Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Sonia Draga
The Columbus Affair
Adam Olesiejuk
Ag2S

Nagrodzony Pulitzerem dziennikarz śledczy Tom Sagan pisał niegdyś bezkompromisowe reportaże z najniebezpieczniejszych miejsc na świecie. Gdy jego kontrowersyjny raport z targanego wojną regionu został zdemaskowany jako oszustwo, zawodowa reputacja Toma legła w gruzach. Dziś żyje jak na wygnaniu, dręczony przez złe decyzje z dawnych lat i szokującą prawdę, której nie jest w stanie udowodnić – że przyczyną jego upadku był sabotaż dokonany przez nieznanych wrogów. Zanim jednak Sagan zdąży zakończyć swoje cierpienia jednym pociągnięciem za spust, do jego drzwi zapuka tajemniczy człowiek, którego nietypowej prośby dziennikarz nie będzie mógł zignorować.
Zachariasz Simon ma wygląd uczonego, duszę łotra i wiarę fanatyka. Ma także w rękach córkę Toma Sagana. Simon za wszelka cenę pragnie posiąść klucz do rozwiązania liczącej sobie pięćset lat tajemnicy oraz skarb mogący wywołać polityczną eksplozję i zatrząść całym współczesnym światem. A wskazówek może mu dostarczyć jedynie Tom Sagan…

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/produkt/2185/thriller-i-sensacja.html

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/produkt/2185/thriller-i-sensacja.html

gwiazdka | 2016-06-04
Na półkach: Przeczytane, Rok 2016
Przeczytana: 04 czerwca 2016

Czytało mi się bardzo lekko, ale nie uważam książki za wybitną. Bardzo schematyczna, Berry tradycyjnie próbuje namieszać aż do przesady, żeby potem doprowadzić do finiszu, z którego nic nie wynika. Postaci też schematyczne, kto czytał chociaż jedną powieść tego autora ten już może sobie wyobrazić występujących bohaterów. Oczywiście kobiety, szczególnie te pierwszoplanowe lubić się nie dają, są albo wredne, albo zupełnymi kretynkami. W żadnym razie nie przekonują, potem oczywiście dokonuje się w nich cudowna przemiana.

Na plus „Tajemnicy Kolumba” przemawia tło historyczne, bardzo dużo wiadomości przemyca autor na temat Kolumba, szkoda tylko że miesza prawdę historyczną z fikcją i przypuszczeniami. Miła lektura, ale nie powala na kolana, nie wyróżnia się spośród innych przygodowo- sensacyjnych.

Thomas886 | 2016-05-23
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 21 maja 2016

Historia, która pokazuje odkrycie Kolumba z zupełnie innej strony.

Wiele pytań pozostaje otwartych i daje do myślenia na temat Żydów, ich skarbów, a także o tym co ludzie są gotowi zrobić i kogo zdradzić dla rzeczy materialnych.

BagatElka | 2014-07-09
Przeczytana: 08 lipca 2014

Hmmmmm..... i cóż rzec na temat tej książki.
Oczekiwałam,że będzie ciekawsza a okazała się bardzo monotonna i właściwie nudna.
Napisana w formie krótkich rozdziałów,z których każdy dotyczy innego bohatera i wprawdzie czytałam już sporo takich książek to tutaj pomysł się nie sprawdził.Przypomina to nielogicznie ułożone puzzle ale porwane strzępki,które denerwują bo zanim rozkręca się akcja to rozdział już się kończy i kolejny klik.
Ciekawa byłam co tym razem wymyślono na temat Kolumba bo w przeczytanej niedawno książce twierdzono,iż był nieślubnym synem papieża.
Tutaj autor posądza Kolumba o bycie Żydem.
Takie prawo literackiej fikcji i wyobraźni pisarzy a jak było naprawdę tego nie wie nikt.

Przynajmniej nikt z żyjących współcześnie;)

Krzysiek | 2017-03-13
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 12 marca 2017

Ciekawa książka przygodowa, pozwoliła mi oderwać się od rzeczywistości. Trochę historii, trochę sensacji. Dobrze spędzone kilka godzin.

Zuela | 2015-12-11

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kolumb Żydem,który wywióż skarb świątyni Salomona i ukrył na Jamajce.Tak zagmatwał dzieje swego zycia,że nawet współczesni nie byli w stanie uwierzyć,że w czasach Izabeli i Ferdynanda,inkwizycji i stosów Kolumb tak switnie ukrył swą tożsamość

Marta Zagrajek | 2014-07-15

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Co by się stało gdybyście się dowiedzieli, że Kolumb tak naprawdę nie był pierwszym stąpającym po amerykańskim gruncie? Pewnie nic wielkiego, gdyby nie fakt, że pierwszą osobą na Nowym Lądzie był hebrajski tłumacz. Jak zmieniłyby się losy świata, w którym to Żydzi odkryli Amerykę?

