Obcy barbarzyńca

Okładka książki Obcy barbarzyńca Ruby Dixon
Okładka książki Obcy barbarzyńca
Ruby Dixon Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Barbarzyńcy z Lodowej Planety (tom 2) romantasy
romantasy
Barbarzyńcy z Lodowej Planety (tom 2)
Barbarian Alien
Prószyński i S-ka
2023-11-07
2023-11-07
2015-07-24
Adriana Celińska

niesamowite, ta seria jest tak beznadziejnie napisana, a do tego gdybym stworzyła bingo szkodliwych działań to czytając tą serię wszystkie bym je wykreśliła, ale nie mogę przestać tego czytać. jestem absolutnie pochłonięta, po każdym tomie chcę od razu sięgnąć po kolejny i szczerzę się podczas czytania jak durna

To drugi tom serii i muszę przyznać, że robi się coraz ciekawiej. Uwielbiam fantastykę pod każdą postacia ale ta seria jest specyficzna. Oprócz tego, że akcja się rozwija mamy tu także sporo scenek erotycznych. To tez wyróżnia serie bo to nie tylko fantastyka a erotyka fantastyczna. Mam z nią po raz pierwszy do czynienia.

Liz zostaje porwana przez Raahosha. O tym dowiedzieliśmy się już w tomie poprzednim i co nieco nam autorka zdradziła. Liz nie znosi swojego porywacza, mimo że jej khui lub jak ona go nazywa kłaczek uważa go za jej partnera. Nie znosi gdy ktoś za nią decyduje. Zawsze podejmował decyzje sama. Ale od porwania jej życie to jedna wielka zmiana. Najpierw wbrew jej woli zostaje zabrana z Ziemi, potem zmuszona przyjąć kłaczka, który za nią zdecydował kto ma być jej partnerem. Wszystko się zmienia gdy Raahosh zostaje ranny.

Raahosh nie miał łatwego życia. Nie ma rodziny a jego ojciec zrobił coś, co w ich plemieniu uznaje się za złamanie zasad. Kiedy wraz z Vektalem idzie uratować ziemskie kobiety szybko okazuje się, że jedna z nich to jego partnerka. Ale ona nie jest taka jak Georgie. Boi się, że ja straci i robi coś wbrew nakazowi wodza. Wie, że robi żle ale to według niego jedyne wyjście. Szybko okazuje się, że zdobyć Liz nie będzie takie proste. Kiedy zostają znalezieni wie co go czeka.

Ta historia zdecydowanie bardziej przypadał mi do gustu. Liz to babka z charakterem. Nie poddaje się tak szybko decyzji "kłaczka". Jest zła, że nie pozostawia im wyboru ale z czasem łamie swoją zasadę. Od tej pory wie co czuła Georgia. Kłaczek nie tylko utrzymuje ich przy życiu, wybiera partnera. Początkowo zła z czasem poddaje się przeznaczeniu. Kiedy więc trafiają do osady i Raahosh zostaje wygnany z plemienia za złamanie zasada robi wszystko by wrócił do domu. Jej metody są niekonwencjonalne. Rashosh nigdy nie pogodził się, z tym że stracił matkę i młodszego brata czy siostrę b to nie było w sumie ujawnione. Ma żal do ojca, że zrobił co zrobił. Nie miał też dobrego przykłada rodziny bo matka nienawidziła ojca i do końca nie pogodziła się z tym kto został jej partnerem. Dlatego nie umie poradzić sobie z uczuciami i tym jak jego khui rezonuje dla Liz. Oboje musza nauczyć się partnerstwa i siebie. To nie takie proste gdy parą zostają dwa odrębne gatunki. Czy uda im się? Czy ich związek ma szanse być szczęśliwym? Czy plemię da szanse powrotu Raashoshowi?

Historia ma dwa alternatywne zakończenia podobnie jak tom poprzedni. Jedno tzw. alternatywne i drugie zwane "miesiąc miodowy ....". Muszę przyznać ze taka opcja bardzo mi się podoba. Teraz czas na tom 3 a sama polecam tom 1 i 2. . Mam też nadzieje, że szybko ukaże się tom kolejny i jak mniemam seria będzie liczyć najpewniej 12 tomów.

Liz zostaje porwana przez Raahosha. O tym...

Druga część podobała mi się jeszcze bardziej niż pierwsza. Super historia dla miłośników nietuzinkowego fantasty, przez swoją odmienność niestety nie dla każdego. Kolejna romantyczna historia, która uczy nas jak ważne jest akceptowanie samych siebie i swoich partnerów takimi jacy są, a fabuła równie wciągająca jak w poprzedniej części.

