Ołtarz kości

2012-09-19
2012-09-19
Jan Kabat
sensacja

Okładka książki Mensa The High IQ Society. Testy na inteligencję John Bremner, Philip Carter, Josephine Fulton, Ken Russell
Mensa The High... John Bremner, Phili...

Ikona, rosyjska wódka i ruda morderczyni czyli gdzie jest Ołtarz Kości

O rety....
Dobrnęłam do końca.. Miałam nadzieję na wciągającą historię w stylu Dana Browna, ale niestety.
Pomysł super, ołtarz kości, Syberia, lekko rosyjskie klimaty i folklor. Natomiast zebrane to wszystko do kupy nieco mnie przerosło. Zmęczyły mnie ciągłe ucieczki, strzelaniny, pomijam już przewidywalny i irytujący wątek relacji głównych bohaterów.
Moim zdaniem miał wyjść z tego "Kod da Vinci" a wyszło Przeczytać i zapomnieć".
Naprawdę szkoda, bo miałam ochotę na dobrą i wciągającą lekturę.

O rety....
Moim zdaniem miał...

Początkowo historia bardzo mnie wciągnęła, ale później... spiętrzenie akcji sensacyjnych zaczęło zniechęcać: tu ucieka, tu ktoś goni, tu niby się udało, to bach z drugiej strony coś wyskakuje - nie dla mnie takie dżejmsobondowe wygibasy ;) Ale myślę, że dla wielbicieli gatunku - książka super.

Arcydzieło gatunku powieści awanturniczo-przygodowej. Autor jest równorzędnym partnerem Rollinsa, Cusslera, Ludluma. Powieść o akcji rozpędzonej jak lokomotywa u Hitchcocka.
Pędzący rollercoaster zdarzeń, miejsce akcji stanowi cały świat, kilka czasowych płaszczyzn akcji... Marylin Monroe, Jack F. Kennedy, tajemnicze Strażniczki i niesamowity ołtarz kości, KGB i ...
Główna para bohaterów to niezniszczalni herosi i tak powinno być, zgodnie z kanonem gatunku. Postać Anny Łariny zainspirowana osobą Doriana Graya była fascynująca.
Pierwsza powieść autora. Czekam na kolejne... Mam nadzieję, że prędko:)

Główna...

Ja pierdziele co to za książka, gdzie ten autor ma więcej pozycji, dlaczego on nie pisze.
Na początku myślałem że to będzie jakieś tam czary-mary za którym zbytnio nie przepadam.
A tu BUM
Pościgi, strzelaniny, morderstwa i szalona teoria spiskowa. Mieszanka Ludluma Rollinsa i innych mistrzów gatunku lecz w orginalnym wydaniu. Tutaj ani na jednej stronie nie powiało nudą, przepraszam ani w jednym akapicie.
Akcja gna jak oszalała, a jej zwroty zakręcą każdą głową- coś kapitalnego.
Autor zaskakuje nie tylko pomysłem ale także wykorzystaniem do akcji osób z historii współczesnej jak i dawnej.
Wysoka ocena za orginalność , akcję jak i przesłanie na końcu książki ,które w/g mnie rozwala system i podbudowywuje człowiekowi sens życia.
25 wesel zubrzyc

A tu BUM

książka zdecydowanie zahacza o fantasy i jakiś thriller.
ogólnie jeśli chodzi o fabule to jest ciekawa, cala zgadka zwiazana z oltarzem pod koniec wydaje sie byc czyms logicznym i bardzo mi sie to podobalo.
zoe i ry tez bardzo mi wpadli do gustu, chociaz zdziwilo mnie jak szybko zoe mu zaufala??
irytowalo mnie jedynie to niekonczace sie szczescie i traf bohaterow, ale to mozna „zganic”? na to, ze Zoe jest strazniczka.
piekne przedstawienie milosci, duzo zwrotow akcji gdzie serce doslownie staje.
bardzo ciekawa ksiazka, jednak czasem wywracalam oczami na traf bohaterow i idealne zgranie.

książka zdecydowanie zahacza o fantasy i jakiś thriller.
irytowalo mnie jedynie to niekonczace sie szczescie i traf bohaterow, ale to...

Akcja nie zwalnia tempa. Całkiem przyjemna lektura na długie,zimowe wieczory. Polecam.

Bardzo fajna książka, szczególnie dla fanów stylu Dana Browna.
Powieść jest pełna tajemnic z przeszłości i przygód, a akcja toczy się szybko i ciekawie. Szkoda, że nie znamy prawdziwej tożsamości autora, bo z chęcią przeczytałabym jeszcze jakąś inną jego książkę!

Bardzo fajna książka, szczególnie dla fanów stylu Dana Browna.

Akcja książki jak w amerykańskim filmie - dynamicznie i z fajerwerkami. Czyta się przyjemnie, choć z niedowierzaniem w możliwości kaskaderskie niektórych postaci.

No świetna powieść, lepsza nad spodziewanie.

No świetna powieść, lepsza nad spodziewanie.

Jedyne do czego mogę się przyczepić,to skakanie z rosji do USA. Męczące to było i spowodowało,że nie dobrnełam do końca książki.

• Kryminał