Jak przemijający cień

Okładka książki Jak przemijający cień
Antonio Muñoz Molina Wydawnictwo: Rebis literatura piękna
literatura piękna
Como la sombra que se va
Rebis
2018-06-05
2018-06-05
Wojciech Charchalis
literatura hiszpańska Lizbona pamięć podróż poszukiwanie sensu życia poszukiwanie własnej tożsamości talent wspomnienia
Inne

Oficjalne recenzje i

Pastor, pisarz i morderca

Link do recenzji

1893 14 287

Nie wiem, czy lubię to, co zrobił Muñoz Molina z historią zabójstwa Kinga i z własną historią, ale przeczytałam do końca z tym dziwnym wrażeniem, jakie mamy, gdy czytamy książki w jakiś sposób ważne.

W Wyborczej ukazała się rozmowa z autorem. W jednej z wypowiedzi, odnosząc się do książki, mówi :
"Pisałem jeden rozdział o Rayu, a później przechodziłem do rozdziału o moim życiu, pisaniu, rodzinie. Było to dość ryzykowne, miałem mnóstwo wątpliwości, czy ten eksperyment się uda. Na szczęście pisanie jest tanim zajęciem. Papier nie kosztuje za dużo."

Przepięknie napisana książka, o pisaniu książki i o człowieku, który dopuścił się zbrodni. Największą mocą tej powieści są słowa. Molina tworzy zdania obrazowe, pełne uczucia i delikatności. Wygłasza prawdy, nie ocenia, przedstawia rzeczywistość jaką ona jest.

• 2018
  • Literatura hiszpańska