Okładka książki Dziewczyny się odchudzają

Media Rodzina
837278065X
typ
papier
5.93 (974 ocen i 51 opinii)

Opis książki

Ellie, Magda i Nadine to nierozłączne przyjaciółki, ale różnią się skrajnie stylem, wyglądem i zainteresowaniami. Ellie pasjonuje się sztuką. Nadine horrorami, a Magda chłopcami. Łączy je jedno: obsesja na punkcie wyglądu. Nadine, smukła, oryginalna i zjawiskowa, ma szansę zostać modelką w młodzieżowym piśmie "Spicy", choć nie wszystko przebiega tak, jak by sobie tego życzyła... Magdę, wystrzałową, seksowną blondynkę fascynują starsi chłopcy, ale do czasu... Patrząc na swoje przyjaciółki, Ellie uzmysławia sobie, że jej życie stanie się nie do zniesienia, jeśli nie schudnie przynajmniej kilkanaście kilogramów...

Ilustrował Nick Sharratt.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników

Przeczytałam ją 2 razy, ponieważ strasznie przypadła mi do gustu. Idealnie odzwierciedla to, co dzieje się w głowie dziewczyny w wieku 14-15 lat. Moim zdaniem jedna z najlepszych książek, jakie poznałam będąc w gimnazjum :)

Zienka | 2013-06-21
Przeczytana: 10 czerwca 2013

Jaki ten świat jest niesprawiedliwy! Popatrzcie na taką Magdę, czy Nadine. Jedzą po kilka batonów dziennie, chipsy, ciasta... i co? Są takie chudziutkie! A biedna Ellie nie ma tego szczęścia. No jak ona wygląda? Pulchna, nędzny wzrost, rude kręcone włosy i te wstrętne okulary. Czemu nie wygląda tak świetnie jak jej przyjaciółki? Magda to dziewczyna z charyzmą, śliczna i chyba każdy chłopak się za nią ogląda! A Nadine? Wysoka, chuda i te piękne czarne włosy. Zdecydowana i pewna siebie, ma szansę zostać modelką. A co ma taka Ellie? Na pewno maaase tłuszczu pod skórą... Po prostu musi schudnąć, chociażby te kilka kilogramów.

Jak ja oceniałam tę książkę przed przeczytaniem? Najpierw okładka, niezbyt zachęcająca- nijaka. I ten tytuł! Pewnie kolejna powieść o "strasznych" problemach nastolatek. "Patrzcie jaka jestem gruba! Ważę już 45 kg!". Pewnie główna bohaterka zapadnie na anoreksje, a potem wyzdrowiej... A opis? Patrzcie, nasza główna bohaterka ma dwie śliczne przyjaciółki! Po po prostu...

FallenAngel | 2014-01-30

To jedna z kilku książek serii Dziewczyny.
Opowiada ona o trzech najlepszych przyjaciółkach i ich doświadczeniach, nie zawsze przyjemnych.
Narratorką jest Ellie - jedna z koleżanek. Ma ona lekką nadwagę, którą zaczyna się powoli przejmować. Robi się z tego duży problem, dziewczyna przestaje jeść i czasami zmusza się do torsji.
W książce opisany jest problem nastolatek - anoreksja i bulimia. Mimo to nie brakuje w niej humoru. W niektórych momentach opisywane były naprawdę drastyczne przejścia dziewczyn, zaś w innych zabawne sytuacje.
Polecam całą serię tych książek.Jest ona naprawdę godna przeczytania.

Kasia | 2013-08-20

Świetna książka, która ukazuje problemy dziewcząt w wieku dojrzewania. Z początku wyobrażałam sobie ją jako: O matko, ale jestem gruba. Muszę schudnąć. To takie straszne... Jednak coś podkusiło mnie, żeby ją ocenić. I nie zawiodłam się.Książka pokazuje świat osób chorych na anoreksję i bulimię. Pokazuje myśli, które pojawiają się w umyśle takich osób. Autorka opisuje te choroby i ukazuje, jak może być to niebezpieczne.
Dwie przyjaciółki, które wyglądają świetnie i mają powodzenie u chłopaków i ta trzecia która zawsze ma pod górkę. Kończąc czytać tą książkę, można wynieść z niej morał.Jaki? O tym musicie przekonać się sami.
Serdecznie polecam:-)

yootsuu | 2013-09-20
Przeczytana: 2005 rok

lektura obowiązkowa dla wszystkich nastolatek z kompleksami lub bez - autorka w świetny sposób porusza trudne tematy, z których młode dziewczyny mogą sobie nawet nie zdawać sprawy. książka jest jeszcze bardziej aktualna teraz, gdy w telewizji i w gazetach kult chudości jest bardziej rozpowszechniony.

z morałem, napisana w przystępny, atrakcyjny sposób. seria warta polecenia.

Kinga | 2014-06-09
Przeczytana: marzec 2013

Książka, która pokazuje nam do czego może prowadzić chęć odchudzania się i jakie są jej konsekwencje...

