Zauroczenie

Tłumaczenie: Fascination
Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform, Lulu.com

Stracony świat marzeń, czyli koszmar rzeczywistości.

Szokująca historia kobiety goniącej ślepo za niespełnioną miłością.
Dążąc do zrealizowania wizji szczęścia bohaterka nie zauważa, kiedy jej marzenia doprowadzają do tragedii. Wstrząsająca walka z samotnością, lękiem, złudzeniami.

Powieść, która oszałamia, budzi niepokój, przeraża.

źródło opisu: http://www.wydawca.net/zauroczenie.htm

źródło okładki: http://www.wydawca.net/foto/przyjdz-kochanie.jpg

Aga CM | 2014-04-23
Przeczytana: 22 kwietnia 2014
Bed | 2013-09-30
Przeczytana: 27 września 2013

Książka Aleksandra Sowy to właściwie powiastka. Obserwujemy jak główna bohaterka jako 40-letnia kobieta i wspomina swoją miłość.Po przeczytaniu utworu jest zrozumiałe wrażenie chaosu i zagubienia, ale nie powiem żeby całość zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. Jestem zdania, że Julia to mało skomplikowana i niezbyt jednorodna postać. Za to spotykają ją same tragiczne zdarzenia. Taki niespodziewany zbieg okoliczności to dla mnie był dość karkołomny pomysł. Prawie nic nie spostrzegłam inwencji bohaterki, no ale to sprawka autora.
Wydaje mi się, że poprzednia książka była ciekawsza, choć wszędzie jakieś dziwne tendencje do autodestrukcji.
Pod względem stylu i techniki książka jest lepiej napisana. Na pewno będą jeszcze ciekawsze pomysły i utwory. Jeśli ktoś lubi smutne romantyczne powieści to jest to książka dla niego.

Literutopia | 2013-05-24
Przeczytana: 23 maja 2013

Recenzja pochodzi z mojego bloga http://literutopia.blogspot.com

A co gdyby okazało się, że Twoje życie nigdy nie istniało?

Od jakiegoś czasu jestem subskrybentką newslettera autorskiej strony Aleksandra Sowy. Otrzymałam dziś wiadomość autorespondera, w której był link do możliwości przedpremierowego pobrania e-booka pt. Zaurocznie. Wiedziona ciekawością pobrałam i przepadłam.

Zaczęłam czytać. Pierwsze 6 rozdziałów zalatywało mi trochę nudą i konwencjonalnością, ale na szczęście rozdziały tego e-booka są krótkie i część, która nie przypadła mi o gustu minęła bardzo szybko. Od 7 rozdziału pogrążyłam się w tą książkę bez pamięci. Możecie mi wierzyć albo nie, ale przeczytałam ją w dwie godziny nawet nie zmieniając przy tym pozycji. Teraz, kiedy pisze tą recenzję, czuję, że nadal mam ścierpnięte nogi.

Pierwszoosobowa opowieść Julii targnęła wszystkimi moimi emocjami. Od smutku, po żal, zazdrość, smutek i współczucie. A było to mniej więcej tak. Historia rozpoczyna się w momencie,...

Kasiulek | 2014-03-30
Przeczytana: 26 marca 2014

Szczęście jest tylko chwilą. Jest jak błyskawica, która przecina niebo i na ułamek sekundy rozjaśnia świat. A miłość dająca szczęście jest wtedy wartościowa, kiedy trwa krótko, lecz intensywnie. Bo rozstanie, jakiekolwiek by było, utrwala ją potem w naszej pamięci. Na zawsze.

Niespełniona miłość, dążenie do szczęścia za wszelką cenę, zabawa uczuciami innych, realizowanie marzeń, gonitwa trochę na oślep za jutrem – piękne uczucia jednak często prowadzące do tragedii.

