Baby Doll
Ag2S

Czy za fasadą łagodności może ukrywać się zło? Lili, uczennica liceum, zostaje porwana spod szkoły. Przetrzymywana w zamknięciu, przez osiem lat nie ma kontaktu ze światem. W tym czasie z dziewczynki staje się kobietą i matką. Pewnego dnia udaje jej się uciec. Powrót Lili jest sensacją, która wstrząsa lokalną społecznością. Dziewczyna uświadamia sobie, że dawne życie odeszło na zawsze. Teraz...

Czy za fasadą łagodności może ukrywać się zło?
Powrót Lili jest sensacją, która wstrząsa lokalną społecznością. Dziewczyna uświadamia sobie, że dawne życie odeszło na zawsze. Teraz będzie musiała postawić swojego oprawcę przed obliczem sprawiedliwości i odbudować związki z ludźmi, których nie widziała przez wiele lat.
Laleczka to nowe spojrzenie na historie porwanych i trzymanych w zamknięciu kobiet. Porwanie odciska na ofierze ogromne piętno. Ale co się dzieje, gdy zostaje uwolniona? Czy zacznie żyć na nowo, czy będzie szukać zemsty?

źródło opisu: http://www.czarnaowca.pl/kryminaly/laleczka,p415036907

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/kryminaly/laleczka,p415036907

Eli1605 | 2018-04-10
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 10 kwietnia 2018

Debiut Hollie Overton uważam za bardzo dobry. I ciągle sobie powtarzam, że to tylko fikcja literacka, wynik wyobraźni autorki. Sama myśl, że taka sytuacja mogłaby wydarzyć się w realu mnie paraliżuje. Książka oprócz tragedii ofiar pokazuje także niewydolność stróżów prawa, próby wybielania przestępcy. Lily ucieka oprawcy po 8 latach. Powinna znaleźć spokój i oparcie. Tymczasem każdy jej kolejny dzień to walka, walka o bezpieczeństwo, odbudowę relacji z rodziną, odnalezienie się w społeczeństwie, obronę przed nachalnymi mediami, o własną drogę i szczęście itd. Oby coś takiego nigdy nikomu się nie zdarzyło, nikt na to nie zasługuje. Polecam.

Meggie | 2017-01-04

Młodość, beztroska, wolność i radość z życia. Drobne radości i porażki. Wszystko to zostaje odebrane Lily w jednym momencie. Cały jej dotychczasowy świat kurczy się do rozmiarów jednego pomieszczenia, w którym od chwili porwania jest przetrzymywana przez całych osiem długich lat. Bez kontaktu z rodziną, znajomymi, bez widoku wschodów i zachodów słońca, z coraz słabszą nadzieją na ocalenie. Dzień po dniu widuje tylko swojego oprawcę i jej bunt stopniowo gaśnie, aż do pewnego momentu, gdy znajomy schemat zostaje zaburzony. Porywacz popełnia błąd, a Lily udaje się uciec. To jeszcze nie koniec. Droga do odzyskania dawnego życia jest długa, a najtrudniejsze w tym wszystkim staje się udowodnienie winy i ukaranie oprawcy.

Hollie Overton – scenarzystka telewizyjna. Przygotowywała programy dla takich stacji jak ABC Family, CBS i Lifetime. „Laleczka” to jej debiut literacki.

Zarys fabuły jest ciekawy i może wzbudzać zainteresowanie zwłaszcza osób lubiących thrillery psychologiczne. Prawie...

Lili,to uczennica Liceum zostaje porwana spod swojej szkoły.Przetrzymywana w zamknięciu przez osiem lat nie ma kontaktu ze światem.
Jest bita,źle traktowana,gwałcona przez swojego oprawcę.
Z dziewczynki staje się matką,kobietą.
Pewnego dnia już udaje się Lili uciec.
Powrót jej wstrząsa całą społecznością.
Będzie musiała zmierzyć się z tym porywaczem wymierzyć mu sprawiedliwość.

Ta książka przyprawia o dreszcze emocji,mocnych wzruszeń,bardzo dobrze zbudowaną fabułę,szybką,zaskakującą akcje i trzymającą w znakomitym,budującym napięciu.
Nie nudziłam się przy tej książce,wręcz przeciwnie to thriller psychologiczny rewelacyjny,ciekawy wciąga od początku,do samego końca mnie wciągnął ogólnie zadowolona jestem to był świetny thriller.

Lidka | 2017-02-22
Przeczytana: 21 lutego 2017

Druzgocąca fabuła trzymająca w napięciu.Książka zaczyna się mocnym akcentem -ucieczka porwanej kobiety po ośmiu latach przetrzymywania.
Jak człowiek jest w stanie znieść tak wiele i po tym wszystkim w miarę normalnie funkcjonować. Czy to jest możliwe? A co z rodziną ? Dla wszystkich porwanie odbija się mocnym echem.
Książka ,która przedstawia walkę o powrót do rzeczywistości. Trudne dylematy i podjęcie wielu decyzji,które mają wpływ na dalsze życie nasze i najbliższych.
Remedium psychologiczne,które wciąga bez reszty i warto po nie sięgnąć. Polecam

xLadyInBlack | 2017-06-20
Na półkach: Inne, Przeczytane
Przeczytana: 20 czerwca 2017

Autorka realistycznie przedstawiła historię uprowadzonej kobiety. Książka jest wstrząsająca, smutna, a momentami wywołuję złość i bezradność wobec okrutnego losu. Wobec niesprawiedliwości i krzywdy. Jest to pozycja, która na pewno zapada w pamięć. Można w niej znaleźć również pewną przestrogę i ostrzeżenie. Nigdy nie wiadomo czy osoba, która uważa się za naszego przyjaciela, w rzeczywistości nim jest.

