Barbarian Alien

Okładka książki Barbarian Alien Ruby Dixon
Okładka książki Barbarian Alien
Ruby Dixon Wydawnictwo: Amazon Digital Services Cykl: Barbarzyńcy z Lodowej Planety (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Barbarzyńcy z Lodowej Planety (tom 2)
Amazon Digital Services
2015-07-24

Jaki śmietnik haha

Jedna gwiazdke dodałam, ze względu na to, że ponoć ta seria została napisana ironicznie jako żart.

Jaki śmietnik haha

Książka w gruncie rzeczy o niczym, wszystko kręci się wokół scen erotycznych, które szybko stają się powtarzalne. Ale sięgnęłam po nią z pełną świadomością, że to dostanę.

Co jak co, ale Liz podeszła mi bardziej jako postać od Georgie. Chociaż tutaj syndrom Sztokholmski jest ogromny i mocno gloryfikowany, a tytułowy obcy barbarzyńca jest zaborczym red flagiem, można się przy niej nieźle bawić.

Odmóżdżacz, którego obecnie potrzebowałam.

Zacznę od tego, że ten tom był znacznie lepszy niż pierwszy. I to naprawdę znacznie. Moim zdaniem jest tak za sprawą dużo lepszej głównej bohaterki. Liz jest charyzmatyczna, zabawna i silnie stąpającą po Ziemii postacią. Nie da sobie w kasze dmuchać i być może tez dlatego bardziej ją polubiłam, wolę silniejsze postacie kobiece, a Liz właśnie nią jest. Poza tym jej teksty są tak iconic! Normalnie złoto. Wielokrotnie parskałam śmiechem przy jej wypowiedziach. Przy niej Georgie wydaje się taka bezbarwna.

Raahosh tez jest ciekawszą postacią, jest buntownikiem z charakterkiem. Z Liz tworzą istną mieszankę wybuchową. I być może również dlatego lepiej się to czyta. W końcu miałam wrażenie, że coś się działo, a emocje wręcz z nich kipiały.

Sama fabuła była w porządku, raczej nie było ona zbyt zaskakująca i nabuzowana akcją. Poznajemy troszkę bardziej plemię, ich zwyczaje i samą planetę, ale nadal jest to przedsmak tego wszystkiego. Zdecydowanie chcę bardziej poznać ten świat. Jeśli szukacie przewrotnej fabuły, to lepiej obniżcie oczekiwania. Tutaj zdecydowanie czytelnik ma się skupić na emocjach, relacji i 🌶️. A te sceny były naprawdę dobre.

Jeśli lubicie niekonwencjonalne romanse fantastyczne, to myśle, że seria o Lodowych Kosmitach przypadnie wam do gustu. Jednak należy pamiętać, że jest to specyficzny gatunek i nie jest on dla każdego. Dla mnie jest ona idealna na odmóżdżenie i poprawę humoru i serio polecam wam rozpatrywać ją w tym kontekście.

Ten tom pozytywnie mnie zaskoczył i czekam na kolejne tomy z tej serii. Mam wrażenie, że będę one równie dobre, co ten.

niesamowite, ta seria jest tak beznadziejnie napisana, a do tego gdybym stworzyła bingo szkodliwych działań to czytając tą serię wszystkie bym je wykreśliła, ale nie mogę przestać tego czytać. jestem absolutnie pochłonięta, po każdym tomie chcę od razu sięgnąć po kolejny i szczerzę się podczas czytania jak durna

To drugi tom serii i muszę przyznać, że robi się coraz ciekawiej. Uwielbiam fantastykę pod każdą postacia ale ta seria jest specyficzna. Oprócz tego, że akcja się rozwija mamy tu także sporo scenek erotycznych. To tez wyróżnia serie bo to nie tylko fantastyka a erotyka fantastyczna. Mam z nią po raz pierwszy do czynienia.

Liz zostaje porwana przez Raahosha. O tym dowiedzieliśmy się już w tomie poprzednim i co nieco nam autorka zdradziła. Liz nie znosi swojego porywacza, mimo że jej khui lub jak ona go nazywa kłaczek uważa go za jej partnera. Nie znosi gdy ktoś za nią decyduje. Zawsze podejmował decyzje sama. Ale od porwania jej życie to jedna wielka zmiana. Najpierw wbrew jej woli zostaje zabrana z Ziemi, potem zmuszona przyjąć kłaczka, który za nią zdecydował kto ma być jej partnerem. Wszystko się zmienia gdy Raahosh zostaje ranny.

