Sztuka fotografowania. 60 pomysłów na lepsze zdjęcia

The Visual Toolbox: 60 Lessons for Stronger Photographs
fotogarfia
poradniki
hunter

Codziennie w naszym otoczeniu natrafiamy na setki zdjęć i najczęściej bardzo szybko o nich zapominamy. Przypadkowo napotykane zdjęcia reklamowe czy prasowe prezentują zupełnie inną jakość niż fotografie artystyczne, które nas poruszają i do których chce się powracać. Najczęściej niosą jasny przekaz, wywołują w nas silne emocje i sprawiają, że nie pozostajemy obojętni. Tworzenie takich fotografii to umiejętność, która wymaga dużych nakładów pracy i pomysłu. Zacznij tę ciekawą podróż już teraz!

Książka, którą masz przed sobą, nie jest typowym poradnikiem. Autor odsłania przed Czytelnikiem techniczne aspekty rzemiosła fotografa i zasad kompozycji oraz inspiruje go do własnych poszukiwań, do łamania reguł i eksperymentowania. Niemal każde z ćwiczeń, które proponuje, może stanowić punkt wyjścia do twórczych zmagań i szlifowania swojego indywidualnego stylu. Chwyć za aparat i wyraź siebie! -- tekst pochodzi ze strony

źródło opisu: http://helion.pl/

źródło okładki: http://helion.pl/

Monka | 2017-05-22
Przeczytana: 29 kwietnia 2017

Z fotografią spotykamy się na co dzień. Obraz w dzisiejszych czasach otacza nas ze wszystkich stron. Ciężko jest nam teraz zainteresować się tylko i wyłącznie tekstem lub nazwą produktu, odruchowo szukamy jeszcze fotografii. Te zdjęcia mogą być błahe, infantylne, banalne, ale mogą być również zjawiskowe, intrygujące, piękne. Możemy przechodzić obok nich obojętnie lub wręcz przeciwnie mogą nas poruszać do głębi. Najczęściej zdjęcia reklamowe i prasowe prezentują zupełnie inną wartość niż zdjęcia artystyczne. Te ostatnie już w swoim zamyśle mają być inne, urzekające i poruszające. Tworzenie takich fotografii to bardzo trudna sztuka. Można się jej oczywiście nauczyć. Jest to jednak proces długotrwały i wymagający sporego wysiłku. Dla tych wszystkich, którzy lubią takie wyzwania idealną książką okaże się "Sztuka fotografowania". Jej autor najchętniej założyłby szkołę fotografii, w której jego uczniowie spędziliby rok tylko i wyłącznie z jednym, całkowicie manualnym aparatem...

Michal | 2016-10-18

Moim zdaniem najlepsza książka o fotografii.
Sporo cennych wskazówek znajdą tam początkujący jak i bardziej zawansowani pasjonaci fotografii.
Jeżeli ktoś ma kryzys fotograficzny, również znajdzie tam ciekawe rozwiązania jak urozmaicić swój warsztat.
Polecam

sszuminska | 2016-09-04
Przeczytana: 04 września 2016

Książka posiada mnóstwo pięknych fotografii. Tekst, który został zamieszczony jest łatwy do zrozumienia i bardzo pouczający. Najlepsza książka o fotografowaniu. Polecam

gromik99 | 2017-08-15
Przeczytana: 2016 rok