Pod słońcem Florydy

Tłumaczenie: Andrzej Szydłowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Bestsellers". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Harlequin
Slow Burn
graham, mafia, morderstwo, śledztwo

W mrocznych zakamarkach Miami kwitnie mafijna przestępczość. Mąż Spencer Huntington, oficer policji, od lat toczy wojnę z niebezpiecznym półświatkiem. Kiedy ginie z rąk skrytobójczego mordercy, a śledztwo w sprawie jego śmierci przeciąga się, Spencer sama postanawia znaleźć zabójcę. Jest zdesperowana i nieostrożna. Nie wie, na jak wielkie niebezpieczeństwo się naraża. Na szczęście ani na krok nie odstępuje jej David, przyjaciel męża i jej dawny ukochany z lat młodości. Czy David pilnuje jej tylko dlatego, że - jak twierdzi - został do tego celu wynajęty?

Rossellinique | 2015-05-28
Przeczytana: 27 maja 2015

Albo "wyrosłam" z romansów, albo mam pecha trafiać ostatnio na te nienajlepsze..

Praktycznie już od pierwszych stron wiemy z kim główna bohaterka-Spencer-będzie.
Wpierw sielanka, z kochanym dobrym mężem, lecz nagle coś tę ich sielankę kończy i się zaczyna.. Generalnie dosyć ciekawy kryminał, do końca nie wiedziałam kogo podejrzewać, więc za to mega plus.
Jednak..zachowanie dwóch głównych bohaterów, zwłaszcza Spencer, okrutnie mnie irytowało. Wydawało by się, że dorosła, dojrzała kobieta wie czego chce, umie podejmować konkretne decyzje ponosząc za nie odpowiedzialność. Nie wiem, ale w tych ostatnich romansach to kobiety były przedstawiane w tragicznym świetle wg mnie. Nie chciałabym być żadną z nich. Tą też.
Żadna przyjemność z takiej książki, jak się człowiek co chwila wkurza na głupotę jej bohaterów.

Donna | 2012-11-14
Przeczytana: 13 listopada 2012

Pod słońcem Florydy - Heather Graham (wyd. Mira Books, Warszawa 1994)

W jednej chwili starają się o dziecko, a w drugiej on ginie w biały dzień, na ulicy. Dlaczego nikt mu nie pomógł na czas? I najważniejsze: kto dokonał zbrodni? I od tej pory rozpoczyna się długie, żmudne i uciążliwe śledztwo, w którym nie wszyscy są uczciwi i żyją zgodnie z prawem. Bliscy ludzie okazują się być związani ze światem przestępczym i nawet nie wiadomo, kiedy dostaniemy nóż w plecy. O tym głównie jest powieść wydana już jakiś czas temu.

Heather Graham to jedna z najlepszych pisarek amerykańskich sensacji z wątkiem romansu. Przeczytałam już wiele jej książek i jeszcze nigdy nie zawiodłam się do tego stopnia, aby nie wystawić pozytywnej opinii. Jednak wszystko zmienia się po przeczytaniu tej powieści.

Długo zastanawiałam się jak dobrze czytywana pisarka mogła napisać historię nudną, tak mało oryginalną, ciekawą i całkowicie przewidywalną. Oklepany wątek, historia rodem z westernu lub jakiegoś...

Iza | 2015-02-17

hm taki romans z nutka kryminalu, myslalam ze będzie lepszy

mango | 2013-05-20

Po przeczytaniu ,,Dosc już łez" byłam zachwycona ową autorką, po lekturze ,,Pod słońcem Florydy" mam wrażenie, że fenomen pierwszej z wymienionych pozycji jest raczej rolą przypadku niż zasługą autorki.
Książka jest niezwykle banalna, nudna i nie wnosi sobą absolutnie nic, zaletą jest to, że czyta się ją szybko więc jesli kltos lubi literaturę niezbyt wysokich lotów (a raczej po prostu bardzo niskich) i mam za sobą stresujący tydzień to w weekend spokojnie może się przy tym relaksować.
nie polecam

daria | 2011-10-12