Maggie_Rose | 2011-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2011

Super książka. Bardzo mi się podobała. Ciekawa i interesująca. Opisuje jak z niewinnej diety i ciągłej myśli o tym, że jest się grubym można popaść w anoreksję jeśli się tego nie kontroluje. Odpowiednia dieta i sport mogą zdziałać cuda, ale nie można się głodzić, bo jak na przykładzie Zoe można trafić do szpitala, a z anoreksji nie łatwo się wyleczyć. Jak było tam napisane, że do zależy tylko od osoby, czy chce czy nie.
Książkę bardzo polecam.

Summerinparis | 2012-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2012

WCIĄĄĄĄĄGAJĄĄĄĄĄCA!
Gorąco polecam.

Dziewczyna z wielkimi kompleksami, przekonuje się na własnej skórze, jak to jest wpaść w obsesję.
Kosztem swoich relacji z ojcem zaczyna się maniakalnie odchudzać.
We wszystko zamieszane są jej dwie najlepsze przyjaciółki Magda i Nadine, czyli książka idealna dla nastolatek ;)

Sheileen | 2014-08-20
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 2014 rok

Od dzieciństwa uwielbiam książki Jacqueline Wilson, w te wakacje postanowiłam przeczytać kilka jej książek, w tym serie "Dziewczyny". "Dziewczyny się odchudzają" to 2 część serii. Jacquline Wilson każdą książkę pisze lekko, łatwym, a przyjemnym językiem. Jej książki dotyczą współczesnych problemów. Jeżeli ktoś szuka książki lekkiej, przyjemnej, szybkiej w czytaniu, która ma jakiś nie wielki morał,ma w sobie dawkę psychologi to cykl "Dziewczyny" jest dla was.

Miko | 2014-03-13
Przeczytana: 13 marca 2014

Książka fajna. Łatwo się ją czyta, zapada w pamięć. Opowiada o trzech przyjaciółkach, z których jedna chce schudnąć, poprzez głodzenie się. Nie będę zdradzać akcji i zakończenia bo może ktoś zechce przeczytać i nie chcę mu psuć zabawy. Muszę przeczytać więcej książek Jacqueline Wilson, bo ta część naprawdę mi się spodobała.

Załóż konto za darmo!

64. rocznica
  • Herbert George Wells
    148. rocznica
    urodzin
    Moja pewność siebie zbiła ich z tropu. Zwierzę potrafi być zawzięte i przebiegłe, ale na to, by kłamać w żywe oczy,trzeba być stuprocentowym człowiekiem.
  • Stephen King
    67. rocznica
    urodzin
    Zabijanie dla pokoju jest jak pieprzenie się dla cnoty.
  • Fannie Flagg
    70. rocznica
    urodzin
    Wiesz, serce może pękać, ale i tak bije dalej
  • Leonard Cohen
    80. rocznica
    urodzin
    Chciałbym, żeby wszystko, co ma się do powiedzenia, można było wyrazić jednym słowem. Nie cierpię tego, co może się zdarzyć między początkiem a końcem zdania.
  • Craig Thompson
    39. rocznica
    urodzin
    Odniosłem porażkę w delikatnych igraszkach przyjaźni.
  • Lars Saabye Christensen
    61. rocznica
    urodzin
    Człowiek się nie uczy na własnych błędach. Człowiek się ich uczy na pamięć.
  • Dymitrij Bilenkin
    81. rocznica
  • Hong Ying
    52. rocznica
    urodzin
    Niemniej są na świecie tacy ludzie, których spotyka się na wąskiej ścieżce życia, a rolę, jaką w nim odegrają, można opisać wyłącznie za pomocą emocji, nie słów. Kiedy takich dwoje zejdzie się na tej samej wąskiej ścieżce, to czy tego chcą, czy nie, przyciągani potężną siłą zmierzają ku sobie, odczu... pokaż więcej
  • Frederic Beigbeder
    49. rocznica
    urodzin
    Świat jest nierealny, z wyjątkiem chwil, kiedy jest wkurwiający.
  • Sarah Rees Brennan
    31. rocznica
  • Walter Scott
    182. rocznica
    śmierci
    Ten, kto jest bez nazwiska, bez przyjaciół, bez pieniędzy, bez ojczyzny, jeszcze zawsze jest człowiekiem. Kto zaś to wszystko posiada także nie jest niczym więcej.
  • Arthur Schopenhauer
    154. rocznica
    śmierci
    Bardzo mało ludzi umie myśleć, ale jakiś pogląd chce mieć każdy. I cóż pozostaje innego, jak przejąć gotowy pogląd od innych, zamiast wypracować go samemu?
  • Sven Hassel
    2. rocznica
    śmierci
    - W co ty się, kurwa, bawisz? Wiesz, kim ja jestem? Germański żołnierz, to ja! Tankist! Bum bum! I mam w dupie twojego Stalina czy jakiegoś innego cholernego Ruska!
  • Jacqueline Susann
    40. rocznica
  • Wergiliusz
    2032. rocznica
    śmierci
    Exoriare aliquis nostris ex ossibus ultor - Niech z naszych kości narodzi się mściciel

Znajdź nas na Facebooku