Autostopem przez galaktykę

Okładka książki Autostopem przez galaktykę Douglas Adams
Okładka książki Autostopem przez galaktykę
Douglas Adams Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Autostopem przez Galaktykę (tom 1) Ekranizacje: Autostopem przez galaktykę (2005) fantasy, science fiction
Autostopem przez Galaktykę (tom 1)
The Hitch-Hikers Guide to the Galaxy
Zysk i S-ka
2016-09-05
2016-09-05
Paweł Wieczorek
Ekranizacje:
Autostopem przez galaktykę (2005)

To nie mógł być czwartek jak każdy inny

1978 ocen

"Wiesz — stwierdził Artur. — W chwilach takich jak ta, kiedy jestem uwięziony w vogońskiej komorze powietrznej z człowiekiem z Betelgeuzy, a za moment mam umrzeć z braku tlenu w otwartej próżni, naprawdę żałuję, że nie słuchałem, co mówiła mi matka, kiedy byłem mały.
— A czemu, co takiego mówiła?
— Nie wiem, nie słuchałem"

Ta klasyka trochę się naczekała zanim się za nią zabrałam . Autostopem to lektura bardzo szybka i przyjemna w odbiorze. Ogromnym plusem jest humor, który towarzyszy Arturowi w jego niespodziewanej wędrówce przez galaktykę. Po nagle skończonej pierwszej części pozostaje niedosyt, momentami wydawała się również trochę zbyt chaotyczna.

— A czemu, co takiego mówiła?
— Nie wiem, nie słuchałem"

Ta klasyka trochę się naczekała zanim się za nią...

2020.01.19
2020.12.28
2021.09.07

2020.01.19
2020.12.28
2021.09.07

Moje pierwsze zetkniecie z zabawnym sf. po ostatnim zdaniu od razu zabralem sie za czesc 2.
smieszne i absurdalne, monty python w kosmosie

smieszne i absurdalne, monty python w kosmosie

#1350- „Autostopem przez galaktykę” - Douglas Adams - Zysk i S-ka Wydawnictwo
#20/2024

"Każdy z zawodników musi skupić się na butelce, siłą woli przechylić ją i nalać wódkę do szklanki przeciwnika, który ma wtedy obowiązek wypić.
Butelkę znów się napełnia i gra zaczyna się od nowa. I od nowa."

Książka ma 320 stron. Swoją premierę w tym wydaniu miała dnia 05.05.2021 roku.

Ta książka to zarówno komedia, jak i powieść fantasy. Na pewno można się z nią dobrze pośmiać, choć nie do końca potrafię streścić jej fabułę.

Poczucie humoru autora jest specyficzne i na pewno nie wszystkim przypadnie do gustu. Sprawdź jak to będzie u Ciebie! Dziękuję za tą książkę Zysk i S-ka Wydawnictwo.

#1350- „Autostopem przez galaktykę” - Douglas Adams - Zysk i S-ka Wydawnictwo
#20/2024

Butelkę znów się napełnia i gra zaczyna się od nowa. I od nowa."

Książka ma 320 stron. Swoją premierę w tym wydaniu miała dnia 05.05.2021...

Co ja właśnie przeczytałam... Było to absurdalne i śmieszne, i trochę nie wiem o czym. Bardzo podziwiam umiejętność mylenia tropów i zaskakiwania czytelnika słowami, zdaniami, całymi sekwencjami. Jest to dobra literatura rozrywkowa, jednak nie sądzę, żeby skłaniała do jakichkolwiek przemyśleń.

Całkiem przyjemna i nieco absurdalna. Według mię jest to bardziej Komedia SF niż SF, dodatkowo będzie śmieszyła raczej tych którzy lubią brytyjski humor.

Miało być śmieszne a nie było.

Miało być śmieszne a nie było.

To zupełnie nie moja bajka. Mam wrażenie, że Autor pisał książkę od punktu A nie mając zielonego pojęcia co będzie punktem B, a już punkt Y zdawał się zupełnie niepotrzebny. Pokazują się inspiracje Cixinem Liu ale to zupełnie nie ta liga. W efekcie mamy chaos, a humor też jakiś taki.... Mnie nie porwało.

Kwintesencja brytyjskiego humoru. Monty Python meets Star Wars. Książka nie jest długa dlatego każdy sceptyk może zaryzykować i spróbować zanurkować w świecie stworzonym przez Douglas'a Adamsa.

Nietuzinkowa, wciągająca w wir zdarzeń fabuła przyprawiona sporą dawką brytyjskiego humoru. Chyba pierwsza książka, która przyprawiała mnie o głośne wybuchy śmiechu (nawet w pociągu) pozwalając jednocześnie przenieść się całkowicie w inną rzeczywistość. Gatunkowo najbliżej jej do Świata Dysku, jednak wyłącznie przez formułę. Gdybym mógł, dałbym jej ocenę 42

• 100 książek BBC
  • 100 tytułów BBC