Zaginiony

Burda Publishing Polska
2016-10-26
2016-10-26
Urszula Gardner
choroba psychiczna literatura angielska niebezpieczeństwo obsesja poszukiwanie poszukiwanie prawdy relacje rodzinne thriller ucieczka od życia zabójstwo zaginięcie

Koszmar, którego obawia się każda matka

Niezłe i tyle. Nie warte dłuższej recenzji.

Niezłe i tyle. Nie warte dłuższej recenzji.

"Zaginiony" to thriller psychologiczny, który próbuje poruszyć trudne tematy związane z zaginięciem dziecka i jego wpływem na rodzinę. Autorka C.L. Taylr stara się zbudować napięcie i tajemnicę wokół zaginięcia piętnastoletniego Billy'ego Wilkinsona, jednak niestety wykonanie pozostawia wiele do życzenia.

Fabuła rozpoczyna się od zaginięcia Billy'ego ze swojego domu w środku nocy. Wydaje się, że wszyscy członkowie rodziny Wilkinsonów skrywają jakąś tajemnicę i czują się winni zniknięcia chłopca. To początkowo obiecuje intrygujące podejście do historii, jednak akcja rozwija się bardzo powoli, a wiele wątków jest rozciągniętych bez potrzeby.

Główną postacią jest matka Billy'ego, Claire Wilkinson. Po zaginięciu syna Claire wpada w fugę dysocjacyjną i zaczyna błądzić po mieście, mając przy sobie obce przedmioty. To wątek, który miał potencjał, ale niestety nie został rozwinięty w sposób satysfakcjonujący. Wątpliwości dotyczące tego, co się z nią dzieje i dlaczego, są tylko powierzchownie zbadane, a zakończenie pozostawia wiele pytań bez odpowiedzi.

Jednym z głównych problemów tej książki jest brak tempa i brak emocjonalnego zaangażowania czytelnika. Mimo że zaginięcie dziecka jest potencjalnie dramatycznym wydarzeniem, nie udało się przekazać odpowiedniego napięcia ani emocji związanych z tym tragicznym wydarzeniem. Wątki rodzinne i relacje między bohaterami również nie są dostatecznie rozwinięte i pozostają płaskie.

Zakończenie "Zaginionego" jest wymyślne i próbuje zaskoczyć, ale niestety nie przekonuje. Wprowadzane zwroty akcji są sztuczne, a niektóre wątki pozostają nierozwiązane lub zostają wprowadzone w sposób nieprzekonujący.

"Zaginiony" autorstwa C.L. Taylr jest książką, która niestety nie spełnia oczekiwań. Powolna akcja, rozciągnięte wątki i brak emocjonalnego zaangażowania powodują, że czytanie staje się męczące. Pomysł na historię mógł być interesujący, ale wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Jeśli oczekujesz dynamicznego thrillera ze wciągającą fabułą, to ta książka może być rozczarowująca. Mimo pewnych obiecujących elementów, takich jak tajemnicze zachowanie Claire i rozbudowany wątek zaginięcia Billy'ego, całość nie spełnia oczekiwań.

Dodatkowo styl pisania autora nie wyróżnia się szczególną oryginalnością czy głębią. Opisy miejsc i emocji są mało sugestywne, a dialogi brzmią sztucznie i niewiarygodnie. Brakuje również odpowiedniego rytmu narracji, co utrudnia zaangażowanie się w historię.

Największym rozczarowaniem jest jednak zakończenie. Autor wybiera nietypowe rozwiązanie, które ma na celu zaskoczyć czytelnika, ale w efekcie sprawia wrażenie wymuszonego i nieprzekonującego. Wątki, które przez całą książkę były budowane, nie otrzymują satysfakcjonujących odpowiedzi, co pozostawia czytelnika z uczuciem niedosytu i frustracji.

Należy również zauważyć, że niektóre wątki i postacie pozostają niedopowiedziane lub nie są rozwinięte w sposób wystarczający. Przez to, cała fabuła traci na spójności i czytelnik może mieć trudności z identyfikacją się z bohaterami.

Mimo tych wad "Zaginiony" ma swoje mocne strony. Autor stara się poruszyć trudne tematy związane z winą, rodziną i tajemnicami. Niestety, realizacja tych wątków nie jest udana, przez co potencjał książki nie zostaje w pełni wykorzystany.

Podsumowując, "Zaginiony" C.L. Taylr to książka, która niestety nie spełniła moich oczekiwań. Powolna akcja, słaby styl pisania i rozczarowujące zakończenie przeważają nad interesującymi elementami. Jeśli szukasz wciągającego i emocjonującego thrillera psychologicznego, warto rozważyć inne tytuły.