Raahosh nie miał łatwego życia. Nie ma rodziny a jego ojciec zrobił coś, co w ich plemieniu uznaje się za złamanie zasad. Kiedy wraz z Vektalem idzie uratować ziemskie kobiety szybko okazuje się, że jedna z nich to jego partnerka. Ale ona nie jest taka jak Georgie. Boi się, że ja straci i robi coś wbrew nakazowi wodza. Wie, że robi żle ale to według niego jedyne wyjście. Szybko okazuje się, że zdobyć Liz nie będzie takie proste. Kiedy zostają znalezieni wie co go czeka.

Ta historia zdecydowanie bardziej przypadał mi do gustu. Liz to babka z charakterem. Nie poddaje się tak szybko decyzji "kłaczka". Jest zła, że nie pozostawia im wyboru ale z czasem łamie swoją zasadę. Od tej pory wie co czuła Georgia. Kłaczek nie tylko utrzymuje ich przy życiu, wybiera partnera. Początkowo zła z czasem poddaje się przeznaczeniu. Kiedy więc trafiają do osady i Raahosh zostaje wygnany z plemienia za złamanie zasada robi wszystko by wrócił do domu. Jej metody są niekonwencjonalne. Rashosh nigdy nie pogodził się, z tym że stracił matkę i młodszego brata czy siostrę b to nie było w sumie ujawnione. Ma żal do ojca, że zrobił co zrobił. Nie miał też dobrego przykłada rodziny bo matka nienawidziła ojca i do końca nie pogodziła się z tym kto został jej partnerem. Dlatego nie umie poradzić sobie z uczuciami i tym jak jego khui rezonuje dla Liz. Oboje musza nauczyć się partnerstwa i siebie. To nie takie proste gdy parą zostają dwa odrębne gatunki. Czy uda im się? Czy ich związek ma szanse być szczęśliwym? Czy plemię da szanse powrotu Raashoshowi?

Historia ma dwa alternatywne zakończenia podobnie jak tom poprzedni. Jedno tzw. alternatywne i drugie zwane "miesiąc miodowy ....". Muszę przyznać ze taka opcja bardzo mi się podoba. Teraz czas na tom 3 a sama polecam tom 1 i 2. . Mam też nadzieje, że szybko ukaże się tom kolejny i jak mniemam seria będzie liczyć najpewniej 12 tomów.

Liz zostaje porwana przez Raahosha. O tym...

Druga część podobała mi się jeszcze bardziej niż pierwsza. Super historia dla miłośników nietuzinkowego fantasty, przez swoją odmienność niestety nie dla każdego. Kolejna romantyczna historia, która uczy nas jak ważne jest akceptowanie samych siebie i swoich partnerów takimi jacy są, a fabuła równie wciągająca jak w poprzedniej części.

Gdyby nie był kosmita byłby świetnym kandydatem na faceta.
w głównym bohaterze autorka ukryła piekne cechy charakteru, bardzo mnie rozczulał tym jak dbał o Liz.

Gdyby nie był kosmita byłby świetnym kandydatem na faceta.

Jeśli ktoś nie ma dużych wymagań to ok, można sobie poczytać i się pośmiać.

Jeśli ktoś nie ma dużych wymagań to ok, można sobie poczytać i się pośmiać.

Moje książkowe guilty pleasure i ani trochę się tego nie wstydzę. Pierwszy tom pochłonęłam w jeden wieczór, a tutaj zajęło mi to niewiele więcej czasu. Lubię wykreowany przez autorkę świat i to w jaki łatwy sposób można oderwać się od czasami nudnej rzeczywistości. Po tym tomie jedyne co chciałam to machać nogami jak głupia i uśmiechać się do przerośniętych niebieskich kosmitów z rogami, i o to właśnie chodziło.

Wyjątkowo dobra - nie spodziewałam się. O wiele lepsza niż poprzednia część, mam wrażenie, że lepszej pary już nie będzie

Dodaj cytat z książki Barbarian Alien