Jak z obrazka

Tłumaczenie: Alina Siewior-Kuś
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Picture Perfect
pamięć, rodzina, wspomnienia

Młoda kobieta, którą policja znajduje błąkającą się po cmentarzu w Los Angeles, nie pamięta, jak się nazywa. Kiedy zgłasza się po nią mąż, Cassie Barrett dowiaduje się ze zdumieniem, że jest nie tylko uznanym antropologiem, ale też żoną Aleksa Riversa, jednego z najpopularniejszych hollywoodzkich gwiazdorów. Stopniowo wraca jej pamięć: szalony romans w Tanzanii, ważne odkrycie naukowe,...

Stopniowo wraca jej pamięć: szalony romans w Tanzanii, ważne odkrycie naukowe, którego tam dokonała, kariera Aleksa, za którą zapłacił emocjonalnym rozchwianiem. Ale Cassie nie może się odnaleźć w swoim luksusowym życiu i na pozór doskonałym małżeństwie. Kiedy znajduje w łazience test ciążowy z pozytywnym wynikiem, nagle wracają do niej ponure wspomnienia. Cassie czuje, że musi natychmiast uciec przed swoją przeszłością i przed Aleksem.

Ania | 2014-04-25
Przeczytana: 26 kwietnia 2014

Historie pisane przez Jodi Picoult są niesamowite.Każda książka opisuje ważny a zarazem trudny temat życia,który każdemu z nas może się przytrafić.I tak też jest w tej powieści,która opowiada o przemocy w rodzinie.
"Jak z obrazka" przedstawia nam historię kobiety, która przez kilka lat swojego życia była bita przez własnego męża.Para poznałam się całkiem przypadkiem i pierwsze miesiące ich wspólnego życia mijały w szczęściu.Zarówno Cassie,jak i Alex cieszyli się z chwil, które mogli spędzać razem i ponad wszystko doceniali fakt, iż spotkali w swoim życiu osoby rozumiejące ich dotychczasowe doświadczenia. Z biegiem czasu mężczyzna zaczyna bić swoją żonę, a każdy z jego ataków kończy się wielogodzinnymi przeprosinami, które Cassandra przyjmuje.W końcu jednak nie wytrzymuje i ucieka z od męża.

Cassandra cały czas tłumaczyła swojego męża,a winę za popełnione przez niego czyny brała całkowicie na siebie.Nie dopuszczała do myśli,że wyrządzane jej krzywdy są czymś niewłaściwym i złym.Gdy...

Weronika | 2015-10-24
Przeczytana: 24 października 2015

Sugerując się wieloma pozytywnymi opiniami na portalu "lubimyczytac.pl" dotyczącymi twórczości autorki Jodi Picoult, postanowiłam i ja zapoznać się z jej twórczością. Sięgnęłam po pierwszą lepszą książkę, którą wypatrzyłam na półce w księgarni i może to był błąd. Może powinnam była zapoznać się najpierw z opiniami czytelników dotyczącymi poszczególnych książek, bo jak się okazuje sięgnęłam po jedną z gorzej ocenianych pozycji.
"Jak z obrazka" jest dla mnie książką słabą. Czytając ją, miałam wrażenie, że autorka skopiowała pomysł z "Patrz jak Jane ucieka" Joy Fielding. Losy bohaterek podobne, z tym że powieść Fielding jest o wiele lepiej skonstruowana a analiza psychologiczna postaci o wiele wnikliwsza. Warsztat literacki Picoult też mnie nie zachwycił - banalne dialogi, niepotrzebne dłużyzny, dygresje wstawiane w miejscach niepotrzebnych. Być może dodatkowo drażnił mnie fakt, że zawód wykonywany przez główną bohaterkę to moja branża - i tutaj też napotkałam mnóstwo błędów...

beatka18 | 2014-01-23

książka bardzo ciekawa, wciąga od samego początku, rozczarowało mnie troche zakończenie bo spodziewałam sie czegoś innego, ogólnie polecam

keys | 2013-05-31
Przeczytana: maj 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jak dla mnie to najsłabsza z przeczytanych do tej pory książek J. Picoult. Przewidywalna od samego początku, nie wciągnęła mnie ani trochę. Nie lubię odkładać czytanych książek a znając autorkę, czekałam na jakiś konkretny zwrot akcji ale bez rezultatu.

lacerta | 2014-05-31
Na półkach: Rozczarowały, Przeczytane
Przeczytana: 31 maja 2014

