Szczęście czy fart?

Tłumaczenie: Danuta Górska
Wydawnictwo: Amber
La Buena Suerte. (Good Luck: Creating the Conditions)
Precious

Bestseller w 50 krajach, który odkrywa 10 sekretów, dlaczego jedni mają szczęście, a inni nie Inspirująca, piękna i mądra jak Mały Książę przypowieść pokazuje różnice między fartem a szczęściem i ujawnia sekrety szczęścia. Właśnie szczęścia, nie fartu. Szczęścia, które można stworzyć samemu, tworząc mu „odpowiednie warunki”. Dwaj przyjaciele spotykają się po latach. Jeden odziedziczył...

Dwaj przyjaciele spotykają się po latach. Jeden odziedziczył wielką fortunę, ale stracił wszystko. Szczęście mu nie sprzyjało?
Drugi zaczynał od zera i odniósł sukces. Miał fart?
Tak właśnie myśli ten, któremu się nie powiodło. I dlatego ten, któremu się powiodło, opowiada przyjacielowi pewną legendę...

To książka powstała z doświadczeń nauczycieli i architektów sukcesów wielu firm, światowych gigantów.
ÁLEX ROVIRA CELMA i FERNANDO TRÍAS DE BES, ekonomiści z dyplomami MBA, wykładają w słynnej szkole zarządzania ESADE w Barcelonie, drugiej według „The Wall Street Journal” w rankingu najbardziej prestiżowych uczelni w Europie.
Prowadzą firmę konsultingową Salvetti & Llombart. Do ich klientów należą największe koncerny, m.in.: Microsoft , Pepsico, Sony, Nestlé, Dannon, Hewlett -Packard, Mercedes-Benz, Credit Suisse, Frito-Lay.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/kategorie/proza-swi...(?)

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/kategorie/proza-swi...»

Monika Pawelec | 2015-03-01
Przeczytana: 01 marca 2015

Właściwie jest to opowieść o dwóch przyjaciołach, którzy spotykają się przypadkiem po kilkudziesięciu latach. Jeden z nich, ciężko pracował na godziwe i spokojne życie, drugi czekał na okazję, na "uśmiech losu".

Pierwszy, cały swój wysiłek wkładał w to, aby dostosować okoliczności do swoich potrzeb. Drugi, oczekiwał na mannę z nieba.

W ich losy wpleciona jest pewna baśń. Baśń, o dwóch rycerzach i zadaniu powierzonym przez czarodzieja Merlina. Jeden z rycerzy płynął targany gwałtownościami, nie wkładając żadnego wysiłku w wykonywanie zadania. Drugi rycerz pracował dzień i noc, by ostatniego dnia zebrać owoce swojej bardzo ciężkiej pracy. Czy owocem tej można sprowadzić do tak zwanego "farta"?

Bardzo mądra opowieść, choć napisana całkiem zwyczajnie. Trochę o każdym z nas. O tych, którzy zamiast brać los w swoje ręce narzekają na innych ludzi, i na okoliczności, oraz o tych, którzy wydzierają sobie kawałek szczęścia, dzięki własnym poświęceniom, własnej, często żmudnej i ciężkiej...

Zaczytana | 2015-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2015

Bardzo pouczająca opowiastka, ślicznie wydana. Może nie jest zbytnio odkrywcza, bo główne przesłanie wpisuje się w Prawo Przyciągania czy też Karmę jak kto woli ;) dobre wraca, a pozytywne myślenie i pracowitość procentują ;) Mimo to, cieszę się z zakupu tej książki, którą udało mi się ustrzelić za niecałe 10 zł ;) Myślę, że będzie to bardzo fajna opowieść na przyszłość do poczytania dzieciom (niekoniecznie moim:P).

qbard | 2015-06-27

Jest to rodzaj przypowiastki motywacyjnej. Bogaty opowiada baśń swojemu przypadkowo spotkanemu biednemu przyjacielowi. Baśń podnosi biednego na duchu i pozwala inaczej spojrzeć na świat. Krótka ale piękna opowieść może dać każdemu siłę do działania.

Marta | 2015-05-25

Piękna opowieść, do poczytania ku pokrzepieniu serca. Czyta się szybko i długo się pamięta. Polecam, jeśli masz chwilę, nie pożałujesz.

liducha | 2017-08-09
Przeczytana: 03 sierpnia 2017

Dostałam ją w prezencie. Bardzo fajna książka. Na pewno do niej wrócę nie raz.

Aralsk | 2017-12-03
Przeczytana: 29 listopada 2017

Po lekturze tej książki uwierzysz, że szczęście zależy od nas samych.

browar25 | 2018-02-14

Krótka opowieść do przeczytania za jednym zamachem. Mówi o tym, że szczęściu trzeba pomagać a nie trwać w bierności. Rzecz niby oczywista, a gdzie się nie rozejrzeć to multum ludzi, którzy chyba tego nie wiedzą i czekają aż coś im spadnie z nieba bez wysiłku. Jeśli ktoś potrzebuje motywacyjnego zastrzyku to warto po nią sięgnąć. A osoby, które jeszcze nie wiedzą, że "nie istnieje coś takiego jak darmowe obiady"* może nawet odkryją dzięki niej "Amerykę".

*Leonard Ayres Porter

gralucas | 2018-02-08
Przeczytana: 07 lutego 2018

Określenie "książka" wobec tej pozycji jest małym nadużyciem - objętościowo bliżej jej do broszury, którą można przeczytać w jeden wieczór, jednak sposób wydania delikatnie oszukuje czytelnika. Prosta historia, poprzeplatana inspirującymi sentencjami i cytatami - mocno trąci coachingiem (wobec którego jestem sceptyczny), jednak z morałem się zgodzę - wobec wszechobecnego malkontenctwa zmiana nastawienia wszystkim nam się przyda.

Aniszon | 2015-08-18
Przeczytana: 08 sierpnia 2015

Krótka, prosta opowieść, która, jak rzecze okładka, ujawnia sekrety szczęścia. Jeśli ktoś wcześniej nie interesował się tym tematem, może być dla niego odkrywcza. Książeczka pełna jest inspirujących sentencji.

maciekw7 | 2018-06-08

Czuję się jak Nett.. nie pofarciło mi się, nie odczuwam wartości dodanej po skończeniu ksiazki.