Następna rzecz na liście

Seria: Bestselery New York Timesa
Wydawnictwo: Videograf II

Wzruszająca i miejscami zabawna komedia romantyczna, która wkrótce zostanie sfilmowana. Jej bohaterką jest June Parker, niezadowolona z pracy i życia osobistego mieszkanka Kalifornii. Pewnego dnia poznaje Marissę i postanawia odwieźć ją do domu. Jednak po drodze dochodzi do wypadku, w którym jej nowa znajoma ginie. June znajduje w portfelu dwudziestoczterolatki listę 20 rzeczy, które chciała zrobić przed 25. urodzinami. Dręczona wyrzutami sumienia, June postanawia zrealizować listę Marissy. Niektóre punkty są proste, ale część wydaje się prawie niewykonalna. Walcząc z początkami depresji, June podejmuje wyzwanie. Realizując kolejne zadania, stopniowo odmienia życie swoje i paru innych ludzi.

książek: 1901
Gosia | 2013-11-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 12 listopada 2013

Bardzo fajna książka, napisana prostym językiem, z nieoczywistym zakończeniem (bez typowego happy-endu).
Jest to dobrze skomponowana powieść o ciekawej fabule, która ani przez moment nie nudzi i sprawia, że kibicujemy głównej bohaterce, aby jej się udało. Przypomina wartości, o których często w zabieganiu dnia dzisiejszego zdarza nam się zapominać. Dotyka wieku ważnych spraw: pustki po śmierci bliskiej osoby, poczucia winy, potrzeby wybaczenia sobie i innym, poszukiwania swego miejsca w życiu, w miłości, w pracy, w rodzinie, poczucia bycia potrzebnym.
Zmusza do refleksji nad wieloma sprawami, choćby nad tym, że tak naprawdę nikt nie wie ile ma jeszcze czasu i nie warto odkładać wielu spraw na później...

| 2015-01-02

Ciepła, przyjemna opowieść o niezawsze łatwych sprawach... Autorka bardzo ciekawie zaprezentowała śmierć osoby, patrząc ze dwóch stron- brata Marissy i June, która spowodowała wypadek, w wyniku którego Marissa zmarła. Ponadto "Następna rzecz na liście" przedstawia stosunek do pracy, z June i jej zwariowanymi pomysłami na czele. Nie zabrakło też wątku miłosnego, który nie zakończył się po mojej myśli... Poczucie obowiązku, chęć uwolnienia się od wyrzutów sumienia były powodami dla których June postanowiła zmienić swoje życie, nawet o tym nie wiedząc.
Polecam serdecznie ;)

AuroraBorealis | 2014-10-02
Przeczytana: 02 października 2014

Życie potrafi nas czasem zaskakiwać i to niekoniecznie w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Zdarzają się również sytuacje i te mniej przyjemne, tragiczne, przygnębiające i zmieniające czyjeś życie prawdopodobnie już na zawsze.
Tak jest i w przypadku głównej bohaterki – June Parker mieszkanki słonecznej Kalifornii, która to pewnego dnia przypadkowo powoduje śmierć nowo poznanej dziewczyny, którą podwoziła do domu. Znajduje w jej torebce listę rzeczy – zadań, marzeń, które Marissa chciała spełnić przed swoimi 25 urodzinami.
Wychodząc z depresji po wypadku June postanawia spełnić ostatnią wolę Marissy i wykreślić z jej listy wszystkie niedokończone sprawy, co niejednokrotnie doprowadza do zabawnych sytuacji, a przy okazji poznania wielu niesamowitych osób m.in. – Sebastiana autora książek, Troya – brata Marissy czy nastolatki Deedee.

Muszę przyznać, że podobało mi się. Dialogi miejscami szczere aż do bólu :) a przez to i dobre dla całego organizmu (poprzez dotlenienie go podczas...

Bardzo wzruszająca, romantyczna, a miejscami zabawna książka.
Historia opowiada o June Parker,kobiety niezadowolonej z życia swojego.
Pewnego dnia poznaje Marisse i odwozi ją do domu, znajoma jej ginie..a ona znajduje w jej portfelu 20 rzeczy,które chciała zrobić przed 25 urodzinami.
Ona chce zrealizować tę listę Marissy odmienić swoje dotychczasowe życie.
Ciepła, uczuciowa i bardzo dobra książka przeczytałam ją z przyjemnością dobrze ją odebrałam, dobra akcja, wspaniale napisana.
Przecudna,świetna powieść bardzo mi się podobała, fajnie się czytało!!!

