Okładka książki Dziewczyny się odchudzają

Media Rodzina
837278065X
typ
papier
5,94 (986 ocen i 52 opinie)

Opis książki

Ellie, Magda i Nadine to nierozłączne przyjaciółki, ale różnią się skrajnie stylem, wyglądem i zainteresowaniami. Ellie pasjonuje się sztuką. Nadine horrorami, a Magda chłopcami. Łączy je jedno: obsesja na punkcie wyglądu. Nadine, smukła, oryginalna i zjawiskowa, ma szansę zostać modelką w młodzieżowym piśmie "Spicy", choć nie wszystko przebiega tak, jak by sobie tego życzyła... Magdę, wystrzałową, seksowną blondynkę fascynują starsi chłopcy, ale do czasu... Patrząc na swoje przyjaciółki, Ellie uzmysławia sobie, że jej życie stanie się nie do zniesienia, jeśli nie schudnie przynajmniej kilkanaście kilogramów...

Ilustrował Nick Sharratt.

Polecamy

Opinie czytelników
Zienka | 2013-06-21
Przeczytana: 10 czerwca 2013

Jaki ten świat jest niesprawiedliwy! Popatrzcie na taką Magdę, czy Nadine. Jedzą po kilka batonów dziennie, chipsy, ciasta... i co? Są takie chudziutkie! A biedna Ellie nie ma tego szczęścia. No jak ona wygląda? Pulchna, nędzny wzrost, rude kręcone włosy i te wstrętne okulary. Czemu nie wygląda tak świetnie jak jej przyjaciółki? Magda to dziewczyna z charyzmą, śliczna i chyba każdy chłopak się za nią ogląda! A Nadine? Wysoka, chuda i te piękne czarne włosy. Zdecydowana i pewna siebie, ma szansę zostać modelką. A co ma taka Ellie? Na pewno maaase tłuszczu pod skórą... Po prostu musi schudnąć, chociażby te kilka kilogramów.

Jak ja oceniałam tę książkę przed przeczytaniem? Najpierw okładka, niezbyt zachęcająca- nijaka. I ten tytuł! Pewnie kolejna powieść o "strasznych" problemach nastolatek. "Patrzcie jaka jestem gruba! Ważę już 45 kg!". Pewnie główna bohaterka zapadnie na anoreksje, a potem wyzdrowiej... A opis? Patrzcie, nasza główna bohaterka ma dwie śliczne przyjaciółki! Po po prostu...

Przeczytałam ją 2 razy, ponieważ strasznie przypadła mi do gustu. Idealnie odzwierciedla to, co dzieje się w głowie dziewczyny w wieku 14-15 lat. Moim zdaniem jedna z najlepszych książek, jakie poznałam będąc w gimnazjum :)

FallenAngel | 2014-01-30

To jedna z kilku książek serii Dziewczyny.
Opowiada ona o trzech najlepszych przyjaciółkach i ich doświadczeniach, nie zawsze przyjemnych.
Narratorką jest Ellie - jedna z koleżanek. Ma ona lekką nadwagę, którą zaczyna się powoli przejmować. Robi się z tego duży problem, dziewczyna przestaje jeść i czasami zmusza się do torsji.
W książce opisany jest problem nastolatek - anoreksja i bulimia. Mimo to nie brakuje w niej humoru. W niektórych momentach opisywane były naprawdę drastyczne przejścia dziewczyn, zaś w innych zabawne sytuacje.
Polecam całą serię tych książek.Jest ona naprawdę godna przeczytania.

Kasia | 2013-08-20

Świetna książka, która ukazuje problemy dziewcząt w wieku dojrzewania. Z początku wyobrażałam sobie ją jako: O matko, ale jestem gruba. Muszę schudnąć. To takie straszne... Jednak coś podkusiło mnie, żeby ją ocenić. I nie zawiodłam się.Książka pokazuje świat osób chorych na anoreksję i bulimię. Pokazuje myśli, które pojawiają się w umyśle takich osób. Autorka opisuje te choroby i ukazuje, jak może być to niebezpieczne.
Dwie przyjaciółki, które wyglądają świetnie i mają powodzenie u chłopaków i ta trzecia która zawsze ma pod górkę. Kończąc czytać tą książkę, można wynieść z niej morał.Jaki? O tym musicie przekonać się sami.
Serdecznie polecam:-)

yootsuu | 2013-09-20
Przeczytana: 2005 rok

lektura obowiązkowa dla wszystkich nastolatek z kompleksami lub bez - autorka w świetny sposób porusza trudne tematy, z których młode dziewczyny mogą sobie nawet nie zdawać sprawy. książka jest jeszcze bardziej aktualna teraz, gdy w telewizji i w gazetach kult chudości jest bardziej rozpowszechniony.