Poznajemy Julię, która po zabawie sylwestrowej wraca do domu wraz z mężem. Każdy inny przytuliłby się do poduszki i zasnął, jednak nie Julia. Ona oddaje się wspomnieniom. Wspomnieniom o Igorze, swojej jedynej utraconej miłości. To dziwne uczucie, które zrodziło się przed laty między młodymi. Julia kocha go całym sercem, oddaje się mu całkowicie, a on się nią bawi. W miejscowości obok ma druga kobietę, z którą jest związany od lat. Cóż z tego, że Julia odkrywa prawdę, to uczucie nie wygasa i przez pewien czas...

asik2109 | 2013-11-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 13 października 2013

Była to trzecia książka pana Aleksandra, którą miałam przyjemność przeczytać i jednocześnie trzecia, którą ‘machnęłam’ jednym tchem. Podobnie jak w poprzednich pozycjach, urzekł mnie styl pisania.
Po pierwsze zachowanie równowagi między dialogami i opisami (w przeciwieństwie do niektórych lektur szkolnych, gdzie pisarz do znudzenia katuje opisami, ale tak mozolnymi, że wulgaryzmy same cisną się na usta).
Po drugie – stosowanie określeń, epitetów i różnorodnych zwrotów, co umożliwia wyobrażenie sobie tego co się czyta, a to skutecznie ułatwia koncentrację. No i po trzecie – umiejętność zainteresowania odbiorcy. Nie sztuką jest napisać książkę, ale sztuką jest potrafić nią wzbudzić emocje, wprowadzić nutę tajemniczości, pokazać coś z różnych perspektyw.

Jeśli chodzi o samą treść, to przyznam, że za każdym razem, kiedy myślałam, że potrafię przewidzieć dalsze losy głównej bohaterki, historia przybierała zupełnie inny obrót niż się spodziewałam. To oczywiście sprawiało, że im...

Yosun | 2014-08-11
Przeczytana: sierpień 2014

Jakiś czas temu, autor oferował tę książkę za darmo. Ściągnęłam ją z Amazonu, bo taki darmowy (legalny!) ebook to świetna okazja do zapoznania się z twórczością kolejnego, nieznanego mi zupełnie autora.

Opowieść o związku Julii i Igora. Związku, który nie kończy się wtedy, kiedy powinien. Miłości, która nie jest tym, czym się wydaje. W takim razie czym jest?
Stara Cyganka czyta z oczu głównej bohaterki: „Nie zaznasz szczęścia, dopóki nie wyrzucisz z siebie tego, co naprawdę nie istnieje. Otacza cię coś, czego tak naprawdę nie ma.” I właśnie to coś, czego nie ma, co tylko wydaje się być rzeczywistością, ma czytelnika oszołomić, przerazić, a przynajmniej wzbudzić niepokój. Tak obiecują słowa na okładce książki. Ale obietnicy niestety nie dotrzymują.

Dodatkowo wątpliwy bonus w postaci opisu gorącej sceny miłosnej głównej bohaterki z drugą kobietą. Nie wynikającej z niczego i nie prowadzącej do niczego. Tak ni przypiął, ni przyłatał.

Cieszę się, że nie wydałam na tę powieść ani...

Aleksandra | 2013-05-24
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, 2013, Posiadam
Przeczytana: 24 maja 2013

Poznaj Julię, która wraca wraz z mężem z zabawy sylwestrowej.
Pijana, wkurzona i zamyślona kobieta oddaje się wspomnieniom.
A jej wspomnienie to Igor.
To także jej największa miłość i obsesja.
Pomimo tego, że dziewczyna jest tylko zabawką,
przerywnikiem w długim związku,
ona wciąż go kocha.
Banalna historia jakich wiele.
A jednak nie do końca...
Tego nie da się tak prosto opisać,
to trzeba przeczytać!
Książki Aleksandra zawsze mnie poruszają,
czasem mam ochotę znaleźć go
i porządnie opieprzyć za emocje,
które wyzwala,
za lęki, które wznawia
i za uczucia za którymi tęsknię.

Redaktorka | 2017-03-15

8/10