Tajski masaż

Wydawnictwo: Świat Książki

Najnowsza książka Hanny Bakuły zawiera dwadzieścia siedem opowiadań , które ponownie przenoszą nas w środowisko polskiej emigracji w Nowym Jorku w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych.

Marquee | 2015-05-21
Przeczytana: 21 maja 2015

Tajski relaks
Hanna Bakuła- dla mnie kobieta niezwykła- szalona( w pozytywnym tego słowa znaczeniu), szczera, pewna siebie, niezwykle wrażliwa artystycznie. W tej publikacji pokazała także lekkość trzymania pióra. Teksty zawarte w zbiorze opowiadają o naszych rodakach w USA w okresie lat 80-90 tych. Myślę, że przemyciła tu dużo swoich zdarzeń i związanych z nim przemyśleć. Warto zajrzeć do tej pozycji i poznać Panią Hanię od strony pisarskiej.

agata_m | 2011-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2011

Nie spodziewałam się po tej książce niczego specjalnego. Okładka średnio mi się podobała, ale zachęcił mnie opis z tyłu i całe szczęście, że postanowiłam dać jej szansę.
Książka opowiada o paczce przyjaciół, emigrantów z Polski, którzy próbują żyć i pracować w Nowym Jorku. Nie jest to bynajmniej życie typowego emigranta, którego czas w większości wypełniony jest zarabianiem dolarów. Wręcz przeciwnie... nasi bohaterowie wykonują różne, często nietypowe prace. Najchętniej takie "aby zarobić, ale za bardzo się nie narobić". Poznają mnóstwo ciekawych i barwnych osób, a sami również są niezłymi oryginałami. Czas wolny, którego mają w nadmiarze najchętniej spędzają "rozrywkowo", nie stroniąc od dobrego wina.
Książka wciągnęła mnie od pierwszych stron i trudno było mi się od niej oderwać. Nie raz zdarzało mi się parsknąć śmiechem podczas jej czytania i zazdrościć bohaterom kolorowego życia. Polecam!

Justyna | 2012-09-02

Przewrotne i zgrabne przemycenie roztargnienia imigrantki po której to stronie granicy pozostała jej tożsamość. Dwa różne światy, całkiem odmienne realia, tradycje i standard życia. Choć akcja nie toczy się dzisiaj, nie brak przekonania, że różnice na linii Polska-Ameryka były, są i będą.
Niekonwencjonalna formuła, czasem nieco obco brzmiący żart. Całość jednak smaczna i okraszona ciekawym stylem pisania. Pozostają: zaciekawienie która z postaci przyjęła najwięcej cech Autorki, trochę pytań natury tożsamościowej (Polak, kto to taki?), nuta optymizmu (jednak coś się w tej Polsce od czasu przewrotu politycznego jednak zmieniło!) i smaczek na inne książki Pani Bakuły.

anczos | 2011-07-26
Przeczytana: 25 lipca 2011

Książka trafiła do mnie przez przypadek. Zaczęłam niechętnie czytać a tu wielkie zaskoczenie! Wciągająca, dowcipna z niesłychanie barwnymi postaciami. Polecam.

jarotka | 2017-03-23

Nie warto. Nie wciąga.

Kami | 2012-05-22
Przeczytana: 12 maja 2012

Typowy Bakułowski język :) troche hardcoru, ostrego dialogu i porno ;) Tajski Masaż to historia wzięta z "Idiotki" i opowiedziana przez wszystkich bohaterów a nie tylko przez nia samą. Czyta się wyśmienicie i jak to u niej posmiać się można co chwilę :) Polecam

Bożena1 | 2017-03-01
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane