Ala Makota. Maksymalnie ja 2

Cykl: Ala Makota (tom 0.2)
Wydawnictwo: Znak
Mayka

Ala Makota powraca! Poznamy jej pierwsze zapiski, wcześniejsze niż "Notatnik sfrustrowanej nastolatki" - zupełnie nowe i pełne zwariowanych wydarzeń. Mamy wreszcie polską, wydawać by się mogło, zwyczajną dziewczynkę, która w lekki, zabawny sposób opisuje swój świat - rodzinę (w tym dwóch starszych braci), szkołę z nauczycielami i nieznośnymi kolegami, przyjaźnie i pierwsze uczucia. Ala uwielbia wszelkiego rodzaju złote myśli, które wprowadza do swojego „dziennika”. Te krótkie aforyzmy stanowią dodatkową atrakcję obu książek, są i zabawne, i mądre, i zachęcają do refleksji.

Pati | 2013-07-06
Przeczytana: 02 listopada 2011

Dostałam tą książkę od koleżanki na urodziny. Tytuł wydał mi się bardzo dziecinny i miałam mieszane uczucia co do tej książki. Jednak szybko zaczęłam ją czytać, i choć sama jestem zaskoczona spodobała mi się, była lekką opowiastką o problemach nastolatki. Ogółem polecam.

adorable | 2011-03-09
Na półkach: Przeczytane, Rok 2011
Przeczytana: 09 marca 2011

Sięgnęłam po tą książkę tylko dlatego, że chciałam mieć "za sobą" wszystkie części Ali Makoty. Większość przeczytałam kilka lat wcześniej i bardzo podobały mi się perypetie jakie spotykały Alę, jednak teraz chyba jestem za stara na tego typu literaturę.. W dodatku, "Ala Makota. Maksymalnie ja" opisuje życie dziewczynki będącej w piątej klasie podstawówki, a we wcześniejszych częściach miała ona 17-19 lat, więc była bardziej dojrzała.

Stawiam naciąganą trójkę, aczkolwiek gdybym mogła to dałabym 2,5, ale niestety taka opcja nie istnieje.

nutka | 2014-06-20

Przeczytałam pierwszą i drugą część. Książka jest lekka i szybka, więc jak ktoś nie ma nic do roboty, to polecam.

Fistaszek_23 | 2012-11-08
Przeczytana: 2012 rok

Przyznam, że się uśmiałam czytając tą książkę. Nie jest to jakaś książka w której jakaś dziewczyna użala się nad swoim życiem.Przeżyła wiele nie typowych przygód i widać że wiele rzeczy nie rozumie i nie zdaje sobie z tego sprawy tak jak każdy nastolatek. Tak w skrócie to naprawde rewelacyjna książka.

Bardzo lubię tego typu książki. Podoba mi się, gdy narrator jest uczestnikiem wydarzeń. Polecam. =)

Anka | 2011-05-20
Przeczytana: 19 maja 2011

Super! :-)

Camile | 2010-12-12
Przeczytana: 10 grudnia 2010

Super książka. Na początku nie podobała mi się zbytnio, ale potem zmieniłam co do niej zdanie. :D Jest ekstra. Polecam. :-)

Mayka | 2010-10-31

Super ; ) Nie czytałam pierwszej częśći, ale da się połapać ;p

cutek15 | 2011-01-11
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 10 stycznia 2011

Lekka i przyjemna, w sam raz gdy nie ma co robić ;)

Alexxx | 2013-03-30
Przeczytana: 2012 rok

Bardzo ciekawa książka. Polecam serdecznie.