Wrobiona

2023-07-26

Wyróżniona opinia i

Wrobiona

przeczytanych książek 877 napisanych opinii 868

Bardzo dobrze słuchało się audiobook.

Kobieta po 5 latach wychodzi z więzienia, ponieważ mąż ją wrobil w próbę morderstwa.
Próbuje udowodnić ze była niewinna i odzyskać córkę.
Jej mąż zdradzał ją z przyjaciółką oraz z inspektorka, wszyscy przyczynili się do wrobienia głównej bohaterki. Ex mąż zamordował również kochanka żony, którego znał wcześniej.

Bardzo dobrze słuchało się audiobook.

Próbuje udowodnić ze była niewinna i odzyskać córkę.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

W książce poznajemy Olivie, kobietę, która pięć lat temu trafiła do więzienia za próbę zlecenia zabójstwa męża, od którego chciała odejść. Oczywiście została niesłusznie skazana i po wyjściu na wolność chce to wszystkim udowodnić. Ale przede wszystkim odzyskać córkę i dowiedzieć się dlaczego po jej skazaniu, kochanek z którym planowała nowy rozdział w życiu nagle zniknął.
Olivia jest z tych silnych i walczących o siebie bohaterek, Kobietą, która po wyjściu z więzienia nie ma nic, ani pracy, ani dachu nad głową i tak chce udowodnić, że jej mąż ją wrobił. Za wszelką cenę. Do tego w książce są takie zwroty akcji, że nie da się znudzić. Na końcu książki miałam tylko jedno "ale", że jakby autorka za szybko podsumowała całą historię gdzie mogłaby to rozłożyć na 2-3 rozdziały więcej.
Ale i tak polecam, na pewno nie będziecie się nudzić.

Gdyby twój mąż wrobił cię w morderstwo, jak straszna byłaby twoja zemsta?
Pięć lat temu Olivia Sutherland została skazana za spiskowanie w celu zamordowania męża.
Teraz, gdy wreszcie jest wolna, ma trzy cele: naprawić relacje z nastoletnią córką, odzyskać dobre imię i zdemaskować swojego męża – mężczyznę, który ją wrobił.
Jak daleko będzie w stanie się posunąć, by zrealizować swoje zamiary?
I jak daleko posunie się jej mąż, aby ją powstrzymać?
Okazuje się, że jego kłamstwa sięgają głębiej, niż Olivia mogłaby sobie wyobrazić.
I tym razem to nie jej wolność jest zagrożona, ale jej życie…

Gdyby twój mąż wrobił cię w morderstwo, jak straszna byłaby twoja zemsta?
Jak daleko będzie w stanie się posunąć, by...

Niestety to najgorszy z tytułów od C.L.Taylor, jaki miałam w rękach. Oczywiście intryga interesująca i jezykowo w porzadku, ale... naiwność głównej bohaterki - irytująca. Po 5 latach w więzieniu dla kobiet (za poważne przestępstwo, którego w dodatku, jak twierdzi bohaterka, nie popełniła) człowiek raczej powinien mieć mniej idealistyczne podejście do rzeczywistości i do ludzi. Jej nieporadność - męcząca. Relacja z córką, mimo zdarzeń i czasu, jaki upłynął - mało prawdopodobna. Ot, historyjka, żeby poćwiczyć umysł - zagadka i rozwiązanie.

Ciekawa, zachęca do sięgnięcia po inne książki tej autorki.

Ciekawa, zachęca do sięgnięcia po inne książki tej autorki.