z morałem, napisana w przystępny, atrakcyjny sposób. seria warta polecenia.

Kinga | 2014-06-09
Przeczytana: marzec 2013

Książka, która pokazuje nam do czego może prowadzić chęć odchudzania się i jakie są jej konsekwencje...

Maggie_Rose | 2011-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2011

Super książka. Bardzo mi się podobała. Ciekawa i interesująca. Opisuje jak z niewinnej diety i ciągłej myśli o tym, że jest się grubym można popaść w anoreksję jeśli się tego nie kontroluje. Odpowiednia dieta i sport mogą zdziałać cuda, ale nie można się głodzić, bo jak na przykładzie Zoe można trafić do szpitala, a z anoreksji nie łatwo się wyleczyć. Jak było tam napisane, że do zależy tylko od osoby, czy chce czy nie.
Książkę bardzo polecam.

Summerinparis | 2012-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2012

WCIĄĄĄĄĄGAJĄĄĄĄĄCA!
Gorąco polecam.

Dziewczyna z wielkimi kompleksami, przekonuje się na własnej skórze, jak to jest wpaść w obsesję.
Kosztem swoich relacji z ojcem zaczyna się maniakalnie odchudzać.
We wszystko zamieszane są jej dwie najlepsze przyjaciółki Magda i Nadine, czyli książka idealna dla nastolatek ;)

Coffie | 2011-07-14
Przeczytana: 29 czerwca 2011

Czym jest anoreksja? Anoreksja to zaburzenia odżywiania, jadłowstręt. Najczęściej w tę chorobę popadają nastolatki, którym wmawiano, że są grube i nie zasługują na nic. Anoreksja to choroba zarówno psychiczna, jak i fizyczna, więc nie wystarczy tylko cokolwiek zjeść...

Bulimia natomiast to także zaburzenie odżywiania, jednak z tą różnicą, że osoby chore na bulimię (najczęściej dziewczyny) mają napady, podczas których zdołają opróżnić całą lodówkę. Oczywiście potem wszystko zwracają. Przyczynami tej choroby są tak samo, jak w anoreksji, beznadziejne stosunki z równieśnikami, problemy w domu, a czasami zdarza się tak, że te osoby chcą po prostu zwrócić na siebie uwagę.

I właśnie w bulimię popadła Ellie, która zazdrościła swoim przyjaciółkom figury. Chciała być tak samo, jak one, chuda. Zaczęła nic nie jeść, a kiedy złamała ten zakaz, zmuszała się do wymiotów. Chodziła na basen, ćwiczyła regularnie. Schudła kilka kilko i wtedy różnicę w jej wadze zauważyła jej macocha. Próbowała z nią p...

Sheileen | 2014-08-20
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 2014 rok

Od dzieciństwa uwielbiam książki Jacqueline Wilson, w te wakacje postanowiłam przeczytać kilka jej książek, w tym serie "Dziewczyny". "Dziewczyny się odchudzają" to 2 część serii. Jacquline Wilson każdą książkę pisze lekko, łatwym, a przyjemnym językiem. Jej książki dotyczą współczesnych problemów. Jeżeli ktoś szuka książki lekkiej, przyjemnej, szybkiej w czytaniu, która ma jakiś nie wielki morał,ma w sobie dawkę psychologi to cykl "Dziewczyny" jest dla was.

Załóż konto za darmo!

133. rocznica
  • Michael Robotham
    54. rocznica
    urodzin
    Serce ma swoje powody, których rozum nie ogarnia.
  • Ida Fink
    93. rocznica