Tajemnica Kolumba

Data 1. wydania:
2013-01-01
Adam Olesiejuk
Adam Olesiejuk

Przepis Berrego na powieść ? Wybierasz znaną z historii postać , do jej wyczynu lub osiągnięć wymyśla się historię , która na pierwszy rzut oka wydaje się możliwa .... Potem skok w czasie do naszych czasów i bohaterowie mają co robić . Początki autora były dość toporne , ale co tu ukrywać z każdą kolejną powieścią idzie mu coraz lepiej . Tajemnica Kolumba dla mnie naprawdę jest świetna i nie żałuję , że sięgnąłem po tego autora . Historia zmyślona , ale możliwa . Dla mnie świetna zabawa .

Nieprzyswajalne

Nieprzyswajalne

Spodziewałem się czegoś więcej, a wyszło całkiem sprawne wchodzenie w koleiny po innych.

Takie standardowe a'la "Skarb narodów" śmiertelnie nudne i udziwnione.

Takie standardowe a'la "Skarb narodów" śmiertelnie nudne i udziwnione.

Przesłuchana jako audiobook. Sięgając po ta książkę miałem nadzieję dowiedzieć się czegoś więcej, a książka okazała się przygodówką osadzoną w dzisiejszych czasach. Kolumb jako Żyd. Tej teorii nie znałem. Nie specjalnie polecam

Bardzo fajna "przygodowka". Wartka akcja, trochę historii. Troche jaknu Dana Browna.

Pierwsza i ostatnia tego autora. Przypomina sklejenie "Zycia na gorąco" (kto pamięta) i "Klanu" albo Cliva Cusslera i Dana Browna. Stek niedorzeczności i na siłę kreowana akcja. Szkoda czasu.

Sięgnąłem po książkę, ponieważ myślałem, że to biografia. Z autorem spotykam pierwszy raz i na pewno nie ostatni.
Od książki oczekiwałem, kiedy już domyśliłem się, że to nie biografia: pomieszania historii z wątkiem nowoczesnym i ciekawymi postaciami. Autor sprostał wymaganiom.
Książki słuchałem tak długo ze względu na ciężki czas w jakim zacząłem ją czytać- początek sesji.
Ciekawie zarysowane postacie, ciekawe rozwinięcie wątku, zagadkowość postępowania głównych antybohaterów - jest to coś za co mogę polecić tę książkę.

Absurdalna fabuła, to najmniejsza słabość tej książki. Całość narracji odnośnie uciemiężonych narodów jest skrajnie schematyczna i do bólu politycznie poprawna. Jeżeli ktoś chce poznać plany eksterminacji Żydów oraz ich odwetu, powinien przeczytać Pierwszą Księgę Machabejską rozdziały od 1 do (przynajmniej) 5. Całość przesycona jojczeniem nad losem dziennikarza, rdzennych i napływowych mieszkańców Jamajki, Żydów, a wszystkiemu jest winna inkwizycja. Trochę upraszczam, ale książka mnie zirytowała...

Główna bohaterka pomimo swojej wiedzy jest kretynką a jej ojciec wszystko wiedzącym i znającym każde miasto globtroterem.
Akcja jak u Browna, choć z trochę mniejszą presją czasu.
Brak wzmianki jakim językiem porozumiewali się bohaterowie będąc w Czechach.

Akcja jak u Browna, choć z trochę mniejszą presją czasu.
Brak wzmianki jakim językiem porozumiewali się bohaterowie będąc w Czechach.

Steve Berry Tajemnica Kolumba Zobacz więcej