Zgłosuj na książki roku 2017

Insight. Droga do mentalnej dojrzałości

Wydawnictwo: Onepress
poradniki
Magraat

Mentalna dojrzałość to stan głębokiej równowagi psychicznej, zdrowego samowsparcia i wolności od autodestrukcyjnych nawyków naszego umysłu. To samoświadomość prowadząca do zrozumienia swojej natury, a także odwaga do życia w zgodzie ze sobą. To również otwartość na swój świat wewnętrzny i gotowość do spojrzenia w najgłębsze zakamarki własnej psychiki. Droga do stanu mentalnej dojrzałości jest...

Droga do stanu mentalnej dojrzałości jest fascynującą podróżą do wnętrza siebie. Podróżą, której celem jest wgląd, samopoznanie i samodzielne rozwiązanie własnych mentalnych łamigłówek. Co Cię czeka na końcu tej drogi? Życie pełnią życia, według Twojego własnego przepisu.

Insight to metoda, dzięki której przejdziesz przez ten proces samodzielnie, krok po kroku. Swoją przygodę zaczniesz od uspokajania chaotycznego umysłu i wglądu w swój świat wewnętrzny. Następnie nauczysz się wsłuchiwać w głos intuicji, tak aby móc odnajdywać w sobie odpowiedzi na najważniejsze pytania. Zdobędziesz też umiejętność nawiązywania dialogu z różnymi częściami własnej osobowości i poznasz cały zestaw praktycznych narzędzi do systematycznej pracy nad sobą.
Chcesz zajrzeć do środka? Zapnij pasy. Zaczynamy.

Dodatkiem do książki jest darmowa aplikacja mobilna In:sight, która powstała w celu ułatwienia korzystania z metod poznanych w książce.

Michał Pasterski - Od 10 lat zgłębia i praktykuje psychologię i wiedzę o ludzkim mózgu. Uwielbia słowo pisane. Jest autorem jednego z najpopularniejszych w Polsce blogów na temat rozwoju osobistego i edukacji. W ciągu ostatnich 8 lat napisał ponad 350 artykułów, które czyta więcej niż milion osób rocznie. Jest założycielem Life Architect, firmy zajmującej się projektowaniem i tworzeniem alternatywnych narzędzi edukacyjnych. Wierzy w skuteczność indywidualnej pracy z człowiekiem i jako doświadczony coach wspiera w rozwoju osobistym Polaków na całym świecie. Na początku 2016 roku założył Fundację Świadoma Edukacja, której celem jest promowanie alternatywnych form nauczania i wspieranie dzieci z ograniczonym dostępem do edukacji. Obecnie zajmuje się tworzeniem nowego modelu szkoły, z którego chce uczynić powszechną na całym świecie alternatywę dla obecnego systemu oświaty (z psychologią jako głównym filarem programu nauczania). W międzyczasie jest... szczęśliwym mężem, zapalonym podróżnikiem (stałym bywalcem południowo-wschodniej Azji) oraz pasjonatem zdrowego odżywiania i gotowania. W wolnych chwilach praktykuje medytację, uprawia jogę, gra na pianinie i czyta książki Stephena Kinga.

źródło opisu: www.onepress.pl

źródło okładki: http://onepress.pl/ksiazki/insight-droga-do-mental...»

Happy Reader | 2016-12-09
Przeczytana: 08 grudnia 2016

"Insight. Droga do mentalnej dojrzałości" to książka Michała Pasterskiego, który jest znanym coachem i autorem bloga o psychologii, rozwoju osobistym i edukacji.

Autor dzieli się z czytelnikami swoimi przemyśleniami, jak świat w którym żyjemy wpływa na naszą psychikę i jak możemy się uwolnić od destrukcyjnego wpływu ograniczających społecznych schematów. Metoda Insight to propozycja fascynującej podróży do własnego wnętrza. Jej celem jest wgląd, samopoznanie i samodzielne rozwiązywanie własnych mentalnych problemów. Według autora na końcu tej drogi czeka życie pełnią życia.
Uważna obserwacja tego co dzieje się we własnym wnętrzu prowadzi do lepszego zrozumienia siebie oraz poznania sił, które kierują naszym zachowaniem. Uwolnienie się od blokad i ograniczeń uruchamia nasz potencjał do rozwoju. Każdy problem i każda emocja to sygnały od naszego organizmu, że coś z nim jest nie w porządku. Z kolei akceptacja samego siebie jest podstawą zdrowego i szczęśliwego życia.
Książka...

