Das Muster

Fontanowie już od XIV wieku byli wysoko cenieni za swoją pracę, jednakże w obawie przed prześladowaniami religijnymi musieli emigrować, aż w końcu, po trwającej setki lat tułaczce po całej Europie, osiedlili się w Nadrenii. W Düsseldorfie los zetknął ich z Lukaczami, którzy opuścili ojczyznę w nadziei na lepsze życie w Zagłębiu Ruhry, rozkwitającym wówczas regionie przemysłowym. W roku 1933 oba rody połączył ślub młodych. W chwili gdy wszyscy ustawiali się do zdjęcia ślubnego, przyszła wiadomość o samobójczej śmierci znajomego Żyda. Fotografia utrwaliła grupę ludzi, wpatrujących się przerażonymi oczami w niewidoczny obraz za fotografem, jakby wszyscy w tej chwili ujrzeli przyszłość .

Kamelie | 2015-01-01
Ania | 2014-12-29