Gdyby nie był kosmita byłby świetnym kandydatem na faceta.
w głównym bohaterze autorka ukryła piekne cechy charakteru, bardzo mnie rozczulał tym jak dbał o Liz.

Gdyby nie był kosmita byłby świetnym kandydatem na faceta.

Moje książkowe guilty pleasure i ani trochę się tego nie wstydzę. Pierwszy tom pochłonęłam w jeden wieczór, a tutaj zajęło mi to niewiele więcej czasu. Lubię wykreowany przez autorkę świat i to w jaki łatwy sposób można oderwać się od czasami nudnej rzeczywistości. Po tym tomie jedyne co chciałam to machać nogami jak głupia i uśmiechać się do przerośniętych niebieskich kosmitów z rogami, i o to właśnie chodziło.

Wyjątkowo dobra - nie spodziewałam się. O wiele lepsza niż poprzednia część, mam wrażenie, że lepszej pary już nie będzie

Nie wierzę, że sięgnęłam po kolejny tom, ale jednak stało się. Czy żałuję? Absolutnie nie. Byłam ciekawa, jak poradzi sobie porwana Liz i reszta dziewczyn. I nie wierzę w to co dalej napiszę, ale kupię kolejny tom, aby poznać historię Kiry.

Mimo tego space-porno, autorka stworzyła ciekawą sytuację ludzi i kosmitów na nieprzyjaznej planecie i ze zboczonymi relacjami damsko-męskimi.
Seks mi nie przeszkadza, nie grzeje ani nie ziębi. Nie to co pierwszy tom. Tutaj już mnie nic nie dziwi, ale także nie przeszkadza. Drugi tom musiałam sobie dawkować na dwa razy, bo w pewnym momencie zaczęła mnie nudzić. Kiedy pozwoliłam sobie na oddech, powróciłam i to w dobrym momencie, ponieważ miałam tyle stresów w krótkim czasie, że taka wcale nie angażująca i durna historia, książka pozwoliła mi zapomnieć o realnych problemach. Taki mój guilty pleasure.
Kira i Liz to bohaterki, które przypadły mi do gustu i byłam ciekawa kontynuacji ze względu na nie.
Samo plemię i ich członkowie też byli ciekawostką.

Do tej pory wielcy ala'Na'vi po rezonowaniu z partnerką zamieniają się w kochające, bezkonfliktowe, cierpliwe, overprotective wielkoludy o wyglądzie męskiej wersji sukkuba lub diabła oraz z odpowiednim sprzętem czy to na dole z ostrogą u podstawy penisa czy z językiem z wypustkami aby dać swojej partnerce błogie doznania. Wielkie seks-zabawki.

Uważam, że alternatywne zakończenie jest lepsze i bardziej pasuje do ich relacji i postaci.
Opowiadanie z miesiącem miodowym pominęłam, bo nie ma to żadnego wpływu na przebieg historii, więc nie marnuje czasu 😆😅

Okładka bardzo przyjemna, świetnie dobrane kolory. Widząc okładkę oryginalna, zagraniczną, cieszę się niezmiernie, że nie poszliśmy tym tokiem rozumowania 🤩

Po następną część sięgną te osoby, które są bardziej niż tylko ciekawe. To chyba trzeba lubić, nie da się tego wyjaśnić inaczej 😅
Ja kupię ze względu na relacje Kiry i Aehako. Jestem ciekawa co między nimi iskrzy, nie licząc khui.

Na półkach: , , , , , , ,

Ależ mnie Liz irytowała. Takiego kosmitę jak Raadosh to bym zamknęła na klucz i nie wypuszczała. Oczywiście zamknęła bym się razem z nim 🥰😂
Lekka fantazyjna bzdurka (2t serii) o uprowadzonych kobietach z ziemi i niebieskich stworkach z ogonami, rogami i ostrogami 😉

Podobnie jak z serią o demonach Kimberly Lemming po pierwszym tomie, w którym było dużo humorku i niepowagi, przy drugim (i kolejnych, które przeczytałam, czyli 3., 4., 7.) wchodzi trochę trudniejszych tematów, jak choćby radzenie sobie ze stratą i przestaje się to tak dobrze lepić (chyba że na śluzowe wydzieliny, na to lepi się zdecydowanie).

Niemniej doceniam, że pojawiają się protagoniści, którzy nie mają żadnego doświadczenia erotycznego (ale ofkors bardzo szybko się uczą).

Niemniej doceniam, że...

Jeśli ktoś nie ma dużych wymagań to ok, można sobie poczytać i się pośmiać.

Jeśli ktoś nie ma dużych wymagań to ok, można sobie poczytać i się pośmiać.

Dodaj cytat z książki Obcy barbarzyńca