Barbarzyńcy z Lodowej Planety

Okładka książki Barbarzyńcy z Lodowej Planety Ruby Dixon
Okładka książki Barbarzyńcy z Lodowej Planety
Ruby Dixon Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Barbarzyńcy z Lodowej Planety (tom 1) romantasy
romantasy
Barbarzyńcy z Lodowej Planety (tom 1)
Ice Planet Barbarians
9788383520018
Adriana Celińska

chcialo mi sie rzygac jak to przeczytalam

chcialo mi sie rzygac jak to przeczytalam

Na początku nie mogłam się wgryźć w ta historię, ale jak mnie złapała w pewnym momencie to nie wypuściła do końca. Nigdy nie czytałam romantasów. Ten był pierwszy i mogę powiedzieć, że to ciekawa historia. 🥰

Jedna z trudniejszych książkę do oceny dla mnie hahaha
Bo jakby tu nie było prawie fabuły, mogłabym ją streścić w jednym, Mac dwóch zdaniach. To jest 90% SMUT a pozostałe 10% to może fabuła. Książka ma 300 stron plis dwa dodatki, które mało co wnoszą do fabuły.
Plusem jest to, że przy ogromnie scen erotycznych nie były one obleśne (oprócz pierwszej).
Może to być rozrywka, książka na odmóżdżanie, dla fabuły to jej się nie czyta, przynajmniej wg mnie.

Jedna z trudniejszych książkę do oceny dla mnie hahaha
Może to być rozrywka,...

To jest książka 18+, które to informacji polski wydawca nie podał na okładce.
Jeśli masz ochotę na ksiazke 18+ lepiej sięgnij po tę, niż po popłuczyny po Greyu.

To jest książka 18+, które to informacji polski wydawca nie podał na okładce.
Jednakże gdyby segment takiej literatury składał się z książek podobnych do tej, gdzie obcy kosmici są przedstawieni jako szlachetni dzikusi, nie ma przemocy w opisach relacji intymnych a wszystko jest nierealnie śmieszne przez osadzenie akcji na innej planecie, świat byłby lepszym miejscem....

Zaczęłam czytać dla jaj ale skonczyło sie na tym, że sięgnęłam po dwie następne. :P

Barbarzyńcy to absurdalny pomysł w nie do końca idealnym wykonaniu (dla niektórych średnim, a nawet słabym),który stał się moim comfort bookiem. Wiem, że nie spotka mnie nic złego. To nie jest książka, która ma czegoś nauczyć, czy coś w nas zmienić. Podeszłam do niej jak do pozycji, która będzie bezsensowna, kompletnie nic nie wnosząca do życia, ale dająca dobrą zabawę. I z takim podejściem nie rozczarowałam się. Jedyny minus to romantyzowanie gwałtu, czego nie popieram kompletnie. Przeczytałam to w dwa dni i bawiłam się doskonale. To był idealny odpoczynek po całym dniu spędzonym z dzieckiem. Nie musiałam myśleć, skupiać się, po prostu płynęłam z fabułą. I z takim nastawieniem serdecznie polecam.

Pełna wersja recenzji tutaj:

Jakiś czas temu udało mi się dostać do recenzji książkę "Kochanek barbarzyńca" która okazała się trzecim tomem. Co prawda to cykl i każdy z tomów to historia niejako osobna ale powiązana jednocześnie. Czytając opisy stwierdziłam ze nie da się inaczej w pełni jej poczuć więc zaczęłam od pierwszego. Obawiałam się jej ponieka bo seria nie zbiera wysokich not. Czy książka faktycznie jest taka zła?

Gorgie to młoda kobieta, która zasypia we własnym łóżku. Budzi ją coś dziwnego i początkowo myśli, że to zwykły koszmar. Jednak szybko okazuje się, że pobudka będzie dla niej zaskoczeniem. Została porwana przez kosmitów. Oprócz niej na statku znajdują się także inne kobity, wszystkie w podobnym wieku i wszystkie porwane w nocy. Jednak nie t jest najgorsze. Wkrótce okazuje się, że porywacze nie są łagodni a one same są nadprogramowe i porwane w celu, który im się wcale nie podoba. Za namową Gorgie buntują sie ale awaria statku krzyżuje im plany. Zostają zrzucone w "bezpieczne miejsce" ale szybko okazuje się, że to planeta, która pokryta jest lodem i śniegiem. Gorgie rusza na poszukiwanie pomocy i tak natyka się na mieszkańca. Kim jest Vektal? Jakie będzie ich pierwsze spotkanie? Czego dowie się Gorgie?

