Pasja

Wydawnictwo: Albatros

Inne wydania

Historia Fabiana, zawodowego gracza w polo, najbardziej romantycznego i kipiącego energią bohatera w całej twórczości Kosińskiego. Niczym współczesny błędny rycerz przemierza Amerykę luksusowym karawaningiem w poszukiwaniu wciąż nowych przygód, niebezpieczeństw, wrażeń i romansów.

Pierwszy raz zetknęłam się z twórczością Kosińskiego czytając " Malowanego ptaka" zaskoczyła mnie powieść niezwykła historia Fabiana młodego zawodnika grającego w8 polo, który osiąga sukcesy w sporcie i chce wyruszyć w podróż dookoła świata.
Piękna, a zarazem ciekawa książka!!!!!

Izabela | 2011-01-05
Na półkach: Przeczytane, Rok 2011
Przeczytana: 04 stycznia 2011

Ostatnio głośno było o książce Janusza Głowackiego "Good night Dżerzi", co spowodowało, że zainteresowałam się twórczością Jerzego Kosińskiego. Radość moja była tym większa, że wydawnictwo Albatros wznowiło wydania jego książek i zaopatrzyło mnie w egzemplarz "Pasji"

Zacznę może od tego, że pierwszy raz ktoś pomyślał o moim wzroku i książka została wydana dużą wyraźną czcionką i z zachowaniem stosownych odstępów między wierszami, dodano do tego dobrej jakości papier, fascynującą okładkę i złożyło się to wszystko na bardzo przyzwoity wygląd powieści.

Co do treści... No cóż... muszę się przyznać, że mniej więcej do połowy po prostu tę książkę męczyłam. Nie znaczy to koniecznie, że jest zła, po prostu chyba nie dla mnie. Sprawdziłam z ciekawości oceny poszczególnych książek i wynika z nich, że ta jest najsłabsza. Może więc powinnam zacząć od "Malowanego ptaka". Na pewno nie zrażę się po tej książce i sięgnę po kolejne.

Ale do rzeczy...
Fabian jest graczem polo, który podróżuje po...

nellanna | 2013-03-09
Przeczytana: 07 marca 2013

Za dużo gry w polo, zdecydowanie jak dla mnie. Nie wiem co może kogoś w niej zachwycać? Konie są narażone na kontuzje bardziej niż gracze, na dodatek zmusza się je do wyczynów, na które nie mają najmniejszej ochoty!
To miała być najbardziej erotyczna powieść Kosińskiego... Zawiodłam się, zdecydowanie. Erotyki w niej tyle, co baletu w grze w polo :)

Marta | 2016-03-28

Książka zdecydowanie dla osób dorosłych.
Dziś oceniam ją zupełnie inaczej niż te kilkanaście lat temu. Wtedy była dla mnie ogrodem pełnym perwersyjnych myśli i marzeń seksualnych. Oczywiście nie patrzyłam na nią kompleksowo i obiektywnie. Byłam zajęta rodzącym się we mnie poczuciem erotyzmu i odkryciem jak to cudownie jest być kobietą.
Dzisiaj mogę stwierdzić bez wątpienia, że autor miał "lekkie" zaburzenia seksualne, które przelał na karty papieru. I bez wątpienia miał gigantyczne kompleksy na tym tle.
Nie jest to książka łatwa(bo ostro pokręcona) przypuszczam jednak, że "50 twarzy Greya" nie dorasta jej do pięt.

kasia | 2013-08-01
Przeczytana: 23 lipca 2010

Po przeczytaniu Malowanego ptaka postanowiłam sięgnąć po Pasję. Nie powiedziałabym, że przesiąknięta erotyzmem. Raczej grą w polo. Szokujący mógłby się wydawać pociąg Fabiana do dużo młodszych dziewcząt.
Książka ciekawa, chociaż przez pierwsze rozdziały trudno mi było przebrnąć.

Alek | 2012-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2012

Być może pasjonaci koni, a szczególnie gry w polo odebraliby tą książkę lepiej. Być może spragnieni pikantnych fragmentów młodzieńcy (są jeszcze tacy w dobie powszechności internetu?) drugą połowę tej książki także odebrali by lepiej. Mnie nie zachwyciła, nawet specjalnie nie zainteresowała. Nie doszukałem się w niej powszechnie głoszonego studium osobowości samotnego, podstarzałego wilka. Nie doszukałem się w niej historii o prawdzwej miłości, tęsknoty, samotności. Czytałem też erotykę lepiej opisywaną. Właściwie to nie doszukałem się niczego, co pozwoliłoby tej ksiązce zostać zapamiętaną. Być może jeszcze kiedyś sięgnę po Kosińskiego, ale póki co mam wrażenie, że to był autor jednej książki, "Malowanego ptaka".

WarHammster | 2016-07-20

Ciekawa, jest na pewno ciekawa. Odnośnie imienia gł. bohatera to uważam, że jest to najgorsze imię dla bohatera jakie tylko można wybrać. Poza tym podobizna pisarza z tyłu książki ciągle myliła mi się z tym Pawianem, przepraszam Fabianem.

ŻuŻu | 2016-09-18
Przeczytana: 18 września 2016

Tylko miłośnik gry w polo lub koniarz jest w stanie dostrzec ewentualne piękno tej książki, mnie tak znudziła, że odpuściłam po 70 stornach.

Justyna | 2012-05-25

nasycona erotyzmem, fajna, ale zbyt długo się rozkręcała...

Bratyslavo | 2014-09-15
Przeczytana: 06 września 2014

przepojona erotyzmem,w pozytywnym slowa tego znaczeniu.