Restauracja na końcu wszechświata. Życie, wszechświat i cała reszta

Douglas Adams Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Autostopem przez Galaktykę (tom 2-3) fantastyka, fantasy, science fiction
The Restaurant at the End of the Universe. Life, the Universe and Everything
Zysk i S-ka
The Restaurant at the End of the Universe. Life, the Universe and Everything
Autostopem przez Galaktykę (tom 2-3)
fantastyka, fantasy, science fiction
2017-08-28

Kolejne dwie części pięciotomowej trylogii jak głosi okładka. Losy głównych bohaterów są kontynuowane. Podobnie jak pierwszy tom czyta się lekko jednak jak dla mnie obie części to taka zbitka scen z żartem, którego nie łapię do końca.

Płynny ciąg dalszy absurdalnych, galaktycznych perypetii Artura Denta, Forda Prefecta, Zaphoda Beeblebroxa, Trillian oraz śmiertelnie zdołowanego robota Marvina.

Książka, a w zasadzie książki dwie w jednym tomie tu zawarte, w sumie (i w różnicy zresztą też) niczym nie różnią się od swej poprzedniczki. Akcja i tu goni akcję kolejną, być może tym razem z małymi dłużyznami,...

O ile pierwsza część była naprawdę zabawna i dająca do myślenia o tyle im dłużej się brnie w historię tym bardziej brytyjski humor zaczyna męczyć.

Restauracja na końcu wszechświata- 03.2019

Druga i trzecia, z pięciu części trylogii `Autostopem przez galaktykę`. Absurdalna fabuła i angielskie poczucie humoru w natarciu.

Ta pozycja chwilami mnie nudziła (dlatego dałam słabszą ocenę niż pierwszej części), ale w nagrodę za wytrwałość dostałam kilka prawdziwych perełek, przy których uśmiałam się do łez. Otóż wątek statku kosmicznego z planety Golgafrincham i...

"Planeta ta ma - a raczej miała - pewien problem polegający na tym, że większość mieszkających na niej ludzi była przez większość czasu nieszczęśliwa. Proponowano wiele rozwiązań tego problemu, ale prawie każde z nich opierało się głównie na ruchach małych, zielonych papierków, co jest dosyć dziwne, bo w końcu to nie małe, zielone papierki były nieszczęśliwe."
~Douglas...

Po pierwszej książce która rozłożyła mnie na łopatki że śmiechu, kolejna książka kontynuuje historię pierwszej w podobnym stylu. Mimo że humor zaczął się powoli robić przewidywalny i powtarzalny, książka wywołała że mnie więcej niż kilka parsknięć śmiechu. Autor stwarza atmosferę ciągłej niepewności, w której znane nam rzeczy nabierają nowych znaczeń lub całkowicie je...

Czytałem kilkanaście razy, nadal zachwyca.

Na półkach: , , , ,

Z jednej strony absurdalny humor, który uwielbiam, z drugiej jednak - bezsensowne działania postaci i dialogi, które nie pozwalają mi się wczuć w sytuację. Zagęszczenie "nagle" itp. dodatkowo psuje ogólne wrażenie.

Kilka minut przed zniszczeniem Ziemi w celu przygotowania terenu pod budowę międzygalaktycznej autostrady, Arthur Dent został zabrany z planety, a tym samym uratowany przez swojego najlepszego przyjaciele Forda Prefecta, specjalistę od badań terenowych nowego wydania encyklopedii Autostopem przez Galaktykę. Ford, który w rzeczywistości jest kosmitą, ostatnie kilkanaście lat...

Dyskusje

• 2018
  • 2019
  • Chcę w prezencie
  • Do kupienia
  • Science Fiction
więcej mniej

Douglas Adams Restauracja na końcu wszechświata. Życie, wszechświat i cała reszta Zobacz więcej