Lubimyczytać.pl to:

REBIS
8371208898
typ
papier
6.43 (82 ocen i 11 opinii)

Opis książki

Bohaterką książki jest kobieta, którą można znienawidzić, bo tak niszczy mężczyzn, których kocha. Jest też tak zagubiona, że można jej żałować, ale ma w sobie tyle żaru, że można się również w niej zakochać. Ethel łaknie miłości silnego mężczyzny, a jednak pozostaje niezadowolona, niespełniona, nienasycona. Przechodzi od mężczyzny do mężczyzny bez poczucia winy. Aż wreszcie ktoś musi ją powstrzymać! Bohater to mężczyzna tak zaskorupiały w swej wierze w dogmaty, że może wprawić w furię. Jest silny i wymaga posłuszeństwa, a przy tym jest tak ciepły i ludzki, że też można się w nim zakochać.

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Grażyna | 2013-08-23
Na półkach: 2013, Przeczytane
Przeczytana: 22 sierpnia 2013

Nie będę tu streszczać książki. Do napisania opinii zachęcił mnie fakt, że inaczej trochę, niż większość czytelników oceniam postać głównej bohaterki. Postrzegam ją raczej, jako osobę pokrzywdzoną przez los, starającą się zaspokajać potrzeby innych i nie zrozumianą. Na pewno nie jako główną winowajczynię rozpadu rodziny.
Polecam ocenie innym.

Ewa | 2014-02-09
Na półkach: 2014, Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 06 lutego 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Akty miłości" to opowieść o amerykańskiej dziewczynie o imieniu Ethel. Poznajemy ją w pięknym momencie miłości do Greka Theo, z którym planują ślub. Wydawałoby się, że miłosna sielanka zmierza do wymarzonego happy endu. Nic bardziej mylnego.
Zderzenie dwóch światów - amerykańskiego i greckich imigrantów od samego początku jest bolesne. Do obopólnego porozumienia konieczny jest daleko idący kompromis niemożliwy do osiągnięcia. W tym tkwi dramat sytuacji i dramat bohaterów powieści.

Historia Ethel to dramat kobiety siłą wtłaczanej w ramy posłusznego usługiwania mężczyźnie, płodzenia potomków rodu, życia w skromności i cieniu męża. Dla Ethel rozpieszczonej przez ojca, przyzwyczajonej do męskiej adoracji jest to postawa niezrozumiała. Nie identyfikuje się z nią i nie jest w stanie jej sprostać. Rzuca się w przypadkowe związki z mężczyznami, w seksie szukając surogatu miłości. Każdy kolejny wybór spycha ją na skraj przepaści. Czyż nie ma racji Costa, który wyrzuca synowi, że Grek może, a...

keys | 2011-12-12

Bardzo dobra książka o miłości i jej zawiłościach. Bohaterka lekko pogubiona, dziecinna...świetnie się czyta bez chęci odłożenia na półkę.

Izanagi | 2011-04-18
Przeczytana: 2010 rok

Świetna! Nic tu nie jest oczywiste, choć pełne emocji. Bohaterowie, niepewni tego czego chcą, błądzą wśród własnych uczuć i oczekiwań innych, zatapiają sie w seksie i złości, bo to nie miłość jest tu przewodnia...Jednak treść jest jasna, ktoś wierzy w pewne wartości i stara sie nimi kierować w życiu, ktoś ulega namiętnościom; to ludzkie...Książka dla tych, którzy lubią sie zatapiać w zawiłe relacje międzyludzkie.

Ola | 2013-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2013

"Akty miłości" to bynajmniej nie opis pozycji seksualnej. Mamy tu kompilacje różnych miłości: miłość rodziców do Swoich dzieci, miłości kochanków czy nawet miłość do tradycji.
Książka jest na pewno warta uwagi.

Poznajmy młodą piękną Amerykankę, która prowadzi bardzo aktywne życie seksualne ... jednak chce czegoś więcej. Uważa, że potrzebuje "by ktoś wydawał jej polecenia", twardej ręki, dlatego wychodzi za młodego Greka, bynajmniej nie szkaradnego, lecz młodego, przystojnego żołnierza. Jednakże, poślubiając Theo, bierze też ślub z grecką kulturą, tradycją, uprzedzeniami, czy przede wszystkim, ze Swoim teściem, który jest "prawdziwym Grekiem"...Zetknięcie dwóch różnych światów, dwóch różnych charakterów, stanowi mieszankę wybuchową. Nie mniej jest to też piękna historia Miłości - RÓŻNYCH rodzajów Miłości, dlatego warto sięgnąć i zagłębić się w lekturze.

Scarlett | 2011-10-26
Przeczytana: 26 października 2011

Książka rozpoczyna się w momencie zazwyczaj końcowym dla książek. Dwoje zakochanych w sobie ludzi chce się pobrać. Dziewczyna nazywa się Ethel – jest piękna, ma seksowne ciało, a twarz małej dziewczynki. I zachowuje się jak mała dziewczynka, tak zagubiona jak dziecko we mgle. Dlatego potrzebuje w życiu mężczyzny który ją pokieruje. Powie jak ma żyć.
Mężczyzna ma na imię Theophiloctos. Co oznacza „idący za Bogiem”. W skrócie Teddy. Jest Grekiem i wymaga od swoje żony bezwzględnego posłuszeństwa. Ma być typową grecką żoną.
Ethel jest Amerykanką i Teddy wie, że nie spodoba się ten fakt jego greckiej rodzinie „Amerykanka dla zabawy, Greczyna do małżeństwa”, jednak upiera się i przedstawia swoją narzeczoną ojcu. Mimo początkowej niechęci ojciec Costa akceptuje Ethel. Ona nie szczędzi wysiłków by ją polubił. Przeradza się to w chorą fascynacje, dziwny nałóg. W pewnym momencie można się zastanawiać kogo kocha bardziej syna czy ojca?
Ethel błądzi. Rzuca się w kolejne przelotne związki, o coś...