Czy miałoby to wpływ na ich życie i wielkie nieszczęścia, które ich po drodze spotkały? Czy może ukryliby wszystko, aby nikt się o tym nie dowiedział? Złota kopalnia Kolumba, którą rzekomo pozostawił za sobą na Jamajce. Czy faktycznie istnieje czy to pogoń za niedoścignionym marzeniem?

To pytanie zadawane jest od wieków, poruszane w niezliczonych pozycjach książkowych i często przenoszone na wielki lub mały ekran. Dlaczego ta legenda jest aż tak fascynująca? Dlaczego udaje się jej opętać wiele istnień i ciągle zbiera nowe żniwo? Tajemnice Kolumba to bardzo dobry thriller, z wielką nutką historii i sporą ilością dopowiedzianych zagadnień. Akcja jest raz szybka, raz zwalnia, ale nie uwalnia Czytelnika od...

Arkadiusz | 2013-10-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, EBOOK
Przeczytana: 19 października 2013

(...)
Cóż, z przykrością muszę stwierdzić, że nie. Kolejna nudna historia, w której akcja prowadzona jest w sposób mało zajmujący i chaotyczny. I choć sama historia początkowo wydała mi się nawet interesująca, to sposób w jaki została opowiedziana już zdecydowanie mnie odstraszył. A jaka to historia? Autor opowiada mam opowieść opartą na przypuszczeniach i hipotezach o żydowskim pochodzeniu Krzysztofa Kolumba i wielkim skarbie Izraelitów (trzy święte relikwie), który rzekomo miał dzięki niemu ocaleć.

Zbyt duża ilość bohaterów, którzy są w opowieść zaangażowani i tak naprawdę oni relacjonują nam jej przebieg, czyli mamy do czynienia ze skakaniem po miejscach i wątkach co kilka stron. Bardzo mało autentyczna historia. Słabo wykreowani i miejscami denerwujący, a do tego niezbyt dający się polubić bohaterowie. Nudne i mało ekscytujące relacje między odtwórcami głównych ról w tym spektaklu. To wszystko powoduje, że książka mimo, iż ma potencjał, to zupełnie go nie...

Rosalie | 2014-02-20
Przeczytana: 19 lutego 2014

Tajemnica Kolumba to pierwsza książka Steve'a Berry'ego z jaką się zapoznałam. Wszystko toczy się wokół tajemniczej kopalni Kolumba, która ma skrywać coś znacznie cenniejszego niż złoto.
Czyta się ją szybko, akcja nie daje na siebie czekać, bohaterowie ciekawi na tyle, że do pewnego czasu nie wiadomo kto ostatecznie okaże się czarnym charakterem. Mnogość intryg i zwrotów akcji, to charakterystyczne cechy tej przygodowej powieści, która przenosi nas w przeszłość widzianą oczami byłego reportera, lewity z przypadku Toma Sagana, który jako główny bohater jest ciekawą postacią. Steve Berry przedstawił historię w o wiele bardziej sensacyjnym wymiarze, mieszając w niej to co najbardziej tajemnicze z legendą o zaginionym skarbie, jednak na koniec wyraźnie oddzielił rzeczywistość od fikcji.
Książka utrzymująca w ciekawości do ostatniego momentu, godna polecenia dla tych, którzy marzą o odrobinie rozrywki.

koemata | 2016-08-26
Na półkach: Przeczytane, Audio, A w 2016
Przeczytana: 26 sierpnia 2016

tajemniczy odkrywca otrzymuje niespodziewanie zgodę na czwartą wyprawę do Ameryki, -to rdzeń akcji -- w poszukiwanie tajemnic po Kolumbie wmieszana jest grupa Żydów, a tajemnicę przechowuje Lewita i jego potomkowie

Anetka | 2015-01-19

Miał wszystko. Uznanie, nagordy, prestiż. Jego artykuły były znane na całym świecie i niejednokrotnie cytowane przez dziennikarzy. Wszystko runęło w jednej chwili. Artykuł o sytuacji politycznej Palestyny i Izraela wywołuje burzę. Świadkowie i bohaterowie reportażu znikają, co powoduje, że zapisane słowa stają się bez pokrycia. Tak właśnie kończy się kariera Toma Sagana.

Uzależniony od swojej pracy bardzo mocno przeżywa porażkę. Wie, że poświecając wszystko karierze, nie ma już do kogo ani do czego wrócić. Jedynym ogniwem łączącym go z przeszłością jest jego córka, która jednak za nic w świecie nie chce mieć z nim żadnego kontaktu.

Niespodziewanie w jego życiu pojawia się tajemnicy mężczyzna – Zachariasz Simons. Poprzez manipulację oraz groźby dotyczące jego córki nieproszony gość przedstawia to, czego chce od dzienikarza. A jest to nietypowa prośba.

W ten sposób wchodzimy w sam środek akcji. Mnóstwo tajemnic, legend, niejasnych przesłań i niedopowiedzeń. Floryda, Jamajca, Kuba...