Mroczna materia

2016-11-07
2016-11-07
2016-07-26
Paweł Wieczorek
kariera literatura amerykańska literatura współczesna naukowiec niebezpieczeństwo porwanie poszukiwanie szczęścia sława szantaż
Inne

Cóż to była za akcja. Nie sposób oderwać się od tej książki już od pierwszych stron. Moja pierwsza najwyższa ocena 10/10 na tym portalu. Idealnie trafiona w mój gust.

Wychodzimy od skomplikowanych teorii fizyki kwantowej by w końcu dotrzeć do najprostszych, prawie pierwotnych spostrzeżeń. Wniosek mam taki, że nawet sięgając daleko w przód, w tereny niepojęte, wrócimy do tego co najprostsze i znajome. Książka wciąga jak trąba powietrzna i trzyma w napięciu jak struna. Gdyby nie inne zobowiązania, pchłonęłabym ją w zaledwie dwa wieczory.

Książka pokazująca nam, aby doceniać swoje życie, wybory, konsekwencję swoich działań i przede wszystkim swoją rodzinę. Wzruszyłam się na końcu. Zdecydowanie polecam!

Ależ to było dobre. Swietna książka. Tym razem blurby takiech pisarzy jak Geritssen czy Lee Child nie zawiodły. Pierwszy raz czytałam połączenie thrillera z science fiction. Był to strzał w dziesiątkę. Nie mogłam się oderwać. Zaskoczenie mieszało się z niedowierzaniem. Jak wiele jesteś w stanie poświęcić dla swojego zycia i swojej rodziny?
Polecam

Polecam

Koncept wieloświata w wydaniu thrillerowym. Przyjemne czytadło z odrobiną nauki, warto przeczytać przed seansem serialu na bazie powieści.

Jason Dessen, wykładowca fizyki, prowadzący ustabilizowane, przeciętne życie, w którym on jak i jego małżonka, własne ambicje zawodowe przedłożyli nad życie małżeńskie i wychowanie syna, zostaje napadnięty. Gdy odzyskuje świadomość jest przywiązany do noszy, a wokół otaczają go ludzie w kombinezonach ochraniających przed działaniem substancji niebezpiecznych.

Bardzo ciekawy sposób, by przy pomocy fizyki kwantowej, dowieść o wyższości szczęśliwego życia osobistego nad spełnionym życiem zawodowym.

Oryginalna fabuła typu fantastyki naukowej w zajmujący sposób opowiedziana. Przy pomocy koncepcji wieloświata doświadczamy z bohaterem możliwości przeżywania ponownego życia w zależności od podjętych czynów lub ich braku.
I znowu się możemy przekonać jak każda, także najbardziej błaha, decyzja ma znaczenie i konsekwencje.

Bardzo...

Zaskakująco dobra książka, która wciąga i potrafi zaskoczyć.

Zaskakująco dobra książka, która wciąga i potrafi zaskoczyć.

Ta książka to było wielkie zaskoczenie, wciągnęłam się w fabułę, nie mogłam się oderwać, wszystko mi się tu podobało :-). Doświadczyłam czegoś świeżego w fantastyce, a prosty styl pisania napędzał wręcz akcję, nie tłamsząc przy tym refleksji nad wyborami, które dokonujemy.
Po zakończeniu powieści, miałam ochotę na więcej, ale niestety, książki autora nie są szeroko dostępne.

Sci-fi jest to marne, kryminał dobry, a powieść „romantyczna” charyzmatyczna.

W moim odczuciu książka bardziej przypomina kryminał czy nawet powieść obyczajową, niż sci-fi. Główny bohaterem, owszem, jest fizykiem, a fabuła historii oparta jest na powierzchownym utożsamianiu praw mechaniki kwantowej z samoświadomością obserwatora. Na tym autor jednak poprzestał. Niestety, ale poziom złożoności zagadnienia jest porównywalny z filmem animowanym "Spider-Man: Poprzez Multiwersum". (Film gorąco polecam 😊, ale książka zawsze daje większe możliwości pogłębienia danego tematu.)

Sci-fi jest to marne, kryminał dobry, a powieść „romantyczna” charyzmatyczna.

Książka o miłości i desperacji zamkniętych w kwantowej mechanice. Zdecydowanie za krótka, kilka wątków powinno być bardziej rozwiniętych, dokończonych. Odniosłem wrażenie że autor miał świetny pomysł na książkę jednak mechanika kwantowa nie jest teorią fizyczną którą autor przestudiował dogłębnie.