Marta | 2017-05-31
Na półkach: Przeczytane, 2017 rok
Przeczytana: 31 maja 2017

Książka nie spełniła moich oczekiwań. Nie zachwyciła, nie wciągnęła, nie poruszyła. Jak na ciężki temat, który porusza, została napisana w mało przejmujący sposób. Nie podpasował mi styl autorki, może to wina tłumaczenia, nie wiem. Nie powiem, że czytałam z zapałem, zastanawiałam się nawet czy nie wziąć czegoś innego a tę książkę sobie odpuścić. Ale skończyłam i pewnie niebawem zapomnę.
Prócz stylu autorki nie podoba mi się również zbyt pobieżne przedstawienie psychiki bohaterów. Jak na książkę, której fabuła każe obserwować i zagłębiać się w psychikę opisanych postaci, uważam, że problemy zostały jedynie zaznaczone, a nie poddane głębszej analizie.

Mimo wszystko, nie jest to zła książka i na pewno wiele osób chwyci za serce. Aczkolwiek ja spodziewałam się czegoś lepszego i bardziej poruszającego.

Vilsa | 2016-11-27
Na półkach: Posiadamy, Przeczytane, 2016
Przeczytana: 27 listopada 2016

Zaczęłam czytać, powiodłam wzrokiem po pierwszej stronie i wciągnęłam się nie na żarty, bo od samego początku zaczyna się akcja. Moim zdaniem "Laleczka" jest bardzo dobrze poprowadzoną książką. Emocje opadają po kilkunastu rozdziałach, czujemy się spokojnie, po to by później znów patrzeć w przyszłość z niepokojem. Straszne, że dzieją się takie rzeczy, straszne, że istnieją tacy ludzie i że inni są tak krzywdzeni. Nawet nie mieści mi się w głowie, co musiała przeżyć Lily, a mimo to ile miała w sobie odwagi.

Katarzyna | 2016-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2016

Lily, to główna bohaterka powieści Hollie Overton. Zawsze marzyła o normalnym i ciekawym życiu, na pewno nie o egzystencji w strachu i zamknięciu. Rick Hanson, posiada dwie twarze. Ma żonę i dom, ale jest oprawcą, katem…

Katem, który porywa nastoletnią Lily i kradnie jej niewinność i seksualność. Bije, łamie kości, poniża, gwałci. Omija ją wiele chwil - tych zwykłych, codziennych, jak i realizacja życiowych celów. Pragnie uciec, ale obawy, przed najgorszym, są zbyt duże. Mark Twain w tej sytuacji, powiedziałby, że odwaga, to panowanie nad strachem i miałby rację.

Na drugi plan wysuwa się, walcząca o sympatię czytelnika Abby, siostra bliźniaczka Lily. Po zniknięciu siostry, próbuje ją odnaleźć, ale nie jest to zadanie łatwe. Znieczula się na wiele możliwych sposobów. Jest niezwykle doświadczona przez los, życie uczyniło ją zdeterminowaną, ale i krnąbrną.

Według mnie każdy inaczej odbierze tę powieść. Wzruszać będzie na pewno dramat dziecka, zaś intrygować i oburzać działanie...

Nanette | 2018-01-28
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 28 stycznia 2018

Jestem rozczarowana tą książką. Spodziewałam się głęboko poruszającej opowieści, historii, która mnie pochłonie, wstrząśnie, sprawi, że nie będę mogła się oderwać. Tymczasem "Laleczka" wcale mnie nie porwała. Poruszony temat jest trudny i ciężki i mam wrażenie, że autorka sobie z nim nie poradziła. W moim odczuciu książka jest płytka. Nieciekawa. Bohaterowie nijacy, fabuła mało wyrazista. Zmusiłam się, żeby doczytać do końca i może sama końcówka mnie zaciekawiła, reszta jest nijaka. A szkoda, bo taka historia ma ogromny potencjał.

Maja | 2017-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2017

Lily była uczennicą liceum, gdy została porwana spod szkoły. Przez osiem lat nie miała kontaktu z nikim oprócz swojego oprawcy i ich córeczki, Sky. Pewnego dnia udaje jej się uciec. Powrót kobiety wywołuje sensację. Lily orientuje się, że jej dawne życie odeszło w niepamięć, a ona musi nauczyć się żyć na nowo, choć nie będzie to wcale takie proste. Tym bardziej, gdy każdy jej krok jest obserwowany przez innych ludzi. Kobieta wie jednak, że musi walczyć i postawić swojego oprawcę przed sądem. Jaki przebieg będzie miała jej sprawa? Czy uda się jej odnaleźć spokój?

W tej historii niemal od samego początku wiadomo, kto stoi za porwaniem Lily, autorka nie robi z tego tajemnicy. Nie skupia się także na tym, co działo się, gdy dziewczyna przebywała w zamknięciu. Najważniejsze jest to, jak wyglądało życie głównej bohaterki po ucieczce. Kilka razy w trakcie lektury płakałam. Hollie Overton na tyle autentycznie wykreowała postać Lily, że byłam w stanie wczuć się w jej sytuację.

Głównej...