Klio | 2012-03-08

Zbyt amerykańska jak dla mnie. I znów przeżywałam deja vu,ale do ostatnich stron wymuszonych, czytanych opornie nie byłam przekonana czy aby na pewno ją czytałam.

W książce ukazane jest zaskakujące życie amerykanki Ethel, która poznaje Teddego, Greka i przyszłego oficera. W czym jest zaskakujące, w tym , że każdego faceta spotkanego na swej drodze rozkochuje w sobie, porzuca, upada nisko, czuje się zhańbiona, by ponownie podnieść się i iść dalej..nieustannie.Chce z rozpieszczonej, adoptowanej dziewczynki stać się niezależną kochającą żoną. Zostało jej to wpojone przez ojca Teddego, Coste rodowitego greka, który wyznaje zasadę, że żona musi być posłuszna mężowi. Na początku jej się to udaje, lecz to tylko początek..potem wraca do swoich niegodziwych zachować,opuszczając Teddego. podróżując, wpajając ojcu Coscie, że jest stworzona dobycia niezależną, chcącą dać mu jedynie wnuka. Niezrozumiałe dla mnie pojęcie miłości, Ethel która tkwi w małżeństwie tylko dlatego by przypodobać się teści...

| 2012-04-15
Przeczytana: 13 kwietnia 2012

Po stworzycielu "Układu" spodziewałam się dużo więcej. Bynajmniej nie większej pikanterii w opisach aktów seksualnych, ale WIARYGODNOŚCI historii, bohaterów. Od początku miałam dziwne odczucie, że wykreowana przez niego główna bohaterka nie pasuje ni jak do mojego wyobrażenia o kobiecie "femme fatale" - pochłaniającej bez reszty mężczyzn i niszczącej ich. Pisarz przypisał jej pewną cechę - niewinność. Dość specyficznie rozumianą, bynajmniej nie jako dziewictwo, ale całkowite oddanie się kobiety tylko temu jedynemu mężczyźnie, pożądanie całą sobą bez pamięci o innych facetach, z którymi się kochała wcześniej. Ale o ile w tak rozumianą "niewinność" Gwen z "Układu" uwierzyłam, o tyle dziewczynie z "Aktów miłości" trudno uwierzyć. Raczej jest to najzwyklejsza uległość. A ona jest pociągająca na bardzo krótką metę lub wcale. Miałam odczucie, że jest jak liść na wietrze, bez żadnej swojej woli i świadomości, czego tak naprawdę pragnie. Nie rozumiem, jakim cudem tak słaba osoba umiałaby niszc...

Iwa | 2011-02-06
Przeczytana: wrzesień 2009

Książka zapewniająca niż psychiczny, faktycznie bohaterkę można znienawidzić.

muszka-pietruszka | 2014-03-02
Przeczytana: 2011 rok

Czytałam na wakacjach w Grecji tę książkę o Grekach, ich mentalności... Bardzo mnie wciągnęła. Jednocześnie irytowała i pociągała. Główna bohaterka to dla mnie postać niejednoznaczna, tak jak i jej teść... Nie chcę opisywać fabuły, ale czyta się naprawdę świetnie.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Maciej Wojtyszko
    68. rocznica
    urodzin
    Mimo że należał do istot niedużych, miał wielkie marzenia. Marzenia często nie są proporcjonalne do wielkości naturalnej danej osoby i gdyby tak na ulicy obok przechodniów szły ich marzenia, to okazałoby się, że ci, którzy wyhodowali największe, wcale nie należą do wysokich i potężnych.
  • Anatol France
    170. rocznica
    urodzin
    Czyż w oczach mam sztylety, że ranię spojrzeniem?
  • Halina Snopkiewicz
    80. rocznica
    urodzin
    Od wspomnień człwiek się nie wykręci, dlatego trzeba robić wszystko aby były jak najbardziej jasne, a przynajmniej dobre.
  • Kingsley Amis
    92. rocznica
    urodzin
    Drap ich - szepnął Dixon - siusiaj na dywany! Kot zaczął głośno mruczeć.
  • Jane Sigaloff
    41. rocznica
  • Benedykt XVI
    87. rocznica
    urodzin
    Z nawróceniem związana jest konieczność, aby Bóg znowu znalazł się na pierwszym miejscu. A także, aby na nowo pragnąć wsłuchiwać się w słowa Boga, aby uznać je za coś realnego i pozwolić im oświecać nasze życie. Musimy odważyć się na nowo na eksperyment z Bogiem - pozwolić Mu wejść z Jego działaniem w nasze społeczeństwo
  • Mathias Malzieu
    40. rocznica
    urodzin
    Zawód miłosny może zmienić ludzi w potwory przepełnione smutkiem.
  • Charles Spencer Chaplin
    125. rocznica
    urodzin
    Lubię przyjaciół, tak jak lubię muzykę: kiedy jestem w nastroju. Dopomóc przyjacielowi w potrzebie jest rzeczą łatwą, ale poświęcenie mu swego czasu nie zawsze jest dogodne.
  • Grant Morrison
    52. rocznica
  • Abbi Glines
    37. rocznica
    urodzin
    Jeśli pozostanę sobą i nie zapomnę,kim jestem,wszystko będzie dobrze.
  • Roland Topor
    17. rocznica
    śmierci
    Kretyn to istota zabawna, malownicza. Obcując z nim, człowiek zyskuje na pewności siebie, słowem - kretyn wprawia w dobry humor i zapewnia zdrowie.
  • Yasunari Kawabata
    42. rocznica