Kolejna świetna i wciągająca książka. Póki co czytelniczy rok zakańczam w bardzo dobrym książkowym towarzystwie.
📖
Lubie książki pani Taylor. Póki co wszystkie mi się podobały i tak jest również z najnowszą powieścią autorki. Bohaterami "Wrobionej" są Olivia i Dominic Sutherland. Po raz pierwszy spotykamy ich na sali sądowej, gdzie Olivia zostaje oskarżona i skazana za spiskowanie oraz próbę zlecenia zabójstwa swojego męża. Czy sąd wydał słuszny wyrok? Czy Olivia, jak sama twierdzi, jest niewinna czy tylko sprytnie próbuje manipulować przysięgłymi? A może jednak kobieta mówi prawdę i to Dominic próbuje ją wrobić? Mija 5 lat. Olivia opuszcza więzienne mury. Ma przed sobą jasny cel - chce zemścić się na byłym mężu za to, że przez niego została niesłusznie skazana oraz odzyskać swoją córkę. W chwili aresztowania Olivii mała Grace miała 7 lat. Teraz jest nastolatką będącą pod silnym wpływem ojca i dziadków. Czy dziewczynka uwierzy w zapewnienia Olivii o jej niewinności? Czy Olivia odzyska utraconą córkę, dawne życie oraz swoje dobre imię? Czy po tylu latach będzie mogła liczyć na dawnych przyjaciół? Kobieta wkrótce przekona się, że tak, ale nie do końca może wszystkim ufać... Co tak naprawdę stało się tuż przed skazaniem Olivii? Kto współpracował z jej mężem? Kogo powinna się bać? Pytania się nawarstwiają, atmosfera zagęszcza, nie wiemy, komu możemy ufać... Dobrze skonstruowany thriller, który wciąga od pierwszych stron. 39-letnia właścicielka galerii sztuki ma wszystko: pracę, męża, dziecko i... kochanka. Dobiegający czterdziestki rzeczoznawca majątkowy również posiada to samo co jego żona. Co się więc stało? Co skłoniło Dominica do wrobienia żony? A może kto...? Do czego posunie się Olivia żeby odzyskać córkę oraz oczyścić swoje imię?
📖📖
Bardzo dobry i wciągający thriller. Z przyjemnością zagłębiłam się w jego fabułę i ciekawą akcję. Polubiłam bohaterów, z całego serca kibicowałam głównej bohaterce, choć jej zachowania nie zawsze były przeze mnie popierane. Książkę czytało mi się szybko, poszczególne rozdziały mnie wciągały. Autorka nie przynudzała, krótkie rozdziały nadawały powieści dynamiczności a szybka akcja dawała dobrą rozrywkę na długie zimowe wieczory. Kolejna bardzo dobra powieść autorki, co do której nie mam większych zastrzeżeń.
📖📖📖
Narracja dwojaka - w pierwszej osobie z perspektywy głównej bohaterki Olivii Sutherland, w trzeciej osobie z perspektywy Dominica oraz policjantki, detektyw i trenerki personalnej Danielle "Dani" Anderson - dobrej znajomej Olivii i Dominica.

Podsumowując: najnowsza powieść C.L. Taylor nie rozczarowuje. Przeciwnie, jest to bardzo dobry i wciągający thriller od którego ciężko się oderwać. Autorka nie przynudza, fabuła rozwija się w dobrym tempie, główni bohaterowie mają swoje sekrety i tajemnice, które powoli stopniowo odkrywamy i które stawiają ich w nieco innym świetle niż początkowo mogliśmy sądzić. Dobra i wciągająca lektura.

📖

Warta sięgnięcia, chociaż nie należy do wybitnych.
Po Olivii spodziewałam się większej chęci zemsty, a z drugiej strony dobrze że został ukazany jej zdrowy rozsądek. Autorce dobrze wyszło napisanie postaci, których my od samego początku nienawidzimy. W historię wciągnęłam się od samego początku i czytała z dużym zaangażowaniem. Dużym minusem jest fakt, że wszystko szło bohaterce łatwo, mimo że było to opatulone stresem i zdenerwowaniem, to jednak koniec końców wszystko szło zgodnie z planem co wyglądało dosyć nienaturalnie. Końcówki dało się domyślić i mimo iż mogłoby się wydawać że niczym nie zaskoczy, to jednak opisana jest w taki sposób, że chcę się ją czytać. Ostatnie kilka stron było zaskakujące a równocześnie zrozumiałe.

Warta sięgnięcia, chociaż nie należy do wybitnych.

