Zauroczenie

Aleksander Sowa Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform, Lulu.com literatura obyczajowa, romans
2016-08-11
literatura obyczajowa, romans
2016-08-11
Fascination
miłość kobieta życie szaleństwo choroba

Aleksander Sowa uwiódł mnie swoim stylem pisania.
Bogate słownictwo,które poprzez minimalizm odsłania dużo treści.
Niedopowiedzianych a przez to tajemniczych.
Podoba mi się opowiedziana historia. Literatura niszowa.

Niezbyt długa książka - w zasadzie to takie spore opowiadanie. Ciekawa, wciągająca opowieść o kobiecie i jej uczuciach, o zdradzie. Opowieść niebanalna, choć przerabiana wiele razy, to ma w sobie odcień świeżości. Dobre, czasami mocne teksty. Ciekawa.

"Zauroczenie" to dość zaskakująca opowieść o samotności, chorobie, niespełnionej miłosci. Podoba mi się narracja, którą zastosował autor. Ze strony na stronę, moje zainteresowanie rosło, a że książka nie należy do najgrubszych, trzeba ją potraktować jak opowiadanie.
Polecam!

Jakiś czas temu, autor oferował tę książkę za darmo. Ściągnęłam ją z Amazonu, bo taki darmowy (legalny!) ebook to świetna okazja do zapoznania się z twórczością kolejnego, nieznanego mi zupełnie autora.

Opowieść o związku Julii i Igora. Związku, który nie kończy się wtedy, kiedy powinien. Miłości, która nie jest tym, czym się wydaje. W takim razie czym jest?
Stara Cyganka...

Na półkach: , , , ,

Szczęście jest tylko chwilą. Jest jak błyskawica, która przecina niebo i na ułamek sekundy rozjaśnia świat. A miłość dająca szczęście jest wtedy wartościowa, kiedy trwa krótko, lecz intensywnie. Bo rozstanie, jakiekolwiek by było, utrwala ją potem w naszej pamięci. Na zawsze.

Niespełniona miłość, dążenie do szczęścia za wszelką cenę, zabawa uczuciami innych, realizowanie...

Była to trzecia książka pana Aleksandra, którą miałam przyjemność przeczytać i jednocześnie trzecia, którą ‘machnęłam’ jednym tchem. Podobnie jak w poprzednich pozycjach, urzekł mnie styl pisania.
Po pierwsze zachowanie równowagi między dialogami i opisami (w przeciwieństwie do niektórych lektur szkolnych, gdzie pisarz do znudzenia katuje opisami, ale tak mozolnymi, że...

Książka Aleksandra Sowy to właściwie powiastka. Obserwujemy jak główna bohaterka jako 40-letnia kobieta i wspomina swoją miłość.Po przeczytaniu utworu jest zrozumiałe wrażenie chaosu i zagubienia, ale nie powiem żeby całość zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. Jestem zdania, że Julia to mało skomplikowana i niezbyt jednorodna postać. Za to spotykają ją same tragiczne...

Poznaj Julię, która wraca wraz z mężem z zabawy sylwestrowej.
Pijana, wkurzona i zamyślona kobieta oddaje się wspomnieniom.
A jej wspomnienie to Igor.
To także jej największa miłość i obsesja.
Pomimo tego, że dziewczyna jest tylko zabawką,
przerywnikiem w długim związku,
ona wciąż go kocha.
Banalna historia jakich wiele.
A jednak nie do końca...
Tego nie da się tak...

Recenzja pochodzi z mojego bloga http://literutopia.blogspot.com

A co gdyby okazało się, że Twoje życie nigdy nie istniało?

Od jakiegoś czasu jestem subskrybentką newslettera autorskiej strony Aleksandra Sowy. Otrzymałam dziś wiadomość autorespondera, w której był link do możliwości przedpremierowego pobrania e-booka pt. Zaurocznie. Wiedziona ciekawością pobrałam i...

• Polscy autorzy
  • Kindle