kasandra_85 | 2011-08-04
Przeczytana: sierpień 2011

wiejskifilozof | 2014-06-20

June Parker jest zwykłą kobietą po 30 ze słonecznej Kalifornii.Panna,bezdzietna.Praca,dom.Takie sobie nudne życie,pewnego dnia zabiera autostopowiczkę,Marissa nie ma jeszcze 25 lat,ale ma pewne plany na najbliższy czas.
To,choćby wyjść z domu bez stanika,czy też przebiec 5 km.
Co ma z tym June wspólnego ? Otóż kiedy obie panie jadą samochodem,dochodzi do wypadku,gdzie Marisa traci życie.
June postanawia zrobić te wszystkie rzeczy by uczcić pamięć dziewczyny.Chcę wykonać te wszystkie rzeczy.
Książka ta,to miłe oderwanie się od książek pełnych krwi i flaków.
Podobała mi,ale czasem brakowało mi tu uczuć,miałem wrażenie że June podchodzi do tych zadań tak z automatu.Fajnie się kończy.

Priada | 2013-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2013

"Następna rzecz na liście" to książka dobra na dni takie jak teraz widac za oknem....zimno, śniegu po pas, kubek gorącej herbaty w ręku, a my same jesteśmy zawinięte w ciepły kocyk i gotowe na przygody związane z bohaterami.
Książka bardzo przypadła mi do gustu przede wszystkim bardzo miły jest styl pisarski - lekki, zgrabny - nie obejrzysz się a tutaj już połowa książki. Również sami bohaterowie i ich życiowe rozterki są wciągające a humor jaki przewija się przez całośc czasami sprawiał że wycierałam łzy bo przes,łaniały mi czytany tekst. Rewelacja.
Polecam kobietom w szczególności które do tej pory uważały się za nieudaczników życiowych, dzięki przestudiowaniu 20 rzeczy z listy na pewno zapragną coś zmienic w swoim życiu.
Powodzenia =)

dzosefinn | 2014-09-06
Przeczytana: 02 września 2014

Następna rzecz na liście nie była z mojej strony przypadkowym wyborem. Około roku temu podsunęła mi ją przyjaciółka, lecz z przyczyn losowych odkładałam lekturę jej na później. Do tego stopnia zaintrygowała i zainspirowała ją ta historia, że postanowiła (przy pomocy mojej i jeszcze jednej osoby) stworzyć własną listę rzeczy do zrobienia przed 25 rokiem życia. Pewnie się zastanawiacie o jaką listę chodzi? Już wyjaśniam.

Marissa była zwyczajną dziewczyną, taką jak ja, czy Ty. Miała nadwagę, trochę kompleksów, cudowną rodzinę oraz niezwykły dar – wytrwałość i pogodę ducha. Kochała życie i postanowiła wycisnąć z niego jak najwięcej, dlatego stworzyła niezwykłą listę rzeczy, którą chciała zrobić przed swoimi 25 urodzinami. Niestety, wystarczył moment, nieszczęśliwy zbieg okoliczności, który na zawsze odebrał możliwość jej spełnienia. W „spadku” pozostawiła po sobie nie tylko, ból, łzy i wyrzuty sumienia, ale także niedokończoną listę marzeń. June, w ramach „pokuty” postanawia...

marysienkap | 2015-02-11
Na półkach: 2015, Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 09 lutego 2015

Jest to historia młodej kobiety, która dzięki liście niespełnionych marzeń kogoś innego powoli zmienia swoje życie.
June pewnego dnia postanawia podwieźć do domu znajomą z grupy wsparcia dla odchudzających się. Pech chce, że po drodze dochodzi do wypadku, w którym ginie współpasażerka.
June obwinia się o śmierć Marrisy. Na nogi stawia ją dopiero postanowienie wypełnienia kolejnych punktów z listy rzeczy, które zmarła chciała zrobić przed 25. urodzinami.
Lista ta, choć niepozorna, sprawia że zmienia się życie wielu osób. Począwszy od June, przez jej przyjaciół, rodzinę, skończywszy na przypadkowych ludziach poznanych w czasie wypełniania kolejnych zadań.
Od dłuższego czasu polowałam na tę pozycję. I sięgając po nią liczyłam jednak na coś więcej. A tak czuję się lekko rozczarowana. Książka oczywiście zasługuje na pozytywny komentarz, choć mi zabrakło w niej emocji, które powinny targać bohaterami i powodować wzruszenia u czytelnika.
Na minus zasługuje również korekta tekstu....

książek: 2023
julietta70 | 2014-01-07

Wbrew pozorom książka jest bardzo pogodna,czyta się ją z dużą przyjemnością.polecam:)