Zaginiony

Burda Publishing Polska
2016-10-26
2016-10-26
Urszula Gardner
choroba psychiczna literatura angielska niebezpieczeństwo obsesja poszukiwanie poszukiwanie prawdy relacje rodzinne thriller ucieczka od życia zabójstwo zaginięcie

Oficjalne recenzje i

Koszmar, którego obawia się każda matka

503 175 39

Całkiem niezła pozycjs dla osób, któe bardziej niż dobry mocny kryminał szukają studium psychologicznego postaci, ich emocji na poszczególnych etapach przeżywania osobistej tragedii. Historia ciekawa z dość zaskakującym finałem, ale naprawdę można to było zamknąć w max 300 stronach bez rozwodzenia sie na kilku stronach co czuje żona gdy dowiaduje się, że mąż chciał pocałować inną, ale finalnie tego nie uczynił...

Książka porusza bardzo istotne kwestie związane z wychowaniem nastoletnich chłopców. Dodatkowo dynamiczna akcja i mnóstwo sekretów rodzinnych sprawia , że czyta się ten thriller wybornie .
Polecam ☺️

Polecam ☺️

Zaginął jeden z synów pewnej pary małżeńskiej, nastolatek. Trwają poszukiwania, trwa śledztwo. Rodzina trwa w oczekiwaniu i powoli się wszystko sypie... Żyje? Nie żyje? Jeśli żyje, to gdzie jest i czemu nie daje znaku życia? Jeśli nie żyje, to gdzie jest ciało? Matka zaczyna wpadać ze stresu w fugi dysocjacyjne. C. L. Taylor umie budować napięcie, trzymać czytelnika w niepewności do samego końca, podrzucając coraz to nowe tropy. Jednak zakończenia jej powieści nie bardzo mi się podobają. Tu również jest nieco absurdów służących wyjaśnieniu zagadki zaginięcia i utrzymaniu czytelnika w zawieszeniu, ale cała historia jest ciekawa i trzyma się kupy.

Nic specjalnego. Czyta się dobrze, ale nie zostaje długo w pamięci.

Nic specjalnego. Czyta się dobrze, ale nie zostaje długo w pamięci.

Kojarzycie rybkę Dory? Lubicie? Ja bardzo – czasami się z nią utożsamiam 😂 Znacie to – wchodzicie do pokoju i nie macie pojęcia, po co tam przyszliście… Cóż 🙈😂
Właśnie taką Dory była matka Billy’ego. Może nie dosłownie, ale jednak. W jednym momencie jest w salonie, pije herbatę ☕, a w drugim przy budce z kebabem koło mostu 🌯. Co było pomiędzy? No właśnie – pustka.
Książka bardzo mi się podobała (w jeden dzień to nawet 300 stron pochłonęłam 🙊). Myślę, że najodpowiedniejsza jest dla mam. Dziecko nagle znika z domu – dlaczego? Musiało przecież wysyłać jakieś sygnały, że coś jest nie tak.
Super było też to, że pomiędzy rozdziałami, w których narratorem była Claire, mama zaginionego, pojawiał się czat. Jednym z rozmówców jest Billy, a tożsamość drugiego poznajemy dopiero na końcu książki. Serio, typów miałam wiele, ale pudło 📦 I nawet po nicku użytkownika nie da się odgadnąć niczegokolwiek – płeć, pokrewieństwo, o imieniu nie wspomnę. ICE9 – co to może być?
Stopniowo, odkrywając kolejne poszlaki, poznajemy, jak wiele rodzina Wilkinsonów miała sekretów, niedomówień. No i w końcu ostatnie pytanie – gdzie się podział Billy?
Ostatnio głośno było o powieści „Zanim powróci strach” tej autorki i właśnie dzięki tej książce możecie ją kojarzyć. Znacie jakieś inne powieści C. L. Taylor? Jej styl jest po prostu świetny ❤️ Wrażenie zrobiła na mnie także notka od autorki na końcu książki. Miałam pewne pytania, a ona wszystkie je rozwiała. Zdradziła także dokładnie to, co chciała przekazać czytelnikowi historią Billy’ego.
Gorąco polecam 🔥🤩

Książka...

