Jak przemijający cień

Antonio Muñoz Molina Wydawnictwo: Rebis literatura piękna
Como la sombra que se va
Wojciech Charchalis
Rebis
literatura hiszpańska Lizbona pamięć podróż poszukiwanie sensu życia poszukiwanie własnej tożsamości talent wspomnienia
Como la sombra que se va
literatura piękna
Wojciech Charchalis
Inne

Oficjalne recenzje i

Pastor, pisarz i morderca

[ 4 ] Link do recenzji

W Wyborczej ukazała się rozmowa z autorem. W jednej z wypowiedzi, odnosząc się do książki, mówi :
"Pisałem jeden rozdział o Rayu, a później przechodziłem do rozdziału o moim życiu, pisaniu, rodzinie. Było to dość ryzykowne, miałem mnóstwo wątpliwości, czy ten eksperyment się uda. Na szczęście pisanie jest tanim zajęciem. Papier nie kosztuje za dużo."

Przepięknie napisana książka, o pisaniu książki i o człowieku, który dopuścił się zbrodni. Największą mocą tej powieści są słowa. Molina tworzy zdania obrazowe, pełne uczucia i delikatności. Wygłasza prawdy, nie ocenia, przedstawia rzeczywistość jaką ona jest.

Dyskusje

• 2018
  • 2019
  • Literatura hiszpańska
  • Awards - Booker
  • 2020
  • BOOKER Prize (nominowani, finaliści, zwycięzcy)
więcej mniej

Antonio Muñoz Molina Jak przemijający cień Zobacz więcej