Scrum. Czyli jak robić dwa razy więcej dwa razy szybciej.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
poradniki
krisiasty

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/Scrum-Czyli-jak-robic-dwa...»

Filip | 2017-04-11
Przeczytana: 04 lipca 2018

Tłumaczenie pozostawia wiele do życzenia.

giumishere | 2016-01-08
Przeczytana: grudzień 2015

Jako osoba nic nie mająca wspólnego z IT ale wiele wspólnego z psychologią, uznaję to dzieło za bardzo dobre i warte przeczytania. Książkę czyta się lekko, szybko, jest konkretna. Ze scrum'em spotkałam się wcześniej rozmawiając ze znajomymi, pracującymi właśnie w branży IT, a scrum master mi się kojarzył z takim "kierownikiem-psychologiem". W związku z tym chętnie zabrałam się do literatury i polecam wszystkim zainteresowanym metodami zgodnymi z manifestem Agile, również tym, którzy uważają, że "scrum nie działa". Planującym większe wydarzenia typu ślub, imprezę itd. też ta książka może się przydać.

tak na marginesie, myślę, że książka ta jak i metoda są ściśle związane ze "zdrowym rozsądkiem". w związku z tym, jeżeli uważacie, że w konkretnym środowisku pracy są braki owego sposobu myślenia, polecenie takiej literatury współpracownikom lub kierownictwu może poprawić sytuację. Nie musi, ale może.