Arka

Cykl: Tyler Locke (tom 1)
Wydawnictwo: Sonia Draga
The Ark
joly_fh

Młoda pani archeolog Dilara Kenner, przebywająca na wykopaliskach w Peru, zostaje odwołana do kraju przez Sama Watsona, starego przyjaciela rodziny, który ma podobno ważne informacje o jej zaginionym ojcu. Spotykają się na lotnisku w Los Angeles, ale nim Sam jest w stanie przekazać Dilarze coś więcej ponad to, że chodzi o arkę Noego, której jej ojciec szukał całe życie, ginie otruty. Ostatkiem...

Dilarze coś więcej ponad to, że chodzi o arkę Noego, której jej ojciec szukał całe życie, ginie otruty. Ostatkiem sił nalega, by odszukała Tylera Locke'a, człowieka, o którym nie słyszała nigdy w życiu. Dilarze udaje się ustalić, że Locke przebywa na platformie wiertniczej koło Nowej Funlandii. Kobieta decyduje się lecieć do niego, ale po drodze omal nie ginie w katastrofie śmigłowca. Po nawiązaniu współpracy z Locke'em odkrywa, że mają zaledwie siedem dni na odszukanie arki, nim jej sekrety zostaną wykorzystane do ponownego zniszczenia ludzkości.

Ten inteligentny i trzymający w napięciu thriller łączy w sobie najlepsze elementy sensacji i przygody z fascynującą opowieścią o tajemnicach Starego Testamentu

źródło opisu: Sonia Draga, 2013

źródło okładki: www.soniadraga.pl

onika | 2014-01-26
Na półkach: Kryminał/Sensacja
Przeczytana: styczeń 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Morrison nie cacka się z czytelnikiem, już na pierwszych stronach serwuje nam morderstwo, ale to dopiero początek całej intrygi. Trup ścieli się gęsto na kartkach tej powieści, do tego dochodzą tajemnicze zamachy, pościgi, doskonale zorganizowana sekta, która chce zbawić świat, a ponad tym wszystkim góruje Arka Noego - bo ona istnieje i została odnaleziona. I właśnie jej istnienie jest przyczyną całego zamętu, w środku którego tkwią piękna ona: Dilara Kenner, archeolog i przystojny on: Tyler Locke, inżynier i były komandos. Tylko oni mogą uratować świat przed zagładą, którą szykuje psychopatyczny przywódca Kościoła Świętych Wód, Sebastian Ulric. Tutaj należą się wielkie brawa autorowi - postać Ulrica jest bezbłędna: egoistyczny, bezwzględny drań z chorą wizją, który nie cofnie się przed niczym by osiągnąć swój cel, jakim jest stworzenie Nowego Świata. Szkoda tylko, że takich kiepskich ludzi od mokrej roboty zatrudnia. To mnie trochę zirytowało - tyle nieudanych zamachów, a dwójka...

BagatElka | 2014-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2014

I to jest to co lubię najbardziej!
Od pierwszych stron mamy świadomość,że akcja nie zwolni nawet na sekundę.To niemal klasyka gatunku- jest szaleniec,który jest zdolny zniszczyć świat aby udowodnić swoje szaleństwo,są biblijne tajemnice,piękne kobiety i przystojny zawadiaka,który zna się niemal na wszystkim.
Fabuła przypomina film akacji i jest doskonała jako rozrywka na jeden wieczór.
Niektórzy marudzą,że książka przypomina wiele innych o podobnej tematyce,że znowu ktoś profanuje Biblię.
Jeśli mnie nie odpowiada jakiś temat to po prostu nie czytam danej książki i po kłopocie.
Akurat akcja,sensacja to świetna odskocznia od prozy dnia codziennego i nie zamierzam ich sobie odmawiać tylko dlatego,że niektórzy uważają mnie przez to za tępą idiotkę.

Krzysztof Baliński | 2015-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2015

O tej książce można powiedzieć, że to w zasadzie całkiem zwyczajny thriller, jest akcja, jest zagrożenie ludzkości przez organizacje terrorystyczną, która nazwa jest nietypowa, Kościół Świętych Wód, no i nie trudno się domyśleć, zaistniała konieczność bohaterskiego dokopania ludziom, którzy mają obłąkane pomysły na nowy świat. W imię tej idei mają zginać miliardy ludzi. Schemat jest wypracowany przez wielu autorów i tutaj nic specjalnego Boyd Morrison, autor książki zatytułowanej „Arka” nie wymyślił. W książce archeologowie odkryli arkę, dotarli do niej również terroryści, i ta metafora arki im się tak spodobała, że chcą zbudować nową arkę, wedle współczesnych technologii oczywiście, a światu zgotować nową powódź, w praktyce armagedon, przy zastosowaniu broni biologicznej. A jednak ta książka ma w sobie coś ciekawego, niezwykłego i oryginalnego. Chodzi o metaforykę biblijną, mamy tu rozważania dotyczące Arki Noego, no i czym była, ewentualnie mogła być.

Z tych rozważań...

