We mgle czasów

Okładka książki We mgle czasów
Antonio Muñoz Molina Wydawnictwo: Świat Książki Seria: Mistrzowie Prozy literatura piękna
literatura piękna
Mistrzowie Prozy
Świat Książki
2014-03-05
2014-03-05
literatura hiszpańska

Rewolucja i kontrrewolucja. Jak rozpoznać - która jest która? Bliźniaczo się do siebie upodobniły. Mężczyzna zbliżający się do pięćdziesiątki skazany na smutek. Musi uważać na złudzenia . Gdy się rozwieją zepchną głębiej w melancholię. Złudzenia dotyczą idei, demokracji, seksu - a może ludzkiej nad nimi kontroli.

Wspaniała książka wybitnego autora. Trochę jest w niej z Prousta, a trochę Tołstoja. Może nieco rozwlekła, tonąca w dygresjach i nic nie wnoszących opisach miejsc, nastrojów i skojarzeń przez co skromna akcja zamyka się aż na 846 stronach. Jednak wiele rozdziałów napisanych genialnie. Znajdujemy na nich sporo refleksji na temat, wcale nie tak odległych od nas, czasów, w...

Czytałem, czytałem, czytałem... Hiszpańska droga przez mękę... Czytałem, czytałem, czytałem... Hiszpańska Via Dolorosa... I cieszę się, że mnie nie zabiła ta hiszpańska Golgota... To wcale nie jest nudna książka, ona wcale nie jest za długa, ona wcale nie jest męcząca, ona jest po prostu smutna. Rozmamłany hiszpański smutek, na rozmamłanych hiszpańskich stronicach, z...

Jest to moje pierwsze spotkanie z Moliną i cała pewnością nie ostatnie. Książkę nabyłem do mojej biblioteczki gdyż tematycznie związana jest z wojną domową w Hiszpanii, temat który staram się zgłębić. Jednakże autor zafundował mi niesamowite przeżycia, nie tylko związane z perypetiami politycznymi i rodzinnymi głównego bohatera don Ignacio Abel. Na tle rozgrywającej się...

niesamowita atmosfera czasów przedwojennego Madrytu, niespełniona miłość, atmosfera trochę jak u Prousta.Warta sięgną po tą pozycję

Barokowy styl, który, niestety, koncentruje się głównie na miłości (znów miłość, do znudzenia...ileż można). Sprawne pióro, co tu dużo mówić, ale zmarnowane na pierdoły. A chciałem poczytać o wojnie domowej w Hiszpanii, której to wojnie dostało się zaledwie 25%. To mało. Bardzo mało.

• Hiszpania
  • Literatura piękna