KotWBookach | 2016-09-30

Rozwój osobisty jest pojęciem, które w ostatnich latach uległo dość negatywnemu nacechowaniu. Wszystko wskutek działalności różnego rodzaju „specjalistów” organizujących drogie szkolenia, na których wyjątkowo sprawnie wciskają ludziom wyświechtane frazesy na przemian z reklamami własnych, raczej nietanich usług. Rynek wydawniczy zaś pełen jest pozycji, w których różni mądrzy ludzie próbują doradzać nam, jak żyć, by było lżej, znośniej, bardziej pomyślnie – albo udają, że to robią, a wszystko dla mamony. W zalewie całej tej tandety naprawdę trudno jest wyłowić pozycje wartościowe. Wszystko to sprawia, że z dużą dozą sceptycyzmu sięgałem po książkę Michała Pasterskiego - „Insight. Droga do mentalnej dojrzałości”. Czy prezesowi Life Architect, działaczowi na rzecz edukacji i psychologowi z zamiłowania udało się mnie przekonać co do skuteczności swojego systemu? Czytajcie dalej, aby się dowiedzieć.

Czym jest Insight (ang. „wgląd”, „spojrzenie wgłąb”)? W skrócie: to autorska filozofia...

Amanda71 | 2016-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2016

W treści książki znaleźć można ok. 40 różnych ćwiczeń i doświadczeń, co ucieszy wszystkich, którzy lubią pracę z podręcznikami, nie tylko książkami typowo akademickimi. Z tą pozycją można aktywnie trenować wszystko to, co w teorii tu opisano.

Jarek | 2016-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2016

Jedna z najlepszych książek o samorozwoju jakie widziałem.
Wielu innych autorów w porównaniu do Michała Pasterskiego tylko liznęła temat - tutaj mamy na prawdę głęboki przekaz. Dla osób, które chcą na prawdę uzyskać szczęście i mentalną dojrzałość polecam z całego serca.
Oznaczyłem jako przeczytaną, lecz jeszcze wracam do niej, gdyż ta książka nie jest do "przeczytania" - ona jest do przestudiowania.

tomdra | 2016-09-25
Przeczytana: 25 września 2016

Nawiązania do buddyzmu, który jest szalenie pozytywną religią, do medytacji i pogodnego bycia w harmonii - ze sobą i ze światem zewnętrznym. Autor pisze o myśleniu, wyobrażeniach, emocjach.

Tyrreus | 2017-07-06

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Przerwałem czytanie książki gdzieś w połowie. Autor zakłada, że czytelnik ma masę kompleksów oraz miał przykre dzieciństwo – i być może w takich sytuacjach książka się sprawdzi i pomoże. Problem rodzi się w chwili gdy ktoś uważa się za osobę w miarę szczęśliwą, dostrzega w pewnym stopniu jak ten świat działa i jest inteligentny w sensie emocjonalnym. Książka chwilami wkurza. Czytelnik co chwile czyta – że na pewno jest źle i że ma mnóstwo problemów ale, autor z pomocą swojego doświadczenia i idących wraz z nim sukcesów pomoże mu to zmienić. Uważam książkę za zbyt egocentryczną – autor za mocno skupia się na sobie, za mało na tym w jaki sposób ukierunkować energię u kogoś - być może ktoś inny odbierze ją inaczej - ja ją widzę w ten sposób - jako autoreklamę.

Żeby nie mówić tylko źle – w książce spodobał mi się opis mechanizmów psychologicznych, dowiedziałem się co to jest piramida masłowa oraz psychologia potrzeb. Czyli czytanie książki coś dało. Czegoś się dowiedziałem i stałem...

Fashi | 2017-06-12
Przeczytana: 11 czerwca 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Cóż, ten wpis będzie długi. To nie jest książka dla kogoś kto dopiero wchodzi w szeroko pojęty rozwój osobisty. To książka zdecydowanie dla tych którzy mają mętlik w głowie, bo przeczytali za dużo o rozwoju. Częściowo nas uniewinnia pokazując wady systemu edukacji, krytykuje amerykańską wersję rozwoju osobistego(w sensie wszystko możesz jeśli chcesz), oddziela jasno coaching od psychoterapii, chwali rolę intuicji. Przede wszystkim jednak największymi zaletami tej książki są:
- to, że sami dla siebie możemy być coachami, używając umiejętnie pytań
- człowiek składa się z kilku subosobowości, a walka z nimi do niczego nie doprowadzi
- i przede wszystkim tłumaczy nam iż ROZWÓJ OSOBISTY TO ZABAWA, A NIE PRZYMUS, EGZAMINY I PRESJA

KingaB | 2016-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2016

Znakomity podział wszystkich elementów praktycznych z książki, na ćwiczenia i doświadczenia. Są posortowane według kolejności pojawiania się w danych rozdziałach, dzięki czemu z braku czasu można zająć się samą tylko praktyczną stroną publikacji.

Rybaczka | 2016-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2016

Wnioski wyciągnięte z książki są bardzo życiowe, możemy również dowiedzieć się więcej o sobie oraz przemyśleć, co dane działanie może zmienić, jaki będzie nasz pierwszy krok. Zaczynamy od emocji, a kończymy na technice i wyciągnięciu wniosków.

klotylda14 | 2017-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2017

bardzo gorąco polecam tę książkę, jest fascynująca, tym się różni od innych przeczytanych przeze mnie tego typu lektur, że jest mnóstwo ciekawych ćwiczeń, które, jesli chce się cos zmienic w swoim życiu, trzeba stosować.