Nieobecność Blanki

Wydawnictwo: Rebis
En ausencia de Blanca
8373011986
mario, blanka, hiszpania

Mario, młody urzędnik prowincjonalnego magistratu, nie chodzi z kolegami na piwo. Owładnięty niepohamowanym uczuciem do żony, Blanki, żałuje każdej chwili, którą spędza z dala od niej. Piękna i tajemnicza, uosabia dlań człowieka tęskniącego do małej stabilizacji niekonwencjonalną, frapującą stronę życia, splendor artystycznych pasji i doskonałość intelektu. Ten intrygujący świat Blanki, który stanowi o jej wyjątkowości, może jednak mu ją odebrać. Mario żyje więc na granicy fascynacji i obłędu, w ciągłym lęku, że któregoś dnia pryśnie czar trzymający u jego boku kobietę, na którą nie zasługuje...

czytankianki | 2015-12-02
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 25 października 2015

Świetnie pokazane studium chorego związku. Książka ma niecałe 100 stron, tymczasem można odnieść wrażenie, że przeczytaliśmy trzysta, bo jest tak "gęsto" napisana.
Molina fantastycznie buduje atmosferę - do ostatnich akapitów można się zastanawiać, jaki jest właściwie stan umysłu narratora.
Naprawdę niezłe.

Elii_Linnera | 2015-11-23
Przeczytana: 09 listopada 2015

Wciągająca książka o sile uzależnienia od drugiego człowieka. No i pytanie - czy uzależnienie od drugiego człowieka da się uznać za miłość i czy taka relacja faktycznie może dawać szczęście? Odpowiedź, jak to bywa w dobrej literaturze, nie jest jednoznaczna.

Agnieszka | 2014-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2014

Przewrotna nowelka o miłości, obsesji, namiętności. Suspens w zakończeniu nadający całości nieco żartobliwego charakteru. I zdecydowanie zwiększający przyjemność z przeczytania.

Alison | 2014-09-28
Przeczytana: 28 września 2014

Podejrzewam, że doszukałam się czegoś przeciwnego, niż zamierzano przekazać. Niemniej jednak, narracja przyjemna, książka krótka, więc można przeczytać.
Nie rozumiem tylko o co chodziło z imieniem Żony. Raz pisano Blanka, innym Blanca. Niedopatrzenie?
Do wszystkiego można przywyknąć, można sobie to jakoś wyjaśnić i zaakceptować.
Miłość i pożądanie niewątpliwe stanowi dla nas powód życia i wielu poświęceń. Mario jest skrajnym przykładem.

Justyna Busko | 2013-10-23
Przeczytana: 23 października 2013
matitka | 2011-10-18

Cudowna. Uświadamiająca. Poleciłabym każdemu mężczyźnie, chociaż nie jestem pewna, czy nie byłaby to lekka tortura ;)

pijana_z_niemocy | 2013-09-02
Przeczytana: 02 września 2013

Krótka, intrygująca, napisana dobrze, zakończenie: niecodzienne.

Morgana1976 | 2012-11-06

2003