Koronczarka | 2014-02-23
Na półkach: Kryminał sensacja
Przeczytana: 23 lutego 2014

Trup na pierwszej stronie jest zwiastunem następnych, których autor w sposób całkiem pomysłowy wysyła w zaświaty chętnie, sprawnie i szybko. Wybuchy, śmiertelnie niebezpieczne pościgi samochodami, samolotami i aż dziw bierze, że cała ta akcja zmieściła się na naszej malutkiej i przytulnej ziemi, a nie przeniosła się gdzieś w kosmos. Jeśli ktoś lubi Jamesa Bonda, to proszę bardzo. Jest i zagrożenie naszej cywilizacji, i nowinki techniczne i główny bohater, który ze wszystkich opresji wychodzi cało, i jego piękna kobieta. Taka sobie niedzielna lektura, wystarczająco trzymająca w napięciu, by nie usnąć w leniwy, wolny dzień.

fik | 2016-11-23
Na półkach: Ulubione sensacja
Przeczytana: 22 listopada 2016

I kolejna rewelacyjna powieść za mną, uwielbiam takie klimaty gdzie akcja jest od pierwszej strony, wszystko jest ze sobą zgrane nic nie pozostaje w sferze domysłów i niemożliwości, pełno jest zwrotów tej akcji no i niesamowita historia o arce Noego. Książka ta stanowić będzie nieprawdopodobną gratkę dla fanów Cusslera i Rollinsa , teorie wysuwane przez autora fantastyczne i doskonale wykorzystane oraz nowatorskie spojrzenie na Księgę Rodzaju, Całość po prostu rewelacja

Anka | 2015-08-18
Na półkach: Na półce
Przeczytana: 16 sierpnia 2015

Niewiarygodnie ekstremalna przygoda!
Indiana Jones, Skarb Narodów, Kod Leonarda czy Park Jurajski - jedna ksiązka - wszystkie wątki wplecione w maksymalnie pedzącą akcję.
Jeszcze nigdy nie czytałam tak zakręconej pozycji :)
Momentami brak czasu na oddech!

Heisenberg | 2016-04-17
Na półkach: Posiadam

Świetna, wypełniona akcją książka. Czyta się jednym tchem!

Isadora | 2011-10-27
Przeczytana: 27 października 2011

Zapraszam Was dzisiaj na romans.
Romans niezwykły, wciągający jak czarna dziura, dynamiczny jak wpadająca na orbitę rakieta, oszałamiający jak widok Ziemi z kosmosu. Romans - a może raczej mariaż fascynującej opowieści o tajemnicach Starego Testamentu, sensacyjnego thrillera oraz widowiskowej powieści przygodowej w stylu Indiany Jonesa.
To rewelacyjne połączenie dość popularnych i ogranych wątków na kartach tej ponad czterystustronicowej powieści nabiera nowego wymiaru, a nawiązując do najlepszych tradycji gatunku wydobywa z nich to, co najbardziej apetyczne w błyskotliwy, spektakularny sposób.
Niewątpliwie autor wziął sobie do serca przepis starego, dobrego Hitchcocka na porządny film akcji - jego powieść rzeczywiście zaczyna się od trzęsienia ziemi, a potem napięcie stale rośnie. Niewielu pisarzom udaje się z powodzeniem zastosować tę metodę - debiutancka powieść Boyda Morrisona jest tu chlubnym wyjątkiem, który budzi mój podziw i szacunek dla warsztatu literackiego...

karpatkadobra | 2016-10-10
Na półkach: Ulubione
Przeczytana: 10 października 2016

Jak już zacząłem poruszać się w tematyce książek sensacyjno - przygodowych to postanowiłem wziąć na warsztat i wypróbować nowego autora: Boyda Morrisona. Jeśli chodzi o moje doświadczenie w zagłębianiu się w lekturze książek , w których ,,odkrywa się” jakiś skarb, lub trafia się na trop czegoś : jakiegoś artefaktu, starożytnych zwojów lub zaginionej księgi, które gdy wpadają w niepowołane ręce stanowią poważne zagrożenie dla ludzkości - to u mnie średnio.

Literaturę przygodową z elementami naukowymi i kulturowymi opierałem do tej pory na pozycjach Jamesa Rollinsa np. Lodowa Pułapka, Steve’a Berrego, czy M.Crichtona – znanego z Sagi ,,Parku Jurajskiego”. Tą część książek przygodowych, gdzie bohaterowie są typowymi Poszukiwaczami Przygód: typowymi ,,Indiana Jones”, gdzie bohater jest zawsze uśmiechniętym, opalonym , entuzjastą archeologii w kowbojskim kapeluszu – mam w swoim dorobku mało. Owszem, interesują mnie nieodkryte cywilizacje i tajemnicze przedmioty bądź co bądź miejsca...

Anna Chalasz | 2015-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2015

Jest godzina 05:55 NAD RANEM. Skończyłam czytać w jeden dzień. Nie wiem czy może być lepsza rekomendacja. Nie jest to książka wybitna, autor bawi się schematem. Nie mniej jednak historia wciąga, przeżywamy przygody z Tylerem, który jako bohater powieści sprawdza się idealnie. Ciężko odłożyć te książkę zanim się ją skończy. Idealna na podróż, sesję i wszystkie te momenty życia, kiedy chce się czytać, a czasu nie ma. Polecam :)