Jesienne wizyty

Wydawnictwo: Książka i Wiedza

Dżdżyste i zimne, nostalgiczne i smętne ulice współczesnej Moskwy. Z szarości i monotonii wyłaniają się bohaterowie dramatu: nastoletni poeta, znany pisarz SF, nie mający złudzeń co do własnej, rzekomo genialnej twórczości, młoda, wrażliwa i uduchowiona lekarka, rozczarowany karierą wojskową ukraiński pułkownik, polityk z wybujałymi ambicjami i sędziwy uczony. Co łączy tych wszystkich, wydawałoby się różnych ludzi? Samotność? Wyobcowanie? Wyjątkowa intuicja? Inteligencja? A może rezygnacja i rozczarowanie życiem?

NarcissusBaz | 2014-02-10

Ciężkostrawna i przydługawa. Niektóre rozkminki bohaterów to filozofowanie na poziomie dwóch panów z denaturatem pod kioskiem. Zdecydowanie najsłabszy Łukjanienko jakiego czytałem.

katherine1st | 2014-03-22
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 20 marca 2014

Jak lubię Łukianienkę, tak ta książka jest przenudna. Najgorsza z tych, które dotychczas przeczytałam. Strasznie zawiła, bez akcji, rozwlekła. Zazwyczaj ogarniam kto i co, ale w tej książce sobie to odpuściłam. I innym też to polecam. Szkoda czasu.

| 2012-01-07
Przeczytana: 2009 rok