Dark Matter

2016-07-26
2016-07-26
9781101904237
Inne

Bardzo dobra książka i chociaż pierwszy plot twist zgadłam praktycznie na początku książki, to i tak nie mogłam się od niej oderwać i połknęłam ją na raz.

Świetna książka! Każdy, kto lubi tematykę fizyki kwantowej i jej zagadnień odnajdzie się w tym opowiadaniu o Jasonie. Można te książkę porównać do serii Remigiusza Mroza Projekt Riese i Projekt Mir, ale zdecydowanie tutaj autor Blake bardziej ogarnął temat wielu światów. Czytając Mroza trochę się gubiłem (i czasami za długie opisy),w Mrocznej Materii łatwiej się połapać w akcji. Myślę, że to trudne zadanie, aby opowiedzieć taką historię zwięźle, nie skacząc z wątku na wątek i nie gubiąc się w różnych światach. Ogólnie Blake jak i Remigiusz zasługują na wysoką ocenę :)
W maju 2024 ma się pojawić serial na Apple TV na podstawie tej powieści. Jestem ciekawy czy serial będzie równie dobry jak książka?

Mroczna materia to moja pierwsza styczność z tego typu twórczością. Zachęciła mnie do sięgnięcia po inne powieść sci-fi. Jest napisane dość zrozumiale, chociaż były momenty gdy się zatrzymywałam i musiałam przeczytać fragment jeszcze raz. Szkoda że historia nie jest dalej pociągnięta. Chętnie dowiedziałabym się do jakiego świata trafiła rodzina. Wydaje mi się również, że wątek fiolki pozostawionej w szufladzie w hotelu mógłby być wykorzystany jako łącznik do drugiej części jeśli takowa by powstała. Myślę że warto zacząć przygodę sci-fi od tej pozycji.

Do połowy świetny i emocjonuijący trhriller, potem trochę gorzej. Nie mniej jednak przeczytałem z zainteresowaniem i polecam. Autor doskonale zobrazował nas samych, łącząc w swojej fabule kilka gatunków, thriller, SF i romans.
Mroczna materia to doskonały pomysł na film. Chętnie bym obejrzał coś takiego.

Mroczna materia to doskonały pomysł na film. Chętnie bym obejrzał coś takiego.

Bardzo dobra rozrywka z cennym przekazem. Dodatkowo trzyma w napięciu.

Opowiedziana historia jest tak abstrakcyjna, że gdy próbowałem postawić siebie w sytuacji bohaterów, przychodziło mi do głowy rozłożenie rąk i poddanie się. Dlatego, że nie mogę nawet pojąć tego, że mogłoby być to możliwe. Zbyt dużo niewiadomych, zbyt dużo nieścisłości. Myślę, że w rzeczywistości spowodowałoby to spustoszenie i chaos na znacznie większą skalę niż tylko oddziaływanie na życie głównych bohaterów.

Chciałoby się kontynuacji, albo choćby dokończenia niektórych wątków.

Bardzo dobra rozrywka z cennym przekazem. Dodatkowo trzyma w napięciu.

Fenomen. Poszerza horyzonty, otwiera zupełnie nowe drzwi do refleksji o odpowiedzialności za decyzję. Super.

To było intensywne! Jest to jedna z tych książek, że momentami przyspieszasz czytanie żeby jak najszybciej dowiedzieć się "Co dalej?!". A w dodatku w przypadku ustatkowanego mężczyzny (czytelnika) trochę działa krzepiąco na serce.

Książka świetna!
Zakręcona jak świdermajer ale świetna. I mega wciągająca.
Koncept si-fi oparty na mechanice kwantowej ale niech nie przerażają się zbytnio humanistyczne głowy gdyż fizyczne zagadnienia podane są w bardzo strawnej formie. A poza tym, jakkolwiek cyfrowy by nie był nasz świat to i tak na koniec wszystko sprowadza się do miłości i szacunku.
Lektura to nie tylko świetny thriller ale też sposobność do refleksji i przemyśleń.

Książka świetna!
Zakręcona jak świdermajer ale świetna. I mega wciągająca.
Lektura to nie...

Cóż to była za akcja. Nie sposób oderwać się od tej książki już od pierwszych stron. Moja pierwsza najwyższa ocena 10/10 na tym portalu. Idealnie trafiona w mój gust.

Wychodzimy od skomplikowanych teorii fizyki kwantowej by w końcu dotrzeć do najprostszych, prawie pierwotnych spostrzeżeń. Wniosek mam taki, że nawet sięgając daleko w przód, w tereny niepojęte, wrócimy do tego co najprostsze i znajome. Książka wciąga jak trąba powietrzna i trzyma w napięciu jak struna. Gdyby nie inne zobowiązania, pchłonęłabym ją w zaledwie dwa wieczory.