Jak dla mnie jest to jedna z gorszych książek Picoult. Przez dużą część miałam wrażenie, że czytam tanie romansidło. Główna bohaterka nieziemsko irytująca. Najciekawszymi postaciami byli Will i jego dziadkowie, ale niestety autorka poświęciła im niewiele stron powieści.

izabela81 | 2014-04-29
Na półkach: 2014 rok, Przeczytane
Przeczytana: 29 kwietnia 2014

To opowieść o miłości silnej, ale toksycznej, w której bohaterka kocha tak bardzo, że nie jest w stanie odejść od męża.
Wielki plus dla Picoult za poruszenie ważnego problemu przemocy w rodzinie, a także za pokazanie, że przemoc w rodzinie nie dotyczy tylko rodzin patologicznych. Bardzo interesujący wydał mi się również wątek Willa, który jest iyeska, mieszańcem, potomkiem Indianina i białej kobiety. Po przeprowadzce do Los Angeles był szykanowany i prześladowany, gdzie zrozumiał że nie jest ani biały, ani czerwony. Autorka chciała w ten sposób pokazać, że prześladowania na tle rasowym nie należą w Stanach Zjednoczonych do przeszłości. Ogólnie książka daje do myślenia.

Monika | 2014-06-08
Przeczytana: 06 czerwca 2014

Do tej pory "spotykałam" się z autorką 3 razy:
1. spotkanie pierwsze: "Świadectwo prawdy" wypadło beznadziejnie,
2. spotkanie drugie: "Bez mojej zgody" było przecudne,
3. spotkanie trzecie: "Jak z obrazka" skończyło się ogromnym znudzeniem czytelnika, czyli mnie.
Książka jest tak ckliwa, odrealniona i infantylna, że aż nie mogę uwierzyć, że ma tak duże grono wielbicielek. Harlequin - nic ponad!

W kolejce czekają jeszcze inne książki pani Picoult. Nie wiem, czy wciąż mam na nie ochotę... :(

Jula | 2011-02-24
Przeczytana: kwiecień 2010

Ta powieść Picoult to dość płytkie czytadło! Opowieść o kobiecie, która budzi się na cmentarzu, straciła pamięć i dowiaduje się, że jest żoną nie byle kogo, tylko niemal najsławniejszego aktora na świecie, jest bardzo naiwna.
Autorka nie potrafiła ukazać zawiłości związku, w którym króluje przemoc, nie umiała przedstawić niepokojów kobiety, która powoli odzyskuje pamięć i nie wie, czy ten człowiek obok niej to przyjaciel czy też wóg. Bohaterka jest bezbarwna, trudno zrozumieć, dlaczego sławny aktor pokochał właśnie ją.
Reasumując: tym razem Picoult zupełnie się nie przyłożyła, to jedna z gorszych jej powieści. Polecam tylko najwytrwalszym.
Natomiast wszystkim bardzo polecam świetną książkę Joy Fielding "Patrz jak Jane ucieka" o niemal identycznej fabule, ale o niebo lepiej napisaną.

Anya | 2015-10-10
Przeczytana: 10 października 2015

Przebrnęłam... szału nie było.Kolejna historia Picoult poruszająca kolejny trudny temat.Pomimo tego nie wciągnęła mnie tak jak jej inne pozycje.

adorable | 2015-02-17
Przeczytana: 12 lutego 2015

Miłość jest wspaniałym uczuciem, które powinno uskrzydlać, wznosić nas na wyżyny i dawać poczucie ogromnej mocy pozwalającej na więcej, niż do tej pory osiągaliśmy w pojedynkę. Prawdziwe, bezgraniczne i szczere uczucie nie powinno ograniczać bądź niszczyć godności drugiej połówki; powinno być powodem do nieustającej radości i poczucia spełnienia, a nie ustawicznego płaczu oraz strachu. Ponadto, przed nawiązaniem poważniejszej relacji (w trakcie również!) warto dopuścić do głosu także rozsądek, który może okazać się mądrzejszy od serca - niekiedy może uchronić przed popełnieniem istotnego błędu, zaważającego na dalszym życiu...

Główną bohaterkę Cassie poznajemy w dość niespotykanym momencie jej życie - kobieta błąka się po mieście, nie pamiętając zbyt wiele ze swojej przeszłości. Kiedy kobieta trafia na policyjny posterunek, zgłasza się po nią mąż, którym jest sławny hollywoodzki aktor Aleks Rivers. Cassie...