Szczęście czy fart?

Okładka książki Szczęście czy fart? Alex Rovira Celma, Trias de Bes Fernando
Okładka książki Szczęście czy fart?
Alex Rovira CelmaTrias de Bes Fernando Wydawnictwo: Amber nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
La Buena Suerte. (Good Luck: Creating the Conditions)
Amber
2017-06-08
2014-06-17
Danuta Górska
szczęście powiastka filozoficzna

Książka w formie przypowieści. Ciekawe przedstawienie różnicy między fartem a szczęściem. Poczytajka

Wspaniała książka. Przeczytałem ją jednym tchem. Ugryzienie tak ważnych wskazówek na temat szczęścia w tak ciekawej historii, to niezła sztuka. Bardzo polecam :)

Poszukiwanie zaczarowanej koniczyny może zmienić wszystko. Przewrócić życie do góry nogami. Zmienić priorytety. Zawrócić w głowie. Zanim to się stanie, poznaj historię, która zainspirowała wielu ludzi – Szczęście czy fart?, autorstwa Fernanda Trias de Bas. Opowiada o dwóch rycerzach, którzy postanowili odnaleźć koniczynę, aby zyskać wieczne szczęście. Nie dostali żadnej wskazówki gdzie można ją znaleźć, poza tym że mają szukać w Zaklętym Lesie. Obaj rywalizowali, o to kto będzie pierwszy, obaj pragnęli tego, co najważniejsze, ale każdy z nich miał inną wizję na znalezienie tego samego. Jeden szukał jej za wszelką cenę, ten drugi robił wszystko, aby ją znaleźć… Który z nich zdobędzie szczęście, a który farta?

"Fart nie trwa długo, ponieważ nie zależy od nas. Szczęście tworzymy sami, dlatego trwa wiecznie".

Jeden z poszukiwaczy miał nadzieję, że to jemu będzie sprzyjał fart. Wystarczy uśmiech losu, nic więcej. W zasadzie, nie wiedział po co mu koniczyna i co będzie, jak już ją znajdzie. Jednak był przekonany, że tylko on zasługuje na szczęście. Pytał, ale nikogo nie słuchał, szukał – niczego nie znalazł, myślał – nic nie wymyślił. Uznał, że całe to poszukiwanie jest jedną wielką manipulacją dla naiwniaków. Był coraz bardziej nerwowy, zniechęcony, sfrustrowany i zły na tego, kto puścił tę bujdę o cudownej roślinie, gwarantującej szczęście. Uznał, że nic, ani nikt mu nie sprzyja. Postanowił rozliczyć się z tym, kto wrobił go w tę historię. Zrobiłby to, gdyby nie fakt, że jego rywal osiągnął swój cel. Zyskał szczęście! Zdobył coś jeszcze – pokonał drogę, która okazała się ważniejsza niż magiczna roślina.

Jak to w bajkach bywa, dokonał wielu rzeczy niemożliwych. Zdobył przyjaciół, zyskał sławę i dobre imię. Wszystko to dzięki zaangażowaniu, życzliwości, otwartości na innych i zrozumieniu. Nie koniczyna okazała się spełnieniem, ale praca, aby ją zdobyć i sposób patrzenia na rzeczywistość. Więcej o książce: https://www.magdallenamagazine.pl/2021/03/szczescie-czy-fart.html

Przeczytałem ten tytuł z rekomendacji trenera piłki nożnej Pana Jacka Magiery, który wszystkim swoim podopiecznym daje egzeplarz tej książki do przeczytania. Jest to lekka i pozytywna pozycja która skłania nas do zastanowienia nad sobą. Książkę czyta się szybko i przyjemnie.Polecam dla ludzi na zakręcie życiowym jak i wszystkim szczęściarzom.

Rewelacyjna książka pokazująca czym jest szczęście i jak je tworzyć w życiu! Bardzo polecam :) czyta się ją bardzo szybko wystarczy 2 godziny i kubek gorącej herbaty :)

krotka, szybka i pokazujaca ze jesli komus wyszlo to wlozyl on cos wiecej, a nie ze mial tylko szczescie :)

Ksiazka na dwie godziny. Dla mnie nic przelomowego ale polecilbym ja zwlaszcza tym, ktorzy lubia ponarzekac.

W dobie coraz powszechniejszych problemów mentalnych czy motywacyjnych wśród ludzi, jest to opowiadanie nader pouczające i pokrzepiające, skłaniające do "wzięcia się w garść", aby kreować swoje życie i nie poddawać go przypadkowi. Cieszę się, że ją przeczytałem, natrafiając na nią w dość przypadkowy sposób.

Ciekawa powieść, o tym co ważne i jak budować szczęście. Warta przeczytania i myślę, że co jakiś czas będę do niej wracał. Koniec z wymówkami, trzeba działać :)
Polecam
Pozytywnie nastraja do życia.
Ja tego potrzebowałem.

"Opowieść o szczęściu... nigdy nie trafia do ciebie przypadkiem."

Polecam
Pozytywnie nastraja do życia.
Ja tego potrzebowałem.

"Opowieść o szczęściu... nigdy nie trafia do ciebie przypadkiem."

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Naprawdę wspaniała ksiązka,mogę śmiało polecić kazdemu niezależnie od wieku,dobry zastrzyk motywacji do dzialania pokazuje ze nic w życiu nie przychodzi bez wysiłku jak i to ze nie warto słuchać ludzi którzy twierdzą ze nie dasz rady czegoś zrobić/osiągnąć.Minusem jest to ze jest krótka,ale nadrabia przekazem.
Polecam!

Polecam!