Przyznam, że miałam kryzys. Na początku zero akcji, lekkie dłużyzny. Wszystko rozkręciło się w połowie. Autorce udało się utrzymać czytelnika w niepewności i zafundować niemałe zaskoczenie. Warto przeczytać. Polecam.

"Zaginiony" czytało się szybko, porusza trudne tematy. Książka bardzo fajna, lekko i przyjemnie mi się ją czytało. Zakończenie zaskakujące, ciekawy pomysł. Polecam

Książkę czyta się błyskawicznie! Porusza tematykę tragedii związanej z zaginięciem dziecka. Najbardziej skupia się na cierpieniu matki (a jest ono przecież wielkie), ale również na emocjach całej rodziny oraz na tym, jak tajemnice i sekrety mogą zniszczyć życie. Zwróciłam również uwagę na to, jak ważna i cenna dla Claire była rodzina i jej nierozerwalność oraz jak bardzo można nie wiedzieć wiele na temat życia nastoletnich synów. Moje dzieci są już dorosłe, ale pamiętam ten stres wychowywania nastolatków... Akcja dzieje się powoli i jest dość przewidywalna, ale polecam jak najbardziej.

Jak dobrze znasz swoją rodzinę i swoich bliskich? Jak bardzo ufnym człowiekiem jesteś pozwalając zamieszkać w domu obcej osobie? Kiedy z domu ucieka 15-letni Billy, nikt nie przypuszcza, że jest to ucieczka na wieki. Policja podejrzewa członka rodziny, w co uwierzyć nie chce matka Billy'ego. W rodzinie bywa różnie, są kłótnie, gorsze dni, ale żeby zabić? Nie ma takiej opcji. Przez pół roku niewiele udało się ustalić, podejrzani są wszyscy i nikt. Matka chłopaka postanawia sama poszukać sprawcy, im dalej w las tym więcej drzew, na dodatek sama przypłaca to zdrowiem. Potrafi obudzić się w miejscu, do którego nie pamięta jak trafiła, jest widziana w miejscach, w których nie pamięta żeby była.
Zanik pamięci? Alzheimer? Narkotyki? Wyparcie?
Książka zaczęła się rewelacyjnie, nie mogłam się oderwać i chciałam wiedzieć co dalej, ale im dalej tym hmmm...nudniej i coraz bardziej przewidywalnie. Myślę, że dobra, ale bez szału.

Całkiem przyzwoity kryminał - 6/10
C.L. Taylor sprawnie poprowadziła akcję myląc tropy i podejrzanych.

Akcja rozgrywa się w Bristolu, gdzie zaginął syn naszej głównej bohaterki - 15-letni Billy. Chłopak lubił robić w mieście graffiti (mała dygresja: wandal i Bristol? Czyżby inspiracją był sam Banksy? :D), trochę się buntował, ale był kochany przez całą rodzinę. Pewnego dnia znika bez śladu. Nie wiadomo, w którą stronę się udał, czy nadal żyje, czy nie został porwany.

Historia zaczyna się pół roku po jego zaginięciu i poznajemy ją z punktu widzenia matki nastolatka. Wyczerpana psychicznie kobieta zaczyna mieć zaniki pamięci. Podejrzewa, że członkowie jej rodziny (szwagier, mąż, syn i jego dziewczyna) wiedzą więcej o zaginięciu chłopca, niż są skłonni przyznać.

Co było dla mnie minusem w tej opowieści? Nie tyle tożsamość sprawcy (choć brałam pod uwagę tą osobę), ale fakt, że policja traktowana jest w książce jak banda idiotów. To logiczne, że spec policji może zdobyć informacje z telefonów i komputerów zaginionych. JEST wstanie sprawdzić, z kim kontaktował się zaginiony przed zniknięciem i jak często! Może sprawdzić wykaz jego połączeń, sms-ów i maili. Dlatego nie kupuję tego, że policja w książce nie potrafi znaleźć i wytypować podejrzanego. Serio?

Całkiem przyzwoity kryminał - 6/10
C.L. Taylor sprawnie poprowadziła akcję myląc tropy i podejrzanych.

Dodaj cytat z książki Zaginiony