Mroczna materia

Data 1. wydania:
2016-07-26
Paweł Wieczorek
Zysk i S-ka
kariera literatura amerykańska literatura współczesna naukowiec niebezpieczeństwo porwanie poszukiwanie szczęścia sława szantaż thriller uczucie
Dark Matter
fantastyka, fantasy, science fiction
Paweł Wieczorek
Inne

"Dla każdego, kto się zastanawia, jak jego życie mogłoby wyglądać na końcu drogi, której nie wybrał" brzmi dedykacja na początku książki. I tak, właśnie o tym ona jest. O naszych wyborach.
Jason prowadzi szczęśliwe życie u boku pięknej żony Daniel. Wspólnymi siłami podejmują próby zrozumienia ich nastoletniego syna Charliego. Są szczęśliwi. Aby to osiągnąć, musieli...

Znakomita lektura, daje do myślenia. Napewno zostanie w głowie na dłużej. Polecam.

Na półkach: , , , , ,

"Dark Matter" jest genialną książką z bardzo wyjątkową fabułą. Już na pierwszych kilku stronach byłam kompletnie wciągnięta. Polecam każdemu kto lubi ciekawe, inteligentne i szybkie thrillery science fiction.

„Wyobraź sobie, że jesteś pływającą w stawie rybą (…) Dla ciebie całym wszechświatem jest staw. Wyobraź sobie teraz, że (…) ktoś sięga do stawu i cię z niego wyjmuje (…) Nagle widzisz inne stawy. Drzewa. Niebo w górze. Dociera do ciebie, że jesteś częścią znacznie większej i dużo bardziej tajemniczej rzeczywistości, niż kiedykolwiek ci się śniło.”
Blake Crouch podobnie jak...

Intrygująca, tajemnicza, niebanalna! Powieść z gatunku s-f, którą czyta się szybko, ale pamięta długo. Wartka akcja, nieoczekiwane zdarzenia, niesamowite teorie sprawiają, ze książka jest warta polecenia.

Do tej książki podeszłam chyba ze zbyt wysokimi oczekiwaniami. Jest to jak najbardziej dobra pozycja, ale raczej nie zostanie w mojej pamięci na bardzo długo. Ciekawa koncepcja, może trochę słabo opisana - miałam problemy ze zwizualizowaniem sobie podróżowania bohatera. Przeczytanie pierwszej połowy zajęło mi kilka dni, ale drugą połknęłam w jeden wieczór - dopiero wtedy...

Dająca do myślenia i absolutnie warta przeczytania!

Muszę przyznać, że to było nawet niezłe i oryginalne jak na SF. Pierwsza i ostatnia część książki była fajna, środek trochę przekombinowany i momentami nużący, ale nadal uważam, że jest to fajna książka do odmóżdżenia.

Powieść 'Mroczna materia" Blake'a Croucha wpadła w moje ręce zupełnie przypadkiem. Nie słyszałam wcześniej o tym tytule, nazwisko autora było mi zupełnie obce, treść stanowiła zagadkę. Można rzec, że zaczęłam czytanie z "otwartą głową", nie wiedząc czego się spodziewać.
Dostałam wariacką wycieczkę do granic niemożliwego i dalej. Zaczęło się niczym niespieszne wejście na...

Zamysł niezwykle ciekawy. Dobrze zarysowany świat. Niestety z czasem coraz mocniej nuży. Gdy zaś bohater powraca do swojego świata i spotyka kilkadziesiąt wersji siebie robi się bardzo dziwnie. Najlepsze co ta książka ma do zaoferowania to rzeczywistość zarazy i moment gdy Jason staje się aniołem dla swojej żony.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje

1 410