Vektal to "mieszkaniec' planety, który jest łowcą. Jego lud wymiera. Każdy nowy członek społeczeństwa musi przyjąć symbiota inaczej umrze. To symbiot pomaga im w przetrwaniu na niesprzyjającej planecie ale oprócz tych dobrych rzeczy dostają w pakiecie także te złe. Co dostają od swojego symbiota oprócz tych dobrych stron? Musicie dowiedzieć się sami. Kiedy Vektal spotyka na swojej drodze Gorgie, dziwne stworzenie już wie, że to jego partnerka, która mu wybrał symbiot?

Muszę przyznać, że historie czyta się rewelacyjnie. Podzielona na części, w których mamy dwa punkty widzenia Gorgie i Vektala. Dodatkowym plusem jest to, że ta historia to romans erotyczny ale z gatunku fantastyki. Fantastykę uwielbiam, czytałam różne formy i romantasy to ostatnio są na czasie ale tu mamy jeszcze dodatkowo bardziej niż romans erotyk fantastyczny. Oprócz tego książka to jednocześnie komedia fantastyczna, bop bardziej niż te gorące sceny wyróżniają się momenty z humorem. Wiecie, jak spotykają się dwa różne gatunki między planetarne, które kompletnie mają inne zwyczaje i próbują się dogadać to wychodzi niezła dawka humoru. Sceny erotyczne są dość pikantne i co tu kryć nieziemsko pikantne. Ponieważ książka jest napisana w lekkim, przyjemnym i zabawnym stylu spędzimy z nią fajny czas.

Postacie nie są jakieś wybitne, dobrze opisane, zabawnie wykreowane i nie da się nie polubić Vektala. Jest tak zabawny w tym co robi i mówi. Gorgie jest trochę dziwna ale czy możemy się jej dziwić? Trafiła gdzieś tam w kosmos i spotyka kosmitę, który ma specyficzne podejście do niej. Oprócz nich autorka pokazała nam kilka innych postacią, które będą zapewne miały swoje osobne historię. Ja już zaczęłam tom 2 i już wiem, że jest dużo lepszy niż poprzedni. Zupełnie inni charakterni główni bohaterowie. Polecam tę serię bo już wiem, że będzie to dobrze spędzony czas. Gotowi na przygodę z planetą Nie-hot?

Jest to decydowanie coś innego w porównaniu z książkami jakie na co dzień czytamy. Jednak "Barbarzyńcy z lodowej planety" bardzo pozytywnie mnie zaskoczyli. Książka jest jedyna w swoim rodzaju, fabuła dziwaczna ale wciągająca. Romans z kosmitą na pozór idiotyczny pomysł, a jednak uczy nas o akceptacji różnic. Dla mnie warta przeczytania jednak rozumiem, że nie każdemu może przypaść do gustu ze względu na swoją absurdalność i odmienność.

toksyczna, szkodliwa i momentami strasznie niesmaczna, ale jednocześnie - choć strasznie nie chce się do tego przyznać - momentami była niezwykle urocza i zabawna. przede wszystkim mnie wciągnęła, a od niedawna mam problem znaleźć takie książki. ostatecznie mimo wielu zastrzeżeń czuję jakieś... rezonowanie do tej książki i biorę się za drugi tom :D

Minęły dwa tygodnie, odkąd to przeczytałam, a dalej na wspomnienie tej książki czuję tylko i wyłącznie niesmak.
Tutaj było tyle rzeczy złych, ale najbardziej nie do przeskoczenia dla mnie jest postać głównego bohatera. Dziecko uwięzione w ciele dorosłego faceta. Obrzydliwe.