Głęboko ukryte

Wydawnictwo: Filia
Missing Pieces
9788380752016
Ag2S

Mąż Sary Quinian, Jack, przez lata cierpiał z powodu śmierci swojej matki, która nadeszła w najgorszym możliwym momencie. Jack, wtedy nastolatek, znalazł jej ciało w piwnicy ich domku na wsi. Okoliczności tego traumatycznego wydarzenia pozostały dla niego tajemnicą. Sprawa wstrząsnęła małym miasteczkiem Penny Gate w stanie Iowa, gdzie Jack się wychował. Przez lata tam nie wracał, ale kiedy...

Sprawa wstrząsnęła małym miasteczkiem Penny Gate w stanie Iowa, gdzie Jack się wychował. Przez lata tam nie wracał, ale kiedy ukochana ciotka Julia ulega wypadkowi i pozostaje hospitalizowana w stanie śpiączki. Jack i Sarah są zmuszeni do zmierzenia się z przeszłością, której od tylu lat unikali.

Fakty na temat wypadku Julii zaczynają wychodzić na jaw, a dawno zabliźnione rany odzywają się na raz jeszcze. Sarah zdaje sobie sprawę, że rodzina Quinianów jest zupełnie inna, niż można podejrzewać. W natłoku pytań pozostawionych bez odpowiedzi Sarah zanurza się w przeszłości Jacka. Im głębiej dotrze, tym trudniej będzie jej się wydostać. Już wkrótce może stawić czoła prawdzie, na którą nie jest gotowa.

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/168

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/168

virgo123 | 2017-09-04
Na półkach: Przeczytane, Ebooki, 2017
Przeczytana: 04 września 2017

Rzeczywiście przerażająca książka. Ale dzięki temu jest bardzo ciekawa i wciąga. Praktycznie do końca nie wiedziałam, jak to się wszystko skończy. A kto jest ciekawy, ten na pewno przeczyta całą ;) Polecam ;)

emilla2421 | 2017-03-21
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 21 marca 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jack i Sarah są szczęśliwym małżeństwem od 20 lat, on jest fizjoterapeutą ona prowadzi kolumnę z poradami w gazecie. Mają dwie córki bliźniaczki Elizabeth i Emmę które rozpoczęły studia. Pewnego dnia odbierają telefon od wujka Jacka Hala, że ciotka Julia spadła ze schodów i jest w śpiączce sprawa jest poważna. Wyruszają w podróż w rodzinne strony Jacka do Penny Gate. Rodzice Jacka według tego co powiedział Sarah zginęli w wypadku samochodowym gdy ten miał 15 lat. Na miejscu okazuje się że ją okłamał i jego matka została zamordowana a ojciec był głównym podejrzanym i zniknął po tych wydarzeniach. Okazuje się że mąż okłamywał ją w wielu sprawach i miał dużo więcej sekretów. Jej świat zaczyna się zawalać bo okazuje się że mąż którego kochała przez 20 lat ją okłamywał, i nie był tym za kogo go uważała. Nigdy nie opowiadał o tym co się działo zanim się poznali, o swojej rodzinie, rodzicach, zawsze był skryty i nie potrafił jej na tyle zaufać by się otworzyć przed nią. Sarah chce się...

Monika Sz-ga | 2017-03-05
Przeczytana: 03 marca 2017

Książkę czyta się szybko i nawet ciekawie. Są tam pewne niedociągnięcia, ale czas przy jej czytaniu szybko leci, a i ciekawość co na olejnej stronie się pojawia. ;) Polecam.

Maja | 2017-05-22
Przeczytana: 22 maja 2017

Co zrobilibyście, gdyby okazało się, że osoba, z którą spędzacie życie, nie jest tym, za kogo się podawała? Czy umielibyście jej wybaczyć?

Sarah Quinian jest żoną Jacka, który przez lata cierpiał z powodu śmierci matki. Nastoletni syn odnalazł jej ciało w piwnicy w ich domku na wsi. Z nikim jednak nie rozmawiał na ten temat. Wyjechał, by zostawić za sobą demony przeszłości. One jednak powróciły, gdy jego ukochana ciotka, Julia, spadła ze schodów i trafiła do szpitala. Mężczyzna wraz z żoną wrócił w rodzinne strony. Z czasem na jaw zaczynają wychodzić kolejne rodzinne tajemnice. Sarah zaczyna odkrywać prawdę o przeszłości męża. Jest wstrząśnięta tym, czego się dowiedziała. Czy będzie w stanie wybaczyć Jackowi to, że przez lata ją okłamywał? Czy będzie w stanie udźwignąć ciężar prawdy, jaki na nią spadnie?
Każda rodzina ma swoje tajemnice. Część z nich w końcu wychodzi na światło dzienne. Tak właśnie było w przypadku Sarah i Jacka. Wydawało się, że są szczęśliwym małżeństwem, które...

Niben | 2017-03-10
Przeczytana: 02 marca 2017

"Głęboko ukryte" to taki rasowy thriller, który skupia się na podstawowych dla tego gatunku pytaniach: kto-jak-dlaczego? Akcja toczy się wokół kilku postaci i jednego miejsca, tworząc kółko wzajemnych relacji, pragnień, obaw, ale i sekretów. Heather GudenKauf przedstawiła historię może i w swej ostatecznej konstrukcji prostą, ale interesującą i trzymającą w napięciu. To opowieść o traumie, stracie, chciwości i mrocznej przeszłości, która domaga się by to co Głęboko ukryte wypłynęło na powierzchnie.

Całość recenzji dostępna na: http://okiem-na-horror.blogspot.com/2017/03/heather-cudenkauf-geboko-ukryte.html

Anna-mojeksiążki | 2017-08-22

Inez89 | 2017-08-13

Świetny thriller który nieustannie trzyma w napięciu. Dawkuje wiele nowych informacji i zwrotów akcji rzucając cień podejrzenia na osoby które na pierwszy rzut oka mogłyby być winne. Trzyma w napięciu do końca i nikt nie spodziewa się zakończenia. Uwielbiam książki które nie są przewidywalne.
Szybko wciągająca książka powoduje że nie odłożysz jej dopóki nie skończysz.
Polecam!

tricia_83 | 2017-08-27