironicznym błyskiem w oku - odwaga i przedsiębiorczość mają również swoją wartość. Pułkowniku Lewis, niech pan im da to wyposażenie!

Znajdź nas na Facebooku