Fabuła rozpoczyna się od zaginięcia Billy'ego ze swojego domu w...

To bardziej książka psychologiczna niż kryminał. Ciekawie napisana, ale brakuję trochę więcej akcji i na końcu nie było zaskoczenia.

Całkiem niezła pozycjs dla osób, któe bardziej niż dobry mocny kryminał szukają studium psychologicznego postaci, ich emocji na poszczególnych etapach przeżywania osobistej tragedii. Historia ciekawa z dość zaskakującym finałem, ale naprawdę można to było zamknąć w max 300 stronach bez rozwodzenia sie na kilku stronach co czuje żona gdy dowiaduje się, że mąż chciał pocałować inną, ale finalnie tego nie uczynił...

Książka porusza bardzo istotne kwestie związane z wychowaniem nastoletnich chłopców. Dodatkowo dynamiczna akcja i mnóstwo sekretów rodzinnych sprawia , że czyta się ten thriller wybornie .
Polecam ☺️

Polecam ☺️

Zaginął jeden z synów pewnej pary małżeńskiej, nastolatek. Trwają poszukiwania, trwa śledztwo. Rodzina trwa w oczekiwaniu i powoli się wszystko sypie... Żyje? Nie żyje? Jeśli żyje, to gdzie jest i czemu nie daje znaku życia? Jeśli nie żyje, to gdzie jest ciało? Matka zaczyna wpadać ze stresu w fugi dysocjacyjne. C. L. Taylor umie budować napięcie, trzymać czytelnika w niepewności do samego końca, podrzucając coraz to nowe tropy. Jednak zakończenia jej powieści nie bardzo mi się podobają. Tu również jest nieco absurdów służących wyjaśnieniu zagadki zaginięcia i utrzymaniu czytelnika w zawieszeniu, ale cała historia jest ciekawa i trzyma się kupy.

Nic specjalnego. Czyta się dobrze, ale nie zostaje długo w pamięci.

Nic specjalnego. Czyta się dobrze, ale nie zostaje długo w pamięci.

Kojarzycie rybkę Dory? Lubicie? Ja bardzo – czasami się z nią utożsamiam 😂 Znacie to – wchodzicie do pokoju i nie macie pojęcia, po co tam przyszliście… Cóż 🙈😂
Właśnie taką Dory była matka Billy’ego. Może nie dosłownie, ale jednak. W jednym momencie jest w salonie, pije herbatę ☕, a w drugim przy budce z kebabem koło mostu 🌯. Co było pomiędzy? No właśnie – pustka.
Książka bardzo mi się podobała (w jeden dzień to nawet 300 stron pochłonęłam 🙊). Myślę, że najodpowiedniejsza jest dla mam. Dziecko nagle znika z domu – dlaczego? Musiało przecież wysyłać jakieś sygnały, że coś jest nie tak.
Super było też to, że pomiędzy rozdziałami, w których narratorem była Claire, mama zaginionego, pojawiał się czat. Jednym z rozmówców jest Billy, a tożsamość drugiego poznajemy dopiero na końcu książki. Serio, typów miałam wiele, ale pudło 📦 I nawet po nicku użytkownika nie da się odgadnąć niczegokolwiek – płeć, pokrewieństwo, o imieniu nie wspomnę. ICE9 – co to może być?
Stopniowo, odkrywając kolejne poszlaki, poznajemy, jak wiele rodzina Wilkinsonów miała sekretów, niedomówień. No i w końcu ostatnie pytanie – gdzie się podział Billy?
Ostatnio głośno było o powieści „Zanim powróci strach” tej autorki i właśnie dzięki tej książce możecie ją kojarzyć. Znacie jakieś inne powieści C. L. Taylor? Jej styl jest po prostu świetny ❤️ Wrażenie zrobiła na mnie także notka od autorki na końcu książki. Miałam pewne pytania, a ona wszystkie je rozwiała. Zdradziła także dokładnie to, co chciała przekazać czytelnikowi historią Billy’ego.
Gorąco polecam 🔥🤩

Książka...

Przyznam, że miałam kryzys. Na początku zero akcji, lekkie dłużyzny. Wszystko rozkręciło się w połowie. Autorce udało się utrzymać czytelnika w niepewności i zafundować niemałe zaskoczenie. Warto przeczytać. Polecam.

"Zaginiony" czytało się szybko, porusza trudne tematy. Książka bardzo fajna, lekko i przyjemnie mi się ją czytało. Zakończenie zaskakujące, ciekawy pomysł. Polecam

• 2017

Dodaj cytat z książki Zaginiony