Fabuła książki porusza ważny problem osób niesłusznie skazanych na więzienie. Główna bohaterka została skazana za domniemane spiskowanie w sprawie zabicia męża. Olivia wychodząc warunkowo z więzienia chce oczyścić się z zarzutów,odzyskać córkę i dorwać Dominica.

To moja kolejna książka autorki,bardzo lubię jej styl. Historia ma równomierne tempo,powoli obnażając coraz to nowe sekrety. Puzzle powoli wskakują na swoje miejsce. Narracja wieloosobowa nadaje szerszy kontekst wydarzeniom. Nic nie jest oczywiste,nie wszyscy są tymi za których ich mamy. Powoli odkrywamy intencje poszczególnych osób i są one zaskakujące.
Jest to ciekawa pozycja,godna polecenia 👍

Dziś kilka słów na temat książki „Wrobiona” autorstwa C.L.Taylor. Książki autorki bardzo lubię i od lat sięgam po każdy jej tytuł. Nie zawiodłam się i tym razem. Świetny thriller psychologiczny, który ma w sobie tak wiele zagadek, wiele tajemnic. Wyobraźcie sobie kobietę, która została skazana za popełnienie morderstwa. Niesłusznie. Została wrobiona przez własnego męża w morderstwo, którego nigdy nie popełniła. Teraz, gdy Olivia wreszcie jest wolna postanawia nadrobić stracony czas i naprawić relacje ze swoją ukochaną córką. Pragnie również odzyskać dobre imię, tym samym udowadniając prawdę i demaskując swojego męża - człowieka który zniszczył jej życie.

No kochani, przyznaję, że bawiłam się przy tej książce świetnie. Tajemnice które wychodziły na światło dzienne z każdym rozdziałem, intrygi, plot twisty - to wszystko tutaj było i udało się autorce znakomicie 🔥

1977

Olivia chciała odejść od męża i rozpocząć życie z kochankiem. Jednak ten postanowił pokrzyżować plany żony i oskarżyć ją o to, że próbowała go zabić. Minęło 5 lat, kobieta wyszła z więzienia. Chce naprawić relacje z córką i oczyścić swoje imię.

Pomysł na fabułę może i nie był specjalnie oryginalny, ale byłam ciekawa tego, jak zostanie poprowadzona intryga. W jaki sposób Olivia spróbuje zdemaskować swojego byłego męża i odkryć prawdę. Zastanawiałam się też nad tym, jak będzie przebiegało jej odbudowywanie relacji z nastoletnią córką.

Nie porwała mnie ta książka. Bardzo trudno było mi uwierzyć w postać Olivii. Spodziewałam się tego, że będzie bardziej wyrazista. Hej, w końcu ktoś ukradł jej 5 lat życia. Poruszyłabym niebo i Ziemię, żeby sprawiedliwości stało się zadość. Ona niby też próbuje, ale nie przekonywała mnie w swoich działaniach. Nie byłam w stanie uwierzyć w to, że babka tyle co wyszła z więzienia. Nie widziałam, żeby coś się w niej zmieniało, nie czułam jej determinacji. Zresztą pozostałe postaci też mi się rozmywają i choć jestem świeżo po lekturze, niespecjalnie pamiętam ich imiona.

Sama akcja do pewnego momentu rozwija się dość powoli. Potem nieco przyspiesza, ale potem też nie było dla mnie większych rewelacji. Nie do końca jestem w stanie określić moje odczucia po przeczytaniu finału. Przyjęłam go do wiadomości, ale nie zrobił na mnie większego wrażenia.

Ta książka miała potencjał i bardzo dobre momenty, ale według mnie pewne rzeczy działy się przypadkowo, bo tego akurat wymagała fabuła. Kilka razy zastanawiałam się nad tym, czy podobne wydarzenia mogłyby mieć miejsce w prawdziwym życiu i jakoś nie byłam do tego przekonana. Niestety, ale za kilka dni zapomnę kompletnie o tej książce i tylko ten tekst będzie mi w stanie o niej przypomnieć, a szkoda.

• Audiobooki

Dodaj